Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tea50

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Drage zene, kako ste? Jel sve u redu? 

  • Avatar Balto

    Balto

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Evo ja sam bas danas na pregledu bila..nema više hematoma (napokon) 🤩🍀 beba se razvija super, raste i mogu poceti polako hodati..po doma mi je rekao da mogu sve a po vani po malo..ali evo sad je i mene strah kao što je regica rekla pa sam i danas vecinom prelezala 
    Kako je ostatak?

    💃28 🕺28
    VV, AMH 60.4
    1. 5/22 - prirodni 1js, nije oplođena
    2. 8/22 - stimulirani, gonal - 10js, nema 🐧, vracene 2 blastice🤞🍀1. beta-428, 2.beta 1051🥰🥰 uzv 28.9

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Imale smo pregled isti dan 🙈 ja sam.isto jucer imala pregled, sve je ok ☺ 3.1. ide anomaly scan i sad opet odbrojavam 🙈

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • gluglu

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, ja malopre bila na hitnom pijemu, naime 6tj trudna, danas prokrvarila, i sada uocen hematom na pregledu. Konstantno me boli stomak, čini mi se od dana začeća, da li i vas boli?
    Prepisana terapija.

    Moje pitanje je da li vam je na prvom pregledu radjen vaginalni pregled i vaginalni uz, jer mi je to malo cudno?
    Nadam se da ce sve biti u redu.

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    gluglu

    Pozdrav cure, ja malopre bila na hitnom pijemu, naime 6tj trudna, danas prokrvarila, i sada uocen hematom na pregledu. Konstantno me boli stomak, čini mi se od dana začeća, da li i vas boli?
    Prepisana terapija.

    Moje pitanje je da li vam je na prvom pregledu radjen vaginalni pregled i vaginalni uz, jer mi je to malo cudno?
    Nadam se da ce sve biti u redu.


    6 tj je sam pocetak trudnoce i normalni su bolovi slicnim mestrualnim jer se maternica sada siri i prilagodjava na sve sto se dogadja ☺
    To sa hitnom i hematomom je svima u grupi poznato, saljem podrsku jer znam koliko je tesko vidjeti krv na gacicama u trudnoci, ali vjeruj mi od svih razloga krvarenja hematom je uz implatacijsko krvarenje najbolja opcija. Terapija i mirovanje i sve ce bit ok ☺ meni je rekla da je najbitnije izbjegavati nagle poteze.
    I da, pregledi idu vaginalno sve do 14.tog tjedna. Zato se ne ide precesto na preglede jer nema potrebe dole se stalno cackat, ali do 14.tog tjedna je plod jos mali pa se ne moze vidit priko trbuha i onda ide vaginalno. Ne brini se ☺

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • gluglu

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu
    regica123 Hvala na podršci ⚘

    Sutra mi je poslednji dan na poslu pa ću mirovati, mada mi nisu rekli da trebam, ali vidim da ovdje svi preporučuju mirovanje, eto ne bih ni znala hehe….
    Primjećujem da mi bas prija kad ležim, sve se nekako smiri. 
    Ma sve ce biti u redu, opusti se i uživaj 🎧🎶🎵

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    gluglu

    regica123 Hvala na podršci ⚘
    Sutra mi je poslednji dan na poslu pa ću mirovati, mada mi nisu rekli da trebam, ali vidim da ovdje svi preporučuju mirovanje, eto ne bih ni znala hehe….
    Primjećujem da mi bas prija kad ležim, sve se nekako smiri.
    Ma sve ce biti u redu, opusti se i uživaj 🎧🎶🎵


    Da, mirovanje je preporuceno. Pogotovo ako radis fizicki posao, nemoj, cak ni sutra. Lezi sto vise, terapija i wc, Netflix i tako dok hematom ne prodje i sve ce bit ok☺

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Cherrydu

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage cure pozdrav svima… ako moze evo cisto necije iskustvo, savjet. Naime, nedavno sam saznala da sam trudna, po izracunu nekih 5tjedana i tada sam primjetila krvarenje,vise kao neki smedi trag, iscjedak. Ginekolog dao tablete i rekao da je to hematom. Isti se nalazio ispod gestacijske vrecice i rekao da je sve to sitno i da ne mozemo tu puno napraviti nego kako bude. Nakon dva dana, doslovno izljev, otisla na hitnu, tamo su me pregledali, GV i ZM prisutne ali nema EO i nema hematoma. Nastaviti terapiju i za par dana kontrola. Pijem tablete, i sedam dana sam bas strogo mirovala, ali taj smedi iscjedak je i dalje prisutan, ne stalno, na dane i najvise recimo nakon mokrenja na papiru. Na iducem pregledu GV i ZV prisutne, narasle od prethodne kontroe. Konkretno GV je 14mm, ali i dalje nema EO, kontrola opet za 7 dana, i po izracunu 6tjedana. E sad, doktor kaze, nemojte lezati, nema potrebe za strogim mirovanjem, trazila drugo misljenje, drugi mi isto rekao, trositi terapiju, mozete sve raditi, necete na maraton i raditi u skladistu. Radim uredski posao, i zasita se ne umaram fizicki, ali mene brine to sto ovaj smedi iscjedak ne prestaje i sto se EO ne vidi. MAlo osam u srahu, jer imala sam prije nekoliko spontani, ali tada se jednostavno plod prestao razvijati, i nisam tada ni krvarila ni imala bolove, jednostavno je sve stalo.

  • regica123

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Cherrydu

    Drage cure pozdrav svima… ako moze evo cisto necije iskustvo, savjet. Naime, nedavno sam saznala da sam trudna, po izracunu nekih 5tjedana i tada sam primjetila krvarenje,vise kao neki smedi trag, iscjedak. Ginekolog dao tablete i rekao da je to hematom. Isti se nalazio ispod gestacijske vrecice i rekao da je sve to sitno i da ne mozemo tu puno napraviti nego kako bude. Nakon dva dana, doslovno izljev, otisla na hitnu, tamo su me pregledali, GV i ZM prisutne ali nema EO i nema hematoma. Nastaviti terapiju i za par dana kontrola. Pijem tablete, i sedam dana sam bas strogo mirovala, ali taj smedi iscjedak je i dalje prisutan, ne stalno, na dane i najvise recimo nakon mokrenja na papiru. Na iducem pregledu GV i ZV prisutne, narasle od prethodne kontroe. Konkretno GV je 14mm, ali i dalje nema EO, kontrola opet za 7 dana, i po izracunu 6tjedana. E sad, doktor kaze, nemojte lezati, nema potrebe za strogim mirovanjem, trazila drugo misljenje, drugi mi isto rekao, trositi terapiju, mozete sve raditi, necete na maraton i raditi u skladistu. Radim uredski posao, i zasita se ne umaram fizicki, ali mene brine to sto ovaj smedi iscjedak ne prestaje i sto se EO ne vidi. MAlo osam u srahu, jer imala sam prije nekoliko spontani, ali tada se jednostavno plod prestao razvijati, i nisam tada ni krvarila ni imala bolove, jednostavno je sve stalo.


    Ja sam igrom slucaja kako sam bila na hitnoj 2 puta cula cak 3 misljenja i 1 je rekla da ne moram strogo mirovat, a 2 su rekle da strogo mirujem i budem wc krevet. Ja sam pratila sebe i primjetila sam da mi do krvarenja dolazi bas kada sam u pokretu i onda sam krenula lezati i sve se smirilo. Doduse, taj smedji iscjedak je bio prisutan cijelo vrijeme, ali receno mi je da je smedje stara krv i da za to nema straha, da je samo crvena alarmantna, tako da za smedje nisam dizala nikakvu paniku. Ja isto radim uredski posao, ali uredski posao zahtjeva sjedenje od 8 sati i to tocno onda pritiscete maternicu…ne znam, ja sam uzela bolovanje i lezala doma, bebica mi je bila najbitnija. Doduse meni se vidio bas i hematom i u 7.tjednu je kucalo srce i sve se vidjelo, ali mozda ti je samo kasnija oplodnja

    👩🏻28❤🧔🏻32
    Stigla nam malena curica❤

  • Cherrydu

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    regica123

    Ja sam igrom slucaja kako sam bila na hitnoj 2 puta cula cak 3 misljenja i 1 je rekla da ne moram strogo mirovat, a 2 su rekle da strogo mirujem i budem wc krevet. Ja sam pratila sebe i primjetila sam da mi do krvarenja dolazi bas kada sam u pokretu i onda sam krenula lezati i sve se smirilo. Doduse, taj smedji iscjedak je bio prisutan cijelo vrijeme, ali receno mi je da je smedje stara krv i da za to nema straha, da je samo crvena alarmantna, tako da za smedje nisam dizala nikakvu paniku. Ja isto radim uredski posao, ali uredski posao zahtjeva sjedenje od 8 sati i to tocno onda pritiscete maternicu…ne znam, ja sam uzela bolovanje i lezala doma, bebica mi je bila najbitnija. 


    Hvala na odgovoru. Ma nije mi problem lezati, dubiti na glavi ako treba, ali kad oni tvrde to je sve jos malo, ako treba doci do spontanog lezali ili ne doci ce. Rekao mi je da je bitno da je hematom pukao i da vjerovatno on sada izlazi, ali da oni nisu svemoguci. Sve ih to shvacam ali opet…. Sad opet cekanje kontrole za 10 dana da vidimo oce li se vidjeti EO

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.