Epiziotomija/urez međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Negdje sam čitala da su masirale samo s maslinovim uljem, pa možete i to probati. Još ne znam hoću masirat ni kak bi to uopće izvela!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    bjap


    Negdje sam čitala da su masirale samo s maslinovim uljem, pa možete i to probati. Još ne znam hoću masirat ni kak bi to uopće izvela!


    Joj, ja evo probala i nije baš preugodno, baš mi se ni neda,ali nastojat ću bar par puta tjedno, sada sam već tak i onak u 35 tj., pa sad il' nikad! ;) A možda i pomogne. Svakako se grozim pomisli na rezanje!!

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    I ja se grozim, netko kaže da šivanje boli više od trudova i da je oporavak teži.

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    bjap


    Negdje sam čitala da su masirale samo s maslinovim uljem, pa možete i to probati. Još ne znam hoću masirat ni kak bi to uopće izvela!


    Evo draga bjap link s uputama za masažu, baš članak s Klokanice:https://klokanica.24sata.hr/trudnoca/trudnica/masazom-medice-izbjegnite-epiziotomiju-873

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    bjap


    I ja se grozim, netko kaže da šivanje boli više od trudova i da je oporavak teži.


    Nisam još rodila pa ne znam što me čeka, ali trenutno se grozim tog rezanja više nego porođajne boli... ;) Možda promijenim mišljenje kada krenu trudovi..

  • Avatar sanjaradic

    sanjaradic

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Rez ne boli jer trenutak rezanja ide pod trudovima, bar ja nisam osjetila uopće. Poslije su mi rekli da su rezali :) Šivanje ne boli ništa jer daju anesteziju injekcijama, samo je malo neugodan osjećaj kad se konac vuče. Jedino loše u tome je oporavak koji je meni trajao 3-4tjedna. Dotad je bolno i otežava sve rutinske radnje o kojima inače ni ne razmišljaš.

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Kad gledam ovo, ispada da je većina žena ovdje rezana? Meni je to nepojmljivo. Da li ste na svakom porodu rezane? Koja je indikacija bila za to? Da li su vas uopće pitali/upozorili? Da li ste se pripremile na porod i izrazile svoje želje? Ja bih na intervencije pristala ako i samo ako smo ja i beba ugroženi. I ni u kojem drugom slučaju.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Da se dodam i ja na tu temu prve dve trudnoce sam rezana i prvi put i drugi put ne boli toliko sto ste rezani vise boli kad puknete i njihovi savovi jer nikad ne puknete ravno  kao sto oni porezu,u prvoj trudnoci sam i pukla i rezana i mjesec dana sam se jedva kretala u drugoj trudnoci sam samo rezana i vec drugi dan sam normalno hodala i sjedila .

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Countess


    Kad gledam ovo, ispada da je većina žena ovdje rezana? Meni je to nepojmljivo. Da li ste na svakom porodu rezane? Koja je indikacija bila za to? Da li su vas uopće pitali/upozorili? Da li ste se pripremile na porod i izrazile svoje želje? Ja bih na intervencije pristala ako i samo ako smo ja i beba ugroženi. I ni u kojem drugom slučaju.

    nisam pitana/upozorena, zarezala me babica kada je procijenila da budem popucala, šivanje nisam osjetila jer je bebica bila na prsima i samo on je bio važan, a i šivali su me odmah pa sam bila topla još, a konci su sami otpali kroz koji tjedan, ali sam hodala 3 tjedna kao krava, nisam mogla sjedit normalno a o odlasku na wc da ne pričam, totalni strah od pucanja.

    url=https://lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja sam bila upozorena, beba je jednostavno morala van i nije bilo drugog izlaza. Nisam masirala medjicu doma, masirana sam samo tokom poroda, ali nije pomoglo.
    Oporavak je bio dug jer sam jos i iznutra pukla, pa sam imala puuuuno savova. Sivana sam odmah nakon poroda, uz lokalnu anesteziju, tako da nisam ni primjetila, jer smo se mm i ja mazili s nasim malim princom.

    http://proudmomy.blog.hr/10.03.2013. Maksim 💙
    04.06.2018. Aleksandar 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.