Epiziotomija/urez međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar brouhaha

    brouhaha

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Prvi porod - samo lagani rez - nije ništa boljelo, više je boljelo kod šivanja. Oporavak nekih 2-3 tjedna, nisam mogla pošteno sjediti, sad nakon skoro 2 godine ništa ne osjećam.
    Drugi porod - sad mogu reći hvala babici što me nije rezala, samo što me je u tom trenutku užasno peklo, ali sam zato odmah drugi dan mogla sjediti i normalno funkcionirati.
    Oba puta pukla iznutra, no ne osjećam nikakve bolove ni smetnje prilikom seksa.

  • hanatres

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Rezana sam bila i to kad mi je trud prestao. Kao da me nešto hladi i grije u isto vrijeme. Jedino sam tad vrisnula i vidjela zvijezdice ali nakon minute sa zaboravila na to jer je naš anđel bio u mojim rukama.
    Oporavak je trajao dugo, skoro mjesec dana dok nije u potpunosti bol nestala.
    Nisam s ničim mazala ni špicala, smatrala sam da nema potrebe za tim.
    Prva dva, tri puta prilikom spolnog odnosa sam osjetila da me “grebe” ali nakon toga više ništa.

  • martina.sormazban

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Ja sam oboje djece rodila u Svicarskoj i nisu me rezali nego sam sama pukla. U Švicarskoj tvrde da je rez neprirodna rana i teže zarasta tako da rezu samo ukoliko primjete da ce rodilja puknuti u smjeru anusa. Nije me boljelo i odmah sam mogla normalno sjediti. Nikad nisam cula da se rana nesmije mociti prva 2 dana. Ja sam se odmah tusirala i dobila bocu za pranje rane nakon svake nuzde. Dobila sam hladan ulozak za oblog al mi je bio neugodan. I kapi etericnog ulja lavande koje sam kapala u bocu za pranje rane. Bila sam puno sivana nakon prvog poroda ali ranu stvarno nisam ni osjetila

  • Avatar laly

    laly

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    mene su rezali (tri šavova), a i pukla sam unutra, šivanje je bolilo više nego trudovi :( ali nakon tri sedmice sam bila ko nova.. žao mi je da nisam masirala međicu u trudnoći..

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Ja sam imala oko 5 šavova i nije jako boljelo ni kod rezanja ni kod šivanja. Sjedila sam nakon par dana, ali na desnu stranu jer je rez na lijevoj pa me je boljelo. Nakon dva mjeseca ništa više nisam osjetila.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Drage moje u prvoj trudnoci sam pukla i rezana dva mj nisam mogla sjedit deset godina je proslo ja ih osjetim na promjenu vremena u drugoj trudnoci su me rezali ali hvala dragom Bogu bila je jedna draga sestra pa me uputila kako da si pomognem oko sivnog reza nakon svakog mokrenja da si natopim ledenom vodom ulozak i da si isperem ranu i tako sam radila i hvala Bogu nakon tri dana ja sam normalno hodala i sjedila,drugi dan sam vec kuhala doma i radila he he,nadam se da ce mi sad treci porod biti brzi i laksi od zadnja dva.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mene su kod prvog poroda rezali i šivali, drugi dan sam normalno sjedila, malo me zatezalo tjedan, dva, al niš strašno. U drugom porodu je malo puklo gdje je šivano, praktički da ni nemam šav, mala sad ima 8 mjeseci i još mi je neugodan osjećaj tu. Tak da ono….

  • Avatar marimana

    marimana

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Mame,kada treba započeti s tim masažama međice? Da li je 6.mj.t rano -kasno,jel ono ulje iz DM-a ok za to? Šta ako te babica ignorira u rodilištu,tj  ne pomaže oko međice? Nadam se samo da ako puknem/ili me režu da će me barem odmah i ušiti dok ne nije sve “ohladilo”..uff..da mi je to sve prespavati nekako..

  • wcuahtvlmi

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    u prvoj trudnoći rezali me i to jako dr. je rekla bolje da neznam koliko ih je, boljelo me dobrih mj. dana al imala sam lijepi šav koji je zatezao tu i tamo, morali su to napravit jer je beba bila velika. u drugoj trudnoći rezali također al malo manje beba isto bila velika, međutim morali su zbrinut bebu tako da sam ja čekala dobrih 40min i zbog krvarenja krenuli šivat inekcija nije još ni krenula dijelovat e drage moje kak tooooo boliiiii, mislim da me je cijela bolnica čula a na oba poroda nisam glasa pustila, šav koma nimalo lijep…. uglavnom počela sam nakon tjedan dana normalno fukcionirat i naravno sve to zaboravila isretna što su mi oba dečka dobro….pitanje ici po curicu ili ne, i nadati se lijepom šavu !?!? ;)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja sam vec napisala da sam od onih “sretnica” koje su i cvaknuli i pukla je :-). Ali imala sam srece utoliko, da sam sivana odmah i da mi je lokalna primila odmah, osjetila sam samo ubod, dva i to je to, a bilo ih je ko u pjesmi :-). I jos dok me dr. sivao sestra je iskomentirala da kad ce ona radjati zeli da ju on siva. Barem je sav bio lijep :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.