Epiziotomija/urez međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ja sam rezana I popucala. Octenisept mi je bio spas.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    ja sam isto rezana oba puta, više me taj mali rez bolio od cijelog poroda jer na porod se tijelo priprema kroz sve te trudove i ostalo, a rez je došao kao grom iz vedra neba, niko nije rekao ni pitao ( možda ali nisam čula hahah) šivanje, katastrofa, daju inekciju i ne čekaju da proradi, bježala sam po krevetu mic po mic prema gore samo da ne osjetim kako pika iglica i konac prolazi, njihova utjeha je da se ništa ne osjeti jel je od poroda još sve vruće dolje.. oporavak, meni je to brzo prošlo, dva tjedna bila sam ko nova, ali ta dva tjedna užass.. stvarno vam svima želim od srca porod bez epi

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Igorovabebica


    Ja sam kupila Bivacyn sprej za ranu (daj Bože da me ne režu, nadam se da ću biti dovoljno elastična)! Ne da se bojim boli, nego da me to ne smeta i da mogu oko djetea se kretati i sve. Dragi bi najrađe da ne budem rezana (zbog seksa).  Nego, čula sma da nakon tri tjedna otpadaju konci… daju li vam oni kakvu injekciju dok vas šivaju ili ne? Čisto informativno. I mora se prilikom dolaska u rodilište potpisati papir pristajete li na epiziotomiju ili ne… sada ne znam, trebam li na to pristati ako bude potrebno ili odmah odbiti? Što ako popucam??

    Ako sam dobro pohvatala ti ces rodit u vinogradskoj? Kad te zaprime dobit ces izmedju ostalog i papir za epiziotomiju s tim da ti naglase da te nece rezat ako ne moraju.. ja sam potpisala jer nekad se stvarno to ne moze izbjec. Meni je na porodu bila babica Blazenka koja me masirala cijelo vrijeme tako da nisam popucala ni malo, nisu imali sta sivat, rekli da imam malu ogrebotinu koju ja nisam kasnije ni osjetila..ali moja beba je bila mala pa je mozda i to razlog.. svima vam zelim nista ili sto manje sivanja!

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Roditi ću u Vinogradskoj! Onda ću potpisati da pristajem, ali se iskreno nadam da ću je izbjeći. A epiduralnu neću uzeti, iako su mi savjetovali da je uzmem, ali hvala lijepa. Već će mi dati antibiotik zbog hemolitičkog streptokoka grupe b koji sam prebolila prije 5 mjeseci, ali ipak… ne. 

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Igorovabebica, kaj daju antibiotik iako je streptokok izlječen?

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Da, meni je rekla jedna žena u Vinogradskoj da su njoj dali… iako je izliječila… mislim, nema mi tu baš neke logike, jer ako ga nemam, onda ga nemam… ne znam znaju li druge mame ili trudnice više o tome… a kako mi je sve to nepoznato, ni sama ne znam, ali nekoliko njih mi je reklo da su njima dali… ovisi li sada to o tome u kojem mjesecu trudnoće ga preboliš ili… hm… mogla bih malo proguglati… jer ne poznajem nikoga tko je imao taj streptokok…

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    jer meni su ga otkrili u 15.tjednu čini mi se, onda sam dobivala antibiotike i povukao se. Sad dok sam ponovno radila bris, nije ga bilo. 
    Pa mi nije jasno sad zakaj bi mi davali antibiotike…

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Ni meni, kažu mi ženske, da je to kao preventiva, jer smo mi zbog tih upala koje smo prošle podložnije zarazi pa da tokom poroda opet ne dođe to toga… više ni ne znam, svatko mi priča nešto drugo… ali nitko kada sam ih pitala nije osporio to što sam pitala…

  • Avatar Boška2

    Boška2

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    Ja sam prebolila streptokok u 16 tt,pila antibiotike i vise ga nema. Nakon poroda sam dobila penicilin,da se nebi ponovo vratio. I rekli su mi da beba ne pokupi kad prokazi kroz porodajni kanal(sto mi nema logike,jer beba je prosla vec van). Ali znam da su ga dobro kontrolirali u bolnici i to nekoliko puta da vide da nije pokupio bakteriju. I nije,ali mu ju mjesec dana suzilo oko i radile se krmeljice pa su mi rekli da je od streptokoka,malo ipak pokupio pri izlasku.

    <3<3<3 Karl <3<3<3

  • Avatar Dvenas

    Dvenas

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    relativno sam nova ovdje. Imam pitanje vezano za urez međice, da li ima kakvog utjecaja na šanse pucanja/ureza i sama veličina međice?

    [thebump.com]

    Can't stop the signal.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.