Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mamita29

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Tracy

    Vjerojatno je hematon iako je još rano. Kad ti je idući pregled? Mirovati šta više, ne saginjati se i ne dizati teško.

    Ja sam prokvarila (veliki izljev) sa 9tt i mirujem još uvijek, danas sam 12+2tt. Pijem 3x2 Duphastone tablete i strogo mirujen. Smeđarila sam nakon toga nekih tjedan do dva i onda je stalo. Imam veliki hematom i nije šala ali jedino šta mogu je mirovati i nadati se najboljem. Čekam idući pregled i onda ćemo vidit kako dalje.

    Držim ti fige da ti stane krvarenje i da sve bude ok. Drž' se, psihički nije lako, znam! ❤️


    Ako mene pitaš,ovaj četvrtak idem na kontrolu.
    I nadam se najboljem..
    Ja nisam imala veliki izljev,da jesam vjv.bi me srcka opalila,i ovako sam sva prestrašena od svega.
    Bila sam kao biljka kad sam prokrvarila.
    Nisam ni znala za krvarenje u trudnoci,ni za hematome ni za nista,ali evo covjek uci dok je i ziv i daj Boze da niko to ne mora prozivljavati i stresirati se.
    U najljepšem periodu da se covjek ne moze opustiti i uzivati u trudnoci i svemu sto ona nosi,vec zivi u strahu..
    Meni nije preporuceno strogo mirovanje.
    Samo da odmaram.
    No ja odmaram..Muz i kcerka rade vecinu stvari.Dignem se tek da uradim nesto sitno i lagano..Ne hodam puno,i mogu reci minimalno..Ali izluduje me da kad hodam ne krvarim,ako lezim curka mi pomalo..
    Spavam i probudim se s krvavim iscjedkom i onda ustanem,malo hodam i nema ništa i cim lezem osjetim curenje..
    P.s.Lijepo je da postoje ovakvi forumi da covjek moze s nekim podijelit i svoje strahove i razmijeniti misljenja.
    Sretno svima,da sve bude ok.Da nam ovi glupavi iscjedki odu i nikad se vise ne pojave,da mozemo uzivati u trudnoci i svojim bebacima.

  • Deleted user

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    mamita29

    Tracy

    Vjerojatno je hematon iako je još rano. Kad ti je idući pregled? Mirovati šta više, ne saginjati se i ne dizati teško.

    Ja sam prokvarila (veliki izljev) sa 9tt i mirujem još uvijek, danas sam 12+2tt. Pijem 3x2 Duphastone tablete i strogo mirujen. Smeđarila sam nakon toga nekih tjedan do dva i onda je stalo. Imam veliki hematom i nije šala ali jedino šta mogu je mirovati i nadati se najboljem. Čekam idući pregled i onda ćemo vidit kako dalje.

    Držim ti fige da ti stane krvarenje i da sve bude ok. Drž' se, psihički nije lako, znam! ❤️

    Ako mene pitaš,ovaj četvrtak idem na kontrolu.
    I nadam se najboljem..
    Ja nisam imala veliki izljev,da jesam vjv.bi me srcka opalila,i ovako sam sva prestrašena od svega.
    Bila sam kao biljka kad sam prokrvarila.
    Nisam ni znala za krvarenje u trudnoci,ni za hematome ni za nista,ali evo covjek uci dok je i ziv i daj Boze da niko to ne mora prozivljavati i stresirati se.
    U najljepšem periodu da se covjek ne moze opustiti i uzivati u trudnoci i svemu sto ona nosi,vec zivi u strahu..
    Meni nije preporuceno strogo mirovanje.
    Samo da odmaram.
    No ja odmaram..Muz i kcerka rade vecinu stvari.Dignem se tek da uradim nesto sitno i lagano..Ne hodam puno,i mogu reci minimalno..Ali izluduje me da kad hodam ne krvarim,ako lezim curka mi pomalo..
    Spavam i probudim se s krvavim iscjedkom i onda ustanem,malo hodam i nema ništa i cim lezem osjetim curenje..
    P.s.Lijepo je da postoje ovakvi forumi da covjek moze s nekim podijelit i svoje strahove i razmijeniti misljenja.
    Sretno svima,da sve bude ok.Da nam ovi glupavi iscjedki odu i nikad se vise ne pojave,da mozemo uzivati u trudnoci i svojim bebacima.


    Sve znam.. 

    Čudno mi je to da curka dok miruješ, možda je i do pozicije hematoma.

    Bit ćeš pametnija nakon pregleda, mene moja nije željela odmah nakon hitne uzeti na pregled jer je rekla da što manje pregleda to bolje dok ne prestanem krvariti i tih tjedan dana sam se tresla više nego ikad.

    I baš to što kažeš, strašno što se ne možemo opustiti i uživati. Ali nadam se da će se povuć. Držim fige za pregled! 🤞🏻

  • MamaMija

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame :)
    Dakle ja sam u 25 tj trudnoce i moj hematom je 5×2 cm, poceli smo sa 6cm tako da se jedva smanjio je rekla gin…. Puno sam krvarila iako strogo mirujem jos od sijecnja ali moja mala Ema je snazna curka i prava je mrdalica💪🏼
    Ima li netko iskustva poroda s tako velikim hematom - radi se carski rez ili je ok i vaginalno? I sta je sa sljedecim trudnocama, citala sam da se u SAD-u sljedeca trudnoca odmah smatra visokorizicnom… Jesu li i vama rekli takvo sto? 
    Inace svaka cast svima, znam koliko je ovo stanje stresno i svima saljem zagrljaje! 🤗😙

  • Ninaniksy

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, vidjela sam tj. čitala da je bilo raznih veličina i položaja hematoma, pa me zanima ako je koja imala iskustva s subamnijskim hematomom, naime rečeno mi je da je taj najopasniji za plod jer se nalazi iznad ploda točno, inače sam u 11 tjednu trudnoće, u petak sam jako prokrvarila te su mi na uzv ustanovili subamnijski hematom 1*3 cm, krvarenje je odmah taj dan stalo, te danas ponovo počelo, a hematom se povećao na 2*4 cm, beba je za sada ok, ali me zanima ako je koja imala iskustva s tim hematomom, jer čini mi se da je taj porast od petka dosta velik s obzirom da je prošlo samo 4 dana. Hvala svima. 

    👸41 godina, hipotireoza, inz.rez. Pcos, AMH 34

    🧔MM 31 godina, normospermija/asthenoozospermia
    2016 vanmaterična
    2017 ivf 1 j.s.beta ❌
    2019 6j.s - icsi 1 blastica beta ❌
    2021 spontana trudnoća, inducirani pobačaj u 19 tjednu malformacija ploda
    4/2023 13 j.s - 3 oplođene Et 2 trodnevne, 1 blastica ❄ (Škvorc), beta 04.05. - ❌
    Fet 6mj 2023,beta 07.07. ❌
    04/2024 18 oocita, 11 oplođenih, 6 blastica
    17.04. ET 2 blastice
    30.04.2024 beta ❌
    (4 smrznute 2 +2) ❄️❄️❄️❄️

  • Avatar Daisy ♡

    Daisy ♡

    Broj poruka: 672

    Prijavi adminu

    Pozz.. Molim vas pomoć s vašim iskustvom.. Trenutno mi je 8+6 tt.. Na prvom pregledu sa 6+6tt otkivena su mi 2 hematoma.. Jedan iznad i jedan ispod bebe.. U ponedjeljak sa 8+4 tt sam malo krvarila i otišla na hitni pregled kod doktorice gdje mi je rekla da je hematom iznad bebe puknuo i očistio se.. ❤️ nam i dalje kuca, plod je bio 2,19cm.. Poslana sam doma na steogo mirovanje.. Ostao je još onaj ispod koji je malo porastao na 1,93x1,13 cm. Smješten je istmično kako je napisala na nalazu tj. veli da nije tako opasan jer je ispod i da može doći do njegovog čišćenja i krvarenja i da ako budem imala menstrualno krvarenje neka odmah odem na hitnu .. Jučer sam opet 2x lagano krvarila.. Brzo je prošlo, nije bilo jako.. Bez bolova, izljev od par kapi krvi.. Sad trenutno samo smeđarim.. Je ima koja iskustva s time? Užasno se brinem za plod.. 

    ♀️ 36 ♂️ 37
    missed ab 10/20 (10tt) 💔
    11.21. 🩰baby N
    želimo bebu br. 2 🤞

  • Di_Di

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage trudnice,
    Vasi komentari su mi mnogo pomogli da se smirim i da razmisljam pozitivnije. Zeljela bih da sa vama podijelim svoju pricu, jer vjerujem da ima neka zena koja ima istu ili slicnu situaciju kao ja. Sa 11tt+5 sam dobila obilno krvarenje bez ikakvih bolova, mislila sam da bebe vise nema i “odjurila” kod ginekologa. Na ulz mi je pronadjen hematom 6x2,7cm na straznjem zidu maternicu dok je beba na prednjem. Od pocetka trudnoce imam miom koji se povecao duplo u trudnoci pa doktori misle da je on bio uzrok hematoma posto je hematom lociran tacno izmedju mioma i posteljice. Bila sam u bolnici 4 dana, u tom periodu krvarenje je stalo, medjutim pojavilo se opet kada sam izasla iz bolnice -tada sam otisla na jos jedan pregled 12tt+3 radi nuhalnog nabora i double testa gdje je utvrdjeno da je sa bebom sve uredu ali je hematom i dalje bio ti. Dobila sam terapiju strogo mirovanje uz Roidakal 2x1, Duphaston 3x1 i Progesteron injekcije na 7dan (prvo je bilo na 2dan, pa na 4dan). Na slijedecem pregledu sa 15tt+2 beba je bila uredu a i hematom se smanjio na 4x1,5cm … krvarenja nije bilo samo ponekad ugrusak krvi i smedji iscjedak koji se pojavi tokom mokrenja nekad u vecin a nekad u manjim kolicinama …doktor kaze da ce on biti tu sve dok je tu i hematom. Sada sam 17tt+3 i slijedecu kontrolu imam u 19tt kada bih trebala da radim i anomaly scan ….nadam se da ce tada hematok vec izaci i da ce sa bebom biti sve uredu. U ovih mjesec i po dana rijetko da sam ustajala iz kreveta, sve radim u lezecem polozaju i mnogo mi je stresno kada vidim i najmanje tragove ugruska na toalet papiru.
    Nadam se najboljem🤍 Zelim da i vi, koje se borite sa hematomom isto kao i ja, izdrzite i da se sve na kraju zavrsi zdravom trudnocom i bebom aBd.
    Ps. Ovo mi je prva trudnoca. Oprostite na opsirnom postu.

  • Avatar blueberry

    blueberry

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Evo i ja citam o tim hematoma, nisu mi jasni jer mene su 3 doktora pregledala i ne znaju od čega krvarenje. Ja sam danas 11+4 i imala sam nekih 30 tak minuta izljeve i ispadanje ugrušaka, izgledalo je prestrašno, bez bolova nego su kasnije dosli kao neka tupa bol u donjem djelu stomaka . Krvarim sad vec 6h ukupno,najprije ogrooooomni izljevi jako crvene boje,bila na hitnoj sve uredu od posteljice , cerviks zatvoren , srce kuca…doktori ne znaju od čega . Pijem od danas Duphastone 3*2 i estrofem, mirovanje.

  • Di_Di

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    blueberry

    Evo i ja citam o tim hematoma, nisu mi jasni jer mene su 3 doktora pregledala i ne znaju od čega krvarenje. Ja sam danas 11+4 i imala sam nekih 30 tak minuta izljeve i ispadanje ugrušaka, izgledalo je prestrašno, bez bolova nego su kasnije dosli kao neka tupa bol u donjem djelu stomaka . Krvarim sad vec 6h ukupno,najprije ogrooooomni izljevi jako crvene boje,bila na hitnoj sve uredu od posteljice , cerviks zatvoren , srce kuca…doktori ne znaju od čega . Pijem od danas Duphastone 3*2 i estrofem, mirovanje.


    Hematom se vidi na ultrazvuku, mozda jedino da je kod vas bio neki mali koji je i izasao van s tim krvarenjem -ne znam. Ja sam prvi dan krvarila kao u tri velika mlaza kao da me neko polio sa krvlju (bilo je stvarno obilno), ali poslije progesteron injekcije krvarenje je stalo. Drugi put sam prokrvarila malo manje i poslije toga imam smedjkasti iscjedak i rijetko kad kao ugrusak neki da se pojavi…

  • Avatar blueberry

    blueberry

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Di_Di

    blueberry

    Evo i ja citam o tim hematoma, nisu mi jasni jer mene su 3 doktora pregledala i ne znaju od čega krvarenje. Ja sam danas 11+4 i imala sam nekih 30 tak minuta izljeve i ispadanje ugrušaka, izgledalo je prestrašno, bez bolova nego su kasnije dosli kao neka tupa bol u donjem djelu stomaka . Krvarim sad vec 6h ukupno,najprije ogrooooomni izljevi jako crvene boje,bila na hitnoj sve uredu od posteljice , cerviks zatvoren , srce kuca…doktori ne znaju od čega . Pijem od danas Duphastone 3*2 i estrofem, mirovanje.

    Hematom se vidi na ultrazvuku, mozda jedino da je kod vas bio neki mali koji je i izasao van s tim krvarenjem -ne znam. Ja sam prvi dan krvarila kao u tri velika mlaza kao da me neko polio sa krvlju (bilo je stvarno obilno), ali poslije progesteron injekcije krvarenje je stalo. Drugi put sam prokrvarila malo manje i poslije toga imam smedjkasti iscjedak i rijetko kad kao ugrusak neki da se pojavi…


    Bas je to prestrašno. Nadam se da ce biti sve uredu… Ali nije mi jasna jedna stvar, ako je cerviks zatvoren, onda je krvarenje vaginalno nije iz maternice?

  • Di_Di

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    blueberry

    Di_Di

    blueberry

    Evo i ja citam o tim hematoma, nisu mi jasni jer mene su 3 doktora pregledala i ne znaju od čega krvarenje. Ja sam danas 11+4 i imala sam nekih 30 tak minuta izljeve i ispadanje ugrušaka, izgledalo je prestrašno, bez bolova nego su kasnije dosli kao neka tupa bol u donjem djelu stomaka . Krvarim sad vec 6h ukupno,najprije ogrooooomni izljevi jako crvene boje,bila na hitnoj sve uredu od posteljice , cerviks zatvoren , srce kuca…doktori ne znaju od čega . Pijem od danas Duphastone 3*2 i estrofem, mirovanje.

    Hematom se vidi na ultrazvuku, mozda jedino da je kod vas bio neki mali koji je i izasao van s tim krvarenjem -ne znam. Ja sam prvi dan krvarila kao u tri velika mlaza kao da me neko polio sa krvlju (bilo je stvarno obilno), ali poslije progesteron injekcije krvarenje je stalo. Drugi put sam prokrvarila malo manje i poslije toga imam smedjkasti iscjedak i rijetko kad kao ugrusak neki da se pojavi…

    Bas je to prestrašno. Nadam se da ce biti sve uredu… Ali nije mi jasna jedna stvar, ako je cerviks zatvoren, onda je krvarenje vaginalno nije iz maternice?


    Ni meni to nije jasno …. ali eto znam da mi je na pregledu doktor prvo mjerio cerviks koji je tada bio 38mm i rekao da je on ok velicinom i da je zatvoren i da se na ultrazvuku ne vidi slobodna tecnost …. a na vaginalnom pregledu je vidi tu sluz koja potice id hematoma 😏

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.