Epiziotomija/urez međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Countess


    Napiši plan poroda i reci da ne želiš epi. U tom slučaju će te masirati s uljem, ako imaš sreće i dobru babicu ;)

    Mene je moja babica mazirala al moja koža je tolko očajna da se rasteže gotovo ko papir :D I bolje da su mi radili epi, jer na drugom porodu kad je bila poderotina veličine nekoliko mm, još sad ju osjetim a mala ima 9 mjeseci.

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    missha


    Countess


    Napiši plan poroda i reci da ne želiš epi. U tom slučaju će te masirati s uljem, ako imaš sreće i dobru babicu ;)
    Mene je moja babica mazirala al moja koža je tolko očajna da se rasteže gotovo ko papir :D I bolje da su mi radili epi, jer na drugom porodu kad je bila poderotina veličine nekoliko mm, još sad ju osjetim a mala ima 9 mjeseci.

    Ma da, nekad treba izabrati od dva zla manje, ako je baš potrebna intervencija… A valjda i oni znaju što rade… Nadam se!!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Jedna od babica na mom porodu (mladja, bilo joj je pred kraj smjene, zurila se kuci) je 10 minuta stajala sa skarama kraj mene i stalno ispitivala doktora jel da reze. :-) Bas mi je to bilo divno za cut :-). Sva sreca doktor joj do zadnjeg trena nije dao, vec kad je bilo ono stavrno beba mora van, onda joj je reko rezi.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    IvaP


    missha


    Countess


    Napiši plan poroda i reci da ne želiš epi. U tom slučaju će te masirati s uljem, ako imaš sreće i dobru babicu ;)
    Mene je moja babica mazirala al moja koža je tolko očajna da se rasteže gotovo ko papir :D I bolje da su mi radili epi, jer na drugom porodu kad je bila poderotina veličine nekoliko mm, još sad ju osjetim a mala ima 9 mjeseci.
    Ma da, nekad treba izabrati od dva zla manje, ako je baš potrebna intervencija… A valjda i oni znaju što rade… Nadam se!!

    Eto vidiš, da su mene rezali bilo bi to potpuno bezveze. Naime, babica je rekla da ako reže da će biti brže gotovo i to je to. Hvala, ali ne hvala :). Nekad to rade po defaultu, na žalost, da ubrzaju :/

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Countess


    IvaP


    missha


    Countess


    Napiši plan poroda i reci da ne želiš epi. U tom slučaju će te masirati s uljem, ako imaš sreće i dobru babicu ;)
    Mene je moja babica mazirala al moja koža je tolko očajna da se rasteže gotovo ko papir :D I bolje da su mi radili epi, jer na drugom porodu kad je bila poderotina veličine nekoliko mm, još sad ju osjetim a mala ima 9 mjeseci.
    Ma da, nekad treba izabrati od dva zla manje, ako je baš potrebna intervencija… A valjda i oni znaju što rade… Nadam se!!
    Eto vidiš, da su mene rezali bilo bi to potpuno bezveze. Naime, babica je rekla da ako reže da će biti brže gotovo i to je to. Hvala, ali ne hvala :). Nekad to rade po defaultu, na žalost, da ubrzaju :/

    Usput, kad je spomenula rezanje, mali je u roku od 10 sekundi bio vani. Zahvalna mužu koji je rekao nemojte rezati, može ona to :)

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Eto, treba muž biti na porodu svakako! Meni se isto nekako čini, iz priča, da često režu i kada nije nužno…

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    IvaP


    Eto, treba muž biti na porodu svakako! Meni se isto nekako čini, iz priča, da često režu i kada nije nužno…

    Drze se puhanja i na hladno, obicno to rade rutinski jos uvijek na zalost. Velim, malac od 4400 bez problema i bez epi. A da sam rezana sad bih zalila. Moja mama je rekla da jos danas osjeca oziljke epi :(

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Countess


    IvaP


    Eto, treba muž biti na porodu svakako! Meni se isto nekako čini, iz priča, da često režu i kada nije nužno…
    Drze se puhanja i na hladno, obicno to rade rutinski jos uvijek na zalost. Velim, malac od 4400 bez problema i bez epi. A da sam rezana sad bih zalila. Moja mama je rekla da jos danas osjeca oziljke epi :(

    Iako su i tu različita iskustva, ipak je to rez, kirurški zahvat, pa nije čudo da mnoge žene taj ožiljak osjećaju stalno…

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ima li tko iskustava s uljima za masažu međice u trudnoći - koja su dobra, kad treba početi i sl.? Ja bih svakako voljela izbjeći rez pa bih se htjela bar pokušati pripremiti koliko je u mojoj moći… Hvala!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    blondie2010


    Ima li tko iskustava s uljima za masažu međice u trudnoći - koja su dobra, kad treba početi i sl.? Ja bih svakako voljela izbjeći rez pa bih se htjela bar pokušati pripremiti koliko je u mojoj moći… Hvala!

    Evo ja kupila nedavno u DM-u ulje baš za to, Weledino. Tek sam počela s masažom pa ne mogu još ništa reći, odnosno vidjet ćemo tek na porodu kako će proći.. ;) Svakako, to je ulje baš za masažu međice, jedino što košta nekih 90-ak kn… Ali čula sam da su se žene mazale/masirale i običnim melemom i bilo im je ok.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.