Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Lea06

    Hej Granger, hvala ti na informaciji.
    Mozes li mi molim te reci koje pretrage spadaju pod “koagulogram” ? Jer cisto sumnjam da ce mi htjeti dati uputnicu, da hoce, vec bi sam i dao. Jako su teski po pitanju toga. 😥
    I spada li D dimer pod to ?

    U koagulogram spadaju pretrage protrombinskog vremena, fibrinogena i d-dimera. Na njima se vidi kakva je situacija sa faktorima zgrušavanja. Iako su povišene vrijednosti normalne za trudnoću ipak postoji i neka gornja granica za trudnice. Ako si već uspjela napraviti genetička istraživanja ne vjerujem da bi ti sad uskratio uputnicu ta koagulogram. Uputnicu možeš na temelju genetike zatražiti i od doktorice opće prakse jer trombofilija nije vezana samo uz trudnoću. 
    Držim fige da uspiješ dobiti terapiju ako je potrebna. Svakako javi. ❤️

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Ptičica

    Ptičica

    Broj poruka: 791

    Prijavi adminu

    Drage zene, koje mutacije imate pa ste na heparinu? Upravo sam imala peti spontani i to u 18tt 💔 panorama je pokazala zdravu curicu.. svi nalazi i mene i supruga su uredni, kod mene je samo MTHFR mutacija na koju odmahuju rukom. Nikakvu terapiju mi ne daju jer imam sina (prva trudnoca) rodenog uredno i u terminu bez terapije. Neznam kako smoći snage ikad ponovno pokusati.. 

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Jao Ptičice baš mi je žao to čuti. Ne znam ti što reći. Kod mene su prisutne sve mutacije pa mi je hematolagica već u prenatalnoj pripremi na nalaz napisala da po potvrđenoj trudnoći započinjem s terapijom.
    Jesu li barem kontrolirali koagulogram mjesečno ili? Ne znam odakle si, ali pokušaj se raspitati možda ima neki doktor koji bi ipak drugačije postupio u ovom slučaju višekratnih pobačaja. Možda da potražiš drugo mišljenje? Imam kolegicu koja je također imala prvu uspješnu trudnoću, a nakon toga 6 spontanih. Nakon toga je promijenila doktora, koji je do tada pobačaje nazivao lošom srećom i uspjela dobiti terapiju i iznositi trudnoću. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Ptičica

    Ptičica

    Broj poruka: 791

    Prijavi adminu

    Nista nisu kontrolirali osim stitnjace jer imam hashimoto. I nalazi su bili, s terapijom, uredni. Dosad sam bila kod 3 doktora, svi imaju isti komentar- losa sreca, sigurni smo da su bile genske mutacije ploda. Sad kad je sigurno sve u redu bilo s mojom djevojcicom, sad su bez teksta. Sad kazu - dogodi se. Rijetko, ali se dogodi. Ali meni to nije utjeha. Trazit cu i cetvrto misljenje, i deseto ako treba, ali ako stvarno nisam kandidat za heparin sta mi je onda.. 

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Pokušaj tražiti od doktorice opće prakse uputnicu za koagulogram. Najvjerojatnije će sve biti u redu kad nisi trudna, ali možda možeš tamo pitati hematologinju što ona misli o čitajoj situaciji, svakako joj odnesi genetičke nalaze i reci za sve pobačaje. Ja sam iz Čakovca i ovdje je glavna doktorica na transfuziji otvorena za sva pitanja i konzultacije, a ujedno je ona i ključna za propisivanje terapije. Vidi šta će ona reći… Kažem, ne znam odakle si i situacija je drugačija u svakom djelu RH, ali mislim da te doktor OP ne smije odbiti ako tražiš neku uputnicu naročito jer ćeš reći zašto je želiš. Jako mi je žao i nadam se da će idući pokušaj biti uspješan.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Mimii

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Granger

    Drage Lea i Mimi obje imate mutacije gena faktora zgrušavanja odnosno neki oblik trombofilije. Nešto je “teža” homozigotna mutacija PAI 4G/4G jer su oba gena mutirana. Ali to opet ne treba ništa značiti, kod nekoga jedna mutacija radi probleme, a kod nekog i više njih ne radi problem. Najbolje pričekati pa vidjeti što će reći doktori i kakva su njihova iskustva pa će odrediti jeste li ili ne za terapiju heparinom. U nekim su krajevima dosta škrti po tom pitanju no s obzirom na prethodne spontane pobačaje vjerujem da će sada reagirati.
    Nije mi doduše jasno zašto će vam nalaz čitati ginekolog jer to bi trebao raditi specijalist transfuzijske medicine koji je ovlašten propisivati terapiju. Mislim da možete tražiti uputnicu za koagulogram gdje možete pokazati genetičke nalaze pa će vam oni odmah napisati mišljenje u nalaz.

    Hvala ti draga. ❤️ Svaka informacija dobro dode. Neizvjesnost i strah su sve veci. Samo da bude sve dobro. 
    Daj mi reci da li su pretrage za antitrombin, protein, lupus antikoagulant probir povezane sa trombofilijom? Ako znas, jer su mi radili i te pretrage pa ne znam jel to povezano. Cist moguce.
    Ma ja moram prvo kod ginekologa obzirom da me on slao na te pretrage onda ce me nadam se on poslati specijalistu tranfuzijske medicine. 

    👸 31
    🤠 30
    10/21 missed ab 10 tj 😇

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Mimii

    Granger

    Drage Lea i Mimi obje imate mutacije gena faktora zgrušavanja odnosno neki oblik trombofilije. Nešto je “teža” homozigotna mutacija PAI 4G/4G jer su oba gena mutirana. Ali to opet ne treba ništa značiti, kod nekoga jedna mutacija radi probleme, a kod nekog i više njih ne radi problem. Najbolje pričekati pa vidjeti što će reći doktori i kakva su njihova iskustva pa će odrediti jeste li ili ne za terapiju heparinom. U nekim su krajevima dosta škrti po tom pitanju no s obzirom na prethodne spontane pobačaje vjerujem da će sada reagirati.
    Nije mi doduše jasno zašto će vam nalaz čitati ginekolog jer to bi trebao raditi specijalist transfuzijske medicine koji je ovlašten propisivati terapiju. Mislim da možete tražiti uputnicu za koagulogram gdje možete pokazati genetičke nalaze pa će vam oni odmah napisati mišljenje u nalaz.
    Hvala ti draga. ❤️ Svaka informacija dobro dode. Neizvjesnost i strah su sve veci. Samo da bude sve dobro.
    Daj mi reci da li su pretrage za antitrombin, protein, lupus antikoagulant probir povezane sa trombofilijom? Ako znas, jer su mi radili i te pretrage pa ne znam jel to povezano. Cist moguce.
    Ma ja moram prvo kod ginekologa obzirom da me on slao na te pretrage onda ce me nadam se on poslati specijalistu tranfuzijske medicine.


    Sve su to pretrage različitih problema sa zgrušavanjem krvi odnosno hematopatija. Najbolje je da pričekaš do specijalista pa će on sukladno nalazima krvi i genetike procijeniti i postoji li potreba za terapijom.
    Javi svakako što ćeš čuti. Kako sam i sama u tome zanima me uvijek kakva su mišljenja liječnika. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Mimii

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Drage moje zenice, ja bila jucer kod ginekologa. On mi je odmah rekao da je to za inekcije (heparin), da je neki manji rizik al on se nebi igrao tu. Dogovorili smo se da napravim venisafe test da vidimo na kojoj razini je. Ako je mala razina trombofilije da cemo ici sa tabletama (rekao mi dvije vrste ali nisam zapamtila) a ako je veca razina da bi on isao sa inekcijama odmah. 
    Jel koja od vas radila taj venisafe test? 

    Zenice sretan Vam dan zena, samo glavu gore, budite jake i nedajte se. Sve ce doci na svoje. Ko i ove nase male bebice koje toliko sve zelimo ❤️❤️

    👸 31
    🤠 30
    10/21 missed ab 10 tj 😇

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Lea i Mimii baš smo na drugoj temi razgovarale nešto o pikanju pa sam se sjetila da ste vi bile u fazi kontrola, pregleda, nalaza i slično. Ima kakvih novosti? Jeste saznale nešto korisno?

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Mimii

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Hei draga, 
    ja jučer napravila venisafe test da vidimo na kojoj razini i riziku je trombofilija. Nalaz bude za tri tjedna pa će mi onda odrediti terapiju. No svakako je rekao da ćemo ili sa heparinom ili tabletama i detaljno kontrolirati trudnoću od početka. Bakterija se povukla od 1 doze antibiotika, ali su mi rekli da postoji velika mogućnost da se vrati u trudnoći pa ćemo i to dodatno morati odmah kontrolirati. 
    Sretna sam što ću moći odmah krenuti sa terapijom i s niskom razinom rizika tromboflije, ali me opet ljuti što kako čitam to po forumima neke ženice i nakon više pobačaja nemaju tak neke mogućnosti, jer sve ovisi kakav je dan bio doktoru i kako je koji raspoložen, i nije mi to fer prema svima. 

    Kako ste mi vi? Ima kod Vas kakvih novosti?
    Ja imam željicu za svoj ročkas u 6 mj vidjeti plusić 

    👸 31
    🤠 30
    10/21 missed ab 10 tj 😇

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.