Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • viva

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Curke samo da javim da se moj hematom povukao pocetkom 4 mjeseca tr. Sad 17.3 ce da nam bude punih 5mj.sve super bebac se vrti svako malo osjetim 😁 hocu samo da vam kažem sve vi nove koje se javite sa istim problemom glavna stvar za taj hematom je da prelezite taj period dok je on tu bukvalno krevet wc drugacije ne moze bar je tako bilo u mom slučaju 

  • viva

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    angel2705

    viva

    Pozz nova sam i trebam Vasa iskustva savjete otkrijem trudnocu u 6sed. I odma kroz dva dana pojave mi se dvije kapi krvi hitno odem na gradinu pregledaju me kazu da sam trudna beba je ok daju mi duphaston i kuci lezi krvi vise nije bilo samo roze iscjedak kroz par dana odem privatno gin. Sve ispricam pregleda me kaze da nema ni stare ni Nove krvi u maternici da je sve uredu ostavi mi terapiju duphastona 3*1 nezna od cega bi moglo biti krvarenje mala je trudnoca 7sed. kuci lezi cijelo vrijeme iscjedak se povlači roskasti nekad smedji kroz par dana stane odlucim otic po dr misljenje vec mi 10sed. doktorica gin. Me pregleda kaze da je sve uredu otkucaj srca dobar ostavi mi terapiju ali smanji 2*1 ja sva sretna kroz dvije veceri me budi kao da sam se upiskila( da izvinete na izrazu) ustajem i krvava pidzama odem do wc krv kapa bas crvena uspijem stavit peskir i iz mene izlazi loptica zgrusane krvi crveno svjetla i tamna(kao dva jajeta u komadu) ja u soku odma hitna pregledaju me kazu da je beba ok 10-11 sed ostave me do jutra na promatranju i nista negovore krv je stala odma posle toga ugruska ujutro kontrola pregledaju me i preko stomaka i vaginalno kazu da je beba ok i kaze meni dok bice Jos krvarenja ali posto sad nesmijes nista piti osim terapije dupheston koju imas ajde kuci u mediju vremenu mi daju infekciju posle pregleda deponprogresteron i da 2duphaston odma popijem i nadalje 3*2 tab i kuci mirovanje bas niko nista negovori dzaba sto ja pitam kad sam došla kuci tek vidim na nalazu da Pise retrodecidualni hematom 32*7mm u regresiju ulazim na forum i prvi se put susrecem sa ovim znaci niko mi nista nije rekao moj gin mi zakazao termin sad u ponedeljak 30.12 krvi nema nikako vise od te veceri samo smedji iscjedak MADA SAM UVJEK MUCILA MUKU I SA SEKRETOM I U TRUDNOCI GA IMA BAS curke izvinte sto sam sve opsirno ali sam ocajna pa pisite sta ko misli i jeli se susreo bas ovako ili slično hvala vam ljubim vas

    hej,
    Kakva ti je sad situacija? Jel se sve smirilo?


    Sve super sad sam na nogama i nadoknadila za sve ono lezanje,😁😜🙄😍🥰

  • Avatar Alexia078

    Alexia078

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav!Posle 6 godina pokusavanja zatrudnela sam prirodnim putem u 41.godini.Posle sedan dana od tog saznanja(negde u 5.nedelji)pojavljuje se blago krvarenje.Sledi bolnica,primanje Roghama(negativna sam krvna grupa),i doktor kaze da je to normalno ..desava se..ne dobijam nikakvu terapiju niti savet da mirujem!Javljam se svom ginekologu posle par dana..on potvrdjuje sve to..Krvarenje je normalna pojava i objasnjava kako dolazi do toga.(plod se hrani krvlju iz materice ,pukne par kapilara..bla..bla)Ponovo bez terapije…blago krvarenje traje naredne 2 nedelje(u 7.nedelji trudnoce)bez bolova odjednom mlaz krvi,krvarila sam kao iz cesme bez prestanka sve dok nisam legla na sto.U.Z. uradjen,hitno kiretaza…Posle svega sam dobila samo objasnjenje da plod verovatno nije valjao i da je telo izvrsilo prirodnu selekciju.SADA BIH NAGLASILA DA ZIVIM U AUSTRIJI I DA SE SVE TO DESAVALO U GRADU LINZU!Proslo je godinu dana ja sam uradila test pre tri dana..ponovo sam trudna!😟😊Bojim se..jako se bojim sta ce dalje biti.Izvinjavam se sto sam bila opsirna ali bih se posavetovala sa vama,dali bi smela na svoju ruku koristiti neki od lekova koji pominjete radi predostroznosti ili ako nedaj boze krene ponovo krvarenje.Cinjenica je da ga necu dobiti od doktora.Hvala unapred..nadam se da ce nekom koristiti moje iskustvo.

  • Rayna

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Alexia078

    Pozdrav!Posle 6 godina pokusavanja zatrudnela sam prirodnim putem u 41.godini.Posle sedan dana od tog saznanja(negde u 5.nedelji)pojavljuje se blago krvarenje.Sledi bolnica,primanje Roghama(negativna sam krvna grupa),i doktor kaze da je to normalno ..desava se..ne dobijam nikakvu terapiju niti savet da mirujem!Javljam se svom ginekologu posle par dana..on potvrdjuje sve to..Krvarenje je normalna pojava i objasnjava kako dolazi do toga.(plod se hrani krvlju iz materice ,pukne par kapilara..bla..bla)Ponovo bez terapije…blago krvarenje traje naredne 2 nedelje(u 7.nedelji trudnoce)bez bolova odjednom mlaz krvi,krvarila sam kao iz cesme bez prestanka sve dok nisam legla na sto.U.Z. uradjen,hitno kiretaza…Posle svega sam dobila samo objasnjenje da plod verovatno nije valjao i da je telo izvrsilo prirodnu selekciju.SADA BIH NAGLASILA DA ZIVIM U AUSTRIJI I DA SE SVE TO DESAVALO U GRADU LINZU!Proslo je godinu dana ja sam uradila test pre tri dana..ponovo sam trudna!😟😊Bojim se..jako se bojim sta ce dalje biti.Izvinjavam se sto sam bila opsirna ali bih se posavetovala sa vama,dali bi smela na svoju ruku koristiti neki od lekova koji pominjete radi predostroznosti ili ako nedaj boze krene ponovo krvarenje.Cinjenica je da ga necu dobiti od doktora.Hvala unapred..nadam se da ce nekom koristiti moje iskustvo.


    Pozdrav, ne znam da li možeš kupiti Utrogestan ili Duphastone. Nisam doktor ali ja cim sam ostala trudna sam pila Utrogestan tablete na svoju ruku i doktorica mi je potvrdila da ne može škoditi. Sad sam 19 tt i svašta sam prošla u tom periodu. Trenutno pijem 4 duphastone.
    Sretno ti 

  • martinaivan24@gmail.com

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pitanje imam hematom od 12tj trudnoce ne smanjuje se bas osta ce mi do kraja sad sam 22tj 2 dana zanima me jel imao tko do kraja i kako je sve teklo…hvala..

  • Zizi7

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage zene, trudna sam 7 tt i prokrvarila sam jako malo i otišla kod ginekologa, sa bebom je sve u redu muđutim sa strane je hematom. Dobila sam mirovanje 10 dana i utrogestan 2x2 vaginalete. Sad me zanima, od kad stavljam vaginalete vise ne krvarim niti imam iscjedka pa jeli bitno kravariti da hematom izađe ili ne? Dali se neka susrela s ovakvim slucajem? 

  • Luna_Lovegood89

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Trudna sam 10 tjedana i imala sam dva pregleda u jednom tjednu. Išla sam kod privatnika na papa test i na pregled, naultrazvuku je sve dobro bilo. dva dana kasnije mi je moja doktorica vidjela hematom. Nije komentirala veličinu, samo da moram mirovati. 

    S obzirom da sam imala spontani, pijem duphaston 3x1. Zapravo sam jako zbunjena jer mi nije jasno kako se u 2 dana pojavio hemtom i još na terapiji koja se inače prepisuje u liječenju istog. Ima li koja takvo iskustvo? 
    Na slikama od ultrazvuka ne vidim ništa, na jednoj se vidi sjena, ali nemam pojma je li to hematom ili loš ultrazvuk. 

    On 37g (jedno dijete), ja 30g (nemam djece)
    Missed ab (9+2), kiretaža 5.2.

  • mamita29

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mamice..
    Nova sam na forumu..
    Trudna po uz 6+1..
    Od nedavno pocela krvariti,G.mi nije nista rekao sem da imam na desnoj strani nesto te da ne vidi dobro i ako zbog toga krvarim da je to o.k.
    Mirujem koliko mogu ali uglavnom mirujem..S obzirom da imam kuci dijete koje treba jesti i piti,i brigu..
    Imam jače grceve,a nekad blaze..
    Terapiju duphrastone vaginalno,i mislim da nema nekog poboljsanja..Malo nekad mi stane krvarenje i onda oopet krene..
    Ja mislim da imam hematom,iako nije potvrđeno.
    Lakse mi je da mislim da je hematom,  nego da se pitam koja mi je dijagnoza,i sta slijedi..l
    Sad u cetvr.na kontrolu nadam se najboljem..

  • Deleted user

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Vjerojatno je hematon iako je još rano. Kad ti je idući pregled? Mirovati šta više, ne saginjati se i ne dizati teško.

    Ja sam prokvarila (veliki izljev) sa 9tt i mirujem još uvijek, danas sam 12+2tt. Pijem 3x2 Duphastone tablete i strogo mirujen. Smeđarila sam nakon toga nekih tjedan do dva i onda je stalo. Imam veliki hematom i nije šala ali jedino šta mogu je mirovati i nadati se najboljem. Čekam idući pregled i onda ćemo vidit kako dalje.

    Držim ti fige da ti stane krvarenje i da sve bude ok. Drž' se, psihički nije lako, znam! ❤️

  • mamita29

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Luna_Lovegood89

    Pozdrav! Trudna sam 10 tjedana i imala sam dva pregleda u jednom tjednu. Išla sam kod privatnika na papa test i na pregled, naultrazvuku je sve dobro bilo. dva dana kasnije mi je moja doktorica vidjela hematom. Nije komentirala veličinu, samo da moram mirovati.

    S obzirom da sam imala spontani, pijem duphaston 3x1. Zapravo sam jako zbunjena jer mi nije jasno kako se u 2 dana pojavio hemtom i još na terapiji koja se inače prepisuje u liječenju istog. Ima li koja takvo iskustvo?
    Na slikama od ultrazvuka ne vidim ništa, na jednoj se vidi sjena, ali nemam pojma je li to hematom ili loš ultrazvuk.


    E tu kao sjenu (ni on mi sam nije znao objasniti sta je to) je vidio i moj  G. I rekao mi ako zbog toga krvarim,da je to o.k..
    Da drugog razloga ne vidi zašto krvarim..
    Stvarno me je dugo pregledavao,i sam bio iznenadem krvarenjem..
    Toliko sam pretrazivala po netu da sam se svega načitala.I nekako mi je to najslicnije hemtomu.
    Mda sam ja cim sam prokrvarila mislila da od bebe nema ništa,jer sam odmah mislila na najgore i onda na uz radosna vijest,srce kuca..
    I da,na pocetku nisam nisam nikakvi problemaa..Ni povracanje,osim natecenih grudi i vidjela sam da mi se nesto dogada.Pa sam uradila test.Ali sam se supper osjecala,cak i predobro..
    Odjednom,navece odem na wc i primjetim par tacki krvi..Onda sam dobila grčeve..
    Sad zbog straha od pobacaja imam aritmiju..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.