Epiziotomija/urez međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ninika11

    ninika11

    Broj poruka: 894

    Prijavi adminu

    moju frendicu nisu rezali a prvorotka je.. pitala sam ju jel ona tražila da ju ne režu i rekla je da nije ništa tražila i da je jednostavno nisu trebali rezati. tako da ne znam valjda ako te potrerefi takva sreća…

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Morat ću to prodiskutirati s ginekologom na sljedećoj kontroli

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Morat ću to prodiskutirati s ginekologom na sljedećoj kontroli

  • Avatar mimi22

    mimi22

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    pozz svima evo ja sam usla u 36 tjedan :) pocela sam s masazom međice na pocetku 35 tj, u dm-a su mi dali trudnicku knjizicu s popustima i u njoj je bio popust za weleda ulje koje je 90 kn sa popustom mi je doslo 60 mislim da nije puno dat za to ako si uporan i ako stvarno moze pomoci na kutiji ima objasnjenje, a unutra letak ali na njemackom ali i 3 slike koje pokazuju kako se izvodi masaza  , prvi put kad sam isla masirat nisam znala kako da se namjestim i stala sam u polu sjedeci polozaj na krevetu nije mi uopce bilo jasno da li radim to ispravno bila sam skroz zbunjena  ugl zatezalo me dosta ali bi to zatezanje nakon par sek prestalo i tako 10 min, sutra sam pogledala video na youtubu kao moze se cucnuti do poda uz zid i sa dva prsta rastezati ja ne mogu sa dvije ruke dosec do dole zato sam radila sa jednom i stvarno je lakse za rastezat  evo nakon samo par dana masiranja stvarno osjetim razliku da mi se opustio taj dio koze i da se rasteze lakse. mislim da stvarno treba pokusat s tim ako se i ne izbjegne epiz, vjerovatno ce ublazit toliko pucanje i omogucit laksi prolaz bebine glavice 

  • Ikola4

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Zašto je masaža pekla? Da li je to normalno?

  • Ikola4

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Nema rutinskog rezanja, nigdje, to ovisi o doktorima. Mene nisu rezali, samo me malena ogrebala, jer je imala ruke uz glavu, i ogrebla me, pa sam imala nekoliko mikro šavova. A možete i tražiti da to ne želite, i nemaju vas pravo rezati.

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Ikola4


    Nema rutinskog rezanja, nigdje, to ovisi o doktorima. Mene nisu rezali, samo me malena ogrebala, jer je imala ruke uz glavu, i ogrebla me, pa sam imala nekoliko mikro šavova. A možete i tražiti da to ne želite, i nemaju vas pravo rezati.

    Gle, ne slažem se. 

    Prema pričama mojih kolegica i prijateljica koje su bile u KC, 90% ih je rezano, a upitno je koliko je posto bilo potrebno…
    Preduvjet za ne-rezanje je da ti babica masira međicu prije samog izgona (imaju čak i oni neko ulje s kojim te namažu/poliju prije samog izgona -inf. iz Vinogradske). 
    Ali im se NE DA! (ili su išli u školu u pra-historiji i od onda se nisu usavršavali). 

    I možeš ih tražiti i ptičje mlijeko kad u istom rodilištu imaš deračenje na rodilje ako samo kihnu dok su 13 sati vezane za stol/ctg, do toga da te vode na wc,, daju ti piti vodu i nude ti loptu da si malo olakšaš. 

    Onda? 

    Činjenica je: što je veće mjesto i bolja bolnica, veće je i usavršavanje doktora i primjena modernijih tehnika. A gdje nitko ništa ne provjerava - sve je isto ko i u doba Tita. (Čast izuzetcima!!)

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ja kolko znam, možeš sastavit popis što želiš što ne želiš..tipa kao listu želja i to ovjerit kod javnog bilježnika (nekih 50 kn se plaća ovjera kolko znam) i onda te nemaju pravo rezati osim ako nije baš baš potrebno… isto tako možeš tražiti i da ti porod ne radi neki određeni doktor i opet, nema pravo to radit.. to ti je sve u zakonu o pacjenitima ili kak se već zakon zove… uglavnom… ako ne želiš da te režu napišeš i doneseš to na porod, ako nema potrebe ne režu… jedino ako si ti ili beba ugroženi, onda da… al mislim da u tom slučaju nitko normalan ne bi rekao ne pa da te i cijelu izrežu

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Dada, idemo mi rodit negdje drugdje, meni se to s Kc bolnicom sve više i više nikaj ne sviđa :(

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    Dada, idemo mi rodit negdje drugdje, meni se to s Kc bolnicom sve više i više nikaj ne sviđa :(

    *hugs* 
    Hahaha! A sunce moje, ma isto ti je svugdje,velim ti: dok sam čula da više ni u Zg ne možeš biti siguran da ćeš dobiti epiduralnu onda hebiga… 
    Ja sam stvarno razmišljala da odem u Zg, ali sad mi je svejedno. A ak odem u Kc, možda ću izdržati da što dulje budem doma.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.