Kako ublažiti grčiće kod beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nina90

    Nina90

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    chocolate


    Nina90


    Ja vec dva dana pijem rooibus caj, i mogu rec da mi mali danas prvi dan nema nikakvih znakova grcica, lijepo prdi, bez stenjanja, nadam se da ce tako ostat. Inace sam si ujutro dve litre caja skuhala pa ga ledenog pijem cijeli dan
    Gdje si kupila taj caj? Jel u vrećicama ili??

    U tommiju ga ima, u vrecicama je da, nekih 13 kn, skuhas si dve litre vode, 4 vrecice unutra, ja onda dva natrena stavim i to preko noci u frizider i tokom dana hladno ga pijem, nama super pomaze

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Da. Pomogla je duda i utopljavanje trbuha. Inače do otkrića toga 3tj je vrištao 17- 23h ostajao bez daha, nije jeo, katastrofa. 10.dan ih dobio i imao 21dan.

  • Avatar  lenciniki

    lenciniki

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Moj je malac imao grčeve od trećeg tjedna do negdje početka četvrtog mjeseca. Uzimali smo Biogaiu i ona je smanjila samo trajanje, ali ih nije skroz smirila. Sab SImplex je pomogao donekle kod nadutosti. Ujedno je i puno bljuckao i zbog toga preko dana nije skoro nimalo spavao. Većinom su grčevi bili uzrokovani time što je tada halapljivo papao, ali najgore je bilo između 19 i 22h (tada bi sve stalo odjednom). 

    Ono što mi je najviše pomoglo je nošenje u slingu. Kako sam ga i preko dana morala duže držati u uspravnom položaju zbog bljuckanja to je bio jedini način da malo odspava preko dana, a da meni ruke ne otpadnu od nošenja. Onda sam ga jednom za vrijeme ovih žešćih grčeva stavila u sling i hodala po stanu i to ga je smirivalo.

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    kako se daju kapi BioGaia?čitala sam uputstvo,al nema nist konkretno,samo da se daju 5 kapi na dan..jel bitno prije podoja,ili poslije?kad pocnu grcici ili kad??hm…stvarno ne kuzim..

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    cedevita


    kako se daju kapi BioGaia?čitala sam uputstvo,al nema nist konkretno,samo da se daju 5 kapi na dan..jel bitno prije podoja,ili poslije?kad pocnu grcici ili kad??hm…stvarno ne kuzim..

    Mi smo ih davali ujutro prije obroka. Te kapi nisu protiv bolova tako da ih ne vrijedi davati kad počnu grčevi jer ih neće spriječiti, već su nešto kao terapija i njihovom primjenom se jača crijevna mikroflora, kako kod djece, tako i kod odraslih, samo je doziranje drugačije. Mom bebaču su pomogle nakon nekih 5 dana. A za trenutno ublažavanje grčeva su Sab Simplex kapi jer rastvaraju mjehuriće zraka koje beba proguta, ali sve to ovisi od djeteta do djeteta, ne pomogne svima.

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    kukukaka


    cedevita


    kako se daju kapi BioGaia?čitala sam uputstvo,al nema nist konkretno,samo da se daju 5 kapi na dan..jel bitno prije podoja,ili poslije?kad pocnu grcici ili kad??hm…stvarno ne kuzim..
    Mi smo ih davali ujutro prije obroka. Te kapi nisu protiv bolova tako da ih ne vrijedi davati kad počnu grčevi jer ih neće spriječiti, već su nešto kao terapija i njihovom primjenom se jača crijevna mikroflora, kako kod djece, tako i kod odraslih, samo je doziranje drugačije. Mom bebaču su pomogle nakon nekih 5 dana. A za trenutno ublažavanje grčeva su Sab Simplex kapi jer rastvaraju mjehuriće zraka koje beba proguta, ali sve to ovisi od djeteta do djeteta, ne pomogne svima.

    Ahaa..tako znaci,nemam iskustva u tome svemu,pa moram pitati,tko zna  hvala ti kukukaka 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Cedevita, ja sam svom davala svaku vecer. Kod njih je bitno biti samo redovan, jer kako kaze kukukaka one nisu protiv bolova, vec probiotik.

    Sab simplex nama nije uopce pomagao, Bio Gaia je olaksala situaciju nakon 10 dana koristenja.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Cedevita, ja sam svom davala svaku vecer. Kod njih je bitno biti samo redovan, jer kako kaze kukukaka one nisu protiv bolova, vec probiotik.

    Sab simplex nama nije uopce pomagao, Bio Gaia je olaksala situaciju nakon 10 dana koristenja.

    Aha…o.k,tnx i tebi  jedino ne znam osim BioGaie,jel treba jos koristiti i prave kapi za grceve?jer bebac ih ima,al kao neki blazi oblik toga..traje nekih par sati,zavisi.. zasad mu dajem samo BioGaiu..ili da pričekam jos nekoliko dana da vidim hoce li mu to prvo pomoci uvezi probave?

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    cedevita


    ProudMomy


    Cedevita, ja sam svom davala svaku vecer. Kod njih je bitno biti samo redovan, jer kako kaze kukukaka one nisu protiv bolova, vec probiotik.

    Sab simplex nama nije uopce pomagao, Bio Gaia je olaksala situaciju nakon 10 dana koristenja.
    Aha…o.k,tnx i tebi  jedino ne znam osim BioGaie,jel treba jos koristiti i prave kapi za grceve?jer bebac ih ima,al kao neki blazi oblik toga..traje nekih par sati,zavisi.. zasad mu dajem samo BioGaiu..ili da pričekam jos nekoliko dana da vidim hoce li mu to prvo pomoci uvezi probave?

    cedevita, kad ima grčeve probaj mu na trbuščić staviti utopljeni jastučić i dići mu nogice prema trbuščiću onako da su koljena skvrčena. Mi smo Biogaiu davali u početku a kasnije smo koristili Waya LGG - isto probiotik - nama je to više pomoglo nego Biogaia. Kako kaže kukukaka svako dijete je drugačije - treba naći nešto što mu najviše odgovara.

  • Avatar cedevita2

    cedevita2

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    paris


    cedevita


    ProudMomy


    Cedevita, ja sam svom davala svaku vecer. Kod njih je bitno biti samo redovan, jer kako kaze kukukaka one nisu protiv bolova, vec probiotik.

    Sab simplex nama nije uopce pomagao, Bio Gaia je olaksala situaciju nakon 10 dana koristenja.
    Aha…o.k,tnx i tebi  jedino ne znam osim BioGaie,jel treba jos koristiti i prave kapi za grceve?jer bebac ih ima,al kao neki blazi oblik toga..traje nekih par sati,zavisi.. zasad mu dajem samo BioGaiu..ili da pričekam jos nekoliko dana da vidim hoce li mu to prvo pomoci uvezi probave?
    cedevita, kad ima grčeve probaj mu na trbuščić staviti utopljeni jastučić i dići mu nogice prema trbuščiću onako da su koljena skvrčena. Mi smo Biogaiu davali u početku a kasnije smo koristili Waya LGG - isto probiotik - nama je to više pomoglo nego Biogaia. Kako kaže kukukaka svako dijete je drugačije - treba naći nešto što mu najviše odgovara.

    Da,stavljam mu nesto utopljeno na stomačić,to radim..jos cu probat tako s nogicama..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.