Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 805

    Prijavi adminu

    Pozz svima na ovoj temi… vidim nije tako aktivna ali nemogu pronaci ili sam mozda preskocila dali je netko upoznat… naime u nalazu je napisala da je cititam“ Kaudalno od GM više hematomcica , najveci 12x7mm”  pa me zanima posto sam izguglala valjda sve sto je bilo, nekuzim gdje je taj kaudalni polozaj hematoma, iznad, ispod  ili sa strane? Malo me to muci s obzirom da su neki puno opasniji od drugih… 

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

    [tickerfactory.com]

  • Anamarijazuljevic123456677888

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav ,u 6 tjednu trudnoce san dobila hematom bio je mal i kako je hvatao vikend moj ginekolog nije radio u kroz dva dana mi je narestao 13×5 mm bio je povis ploda rizicno je ..na drugoj kontroli mi je receno da se smanjio,medutim moj ginekolog se ne javlja duphaston sam popila a tek sna na kontroli za par dana pa me zanima ds li cu prokrvarit ili da budem uporma zovem i pitan da li treba nastaviti piti terapiju duphaston…jako me strah prva mi je trudnoca cekala san na bebu godinu IPO i sad taj hematom ….

  • Avatar Rose.

    Rose.

    Broj poruka: 1408

    Prijavi adminu

    Prvo se smiri malo i ne paničari, ne mora se ništa loše dogoditi. 
    Gin.ti je pretpostavljam rekao do kad moraš pit duphastone, i ako je rekao da se smanjio, nemaš brige, sigurno on to vodi pod kontrolom… 
    Ako si ostala bez tableta, nazovi ga i konzultiraj se s njim, netko će se već jednom javit na telefon. 
    Ukoliko si baš jako nervozna, uvijek postoji opcija da odeš direkt kod njega u ordinaciju pa pitaš…

    💗💙💙
    [tickerfactory.com]

  • andy0712

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, danas sam u 7 tt, na uzv su mi otkrili hematom, nemam bolova i nemam nikakvih  krvarenja, ali bebini otkucaji su smanjeni zbog pritiska hematoma😫….terapija 4 duphastona odmah, dalje 3x1, utrogestan 3x1 i pikamo se Fragminom 2500 i strogo mirovanje ….jako sam zabrinuta

  • mamax4

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Drage mame, kod mene 3 različita ginekologa ne znaju uzrok prvo odljeva s velikim ugruškom u 11 tt, nakon kojeg se nastavio smeđi iscjedak. Pijem Duphastone 3x2, beba raste, posteljica je podignuta…ma sve je super. Molim Vas, tražim utijehu. Dali je moguće da je taj veliki ugrušak koji je ispao s tim odljevom u 11 tt zapravo bio hematom i da sada ranica smeđari kada dugo hodam, sjedim ili se sagnem? Ušli smo u 15 tjedan.

  • Avatar Martina2020

    Martina2020

    Broj poruka: 170

    Prijavi adminu

    mamax4

    Drage mame, kod mene 3 različita ginekologa ne znaju uzrok prvo odljeva s velikim ugruškom u 11 tt, nakon kojeg se nastavio smeđi iscjedak. Pijem Duphastone 3x2, beba raste, posteljica je podignuta…ma sve je super. Molim Vas, tražim utijehu. Dali je moguće da je taj veliki ugrušak koji je ispao s tim odljevom u 11 tt zapravo bio hematom i da sada ranica smeđari kada dugo hodam, sjedim ili se sagnem? Ušli smo u 15 tjedan.


    Pozdrav,
    Da moguće je, ne brini ako ti je sve super 🤗
    Ja sam isto imala veliki izlljev s ugruscima na 10+5, poslije su vidjeli da je jos jedan veliki hematom prisutan, tak da trenutno mirujem, ali ti velis da ne vide vise nista pa budi sretna i uzivaj u trudnoći ❤️

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • mirinda007

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Trudna sam 5.tjedana i imam rektokorijalni hematom ,ali nema krvarenja. Dobila sam terapiju utrogestan I  duphaston I mirovanje. Iduca kontrola je za 2 tjedna. Jel ima neka da je imala istu situaciju da je bilo sve u redu, da se hematom povuce (I kroz koje vrijeme bi se moglo povuc)

  • anovi

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    na početku trudnoće imala sam čak 3 hematoma, koji su s vremenom rasli po malo …. prvo terapija utrogestanom (kojih mjesec dana) od tad duphaston 3x1 . I mirovanje . hematomi su mi svi nestali početkom 6 mj. Vjerujem da je razlog tome moje ne mirovanje toliko….. ginićka me skinula s terapije. s tim da ja uopće nisam krvarila ni jednom 

    Tako da cure samo mirujte, koristite terapiju kako vam kažu  i hematomi će proći sami od sebe :) 

    sad mi je 34.tjedan i sve je uvijek bilo u redu s bebom :)  

  • NelAm

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    anovi

    na početku trudnoće imala sam čak 3 hematoma, koji su s vremenom rasli po malo …. prvo terapija utrogestanom (kojih mjesec dana) od tad duphaston 3x1 . I mirovanje . hematomi su mi svi nestali početkom 6 mj. Vjerujem da je razlog tome moje ne mirovanje toliko….. ginićka me skinula s terapije. s tim da ja uopće nisam krvarila ni jednom

    Tako da cure samo mirujte, koristite terapiju kako vam kažu i hematomi će proći sami od sebe :)

    sad mi je 34.tjedan i sve je uvijek bilo u redu s bebom :)


    Bok! Da li si tijekom trudnoće radila papa test? Zanima me da li se papa test može uzimati dok se utrogestan/duphaston vaginalno primjenjuju?

  • anovi

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Papu sam sam radila prije nego sam saznala da sam trudna uopće ….. tako da ti nebi znala odgovoriti . 

    Najbolje ti je to pitati ginekologa :) 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.