Epiziotomija/urez međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    A cure moje, a ja idem iz Zg- a roditi u Zabok, bas da izbjegnem epiduralnu i ine (ne)potrebne intevencije 

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Dada


    MalaMuca


    Dada, idemo mi rodit negdje drugdje, meni se to s Kc bolnicom sve više i više nikaj ne sviđa :(
    *hugs* 
    Hahaha! A sunce moje, ma isto ti je svugdje,velim ti: dok sam čula da više ni u Zg ne možeš biti siguran da ćeš dobiti epiduralnu onda hebiga… 
    Ja sam stvarno razmišljala da odem u Zg, ali sad mi je svejedno. A ak odem u Kc, možda ću izdržati da što dulje budem doma.

    Pa to je i meni, da budem mogla do zadnje minute bit doma i onda pješke u bolnicu :D

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Mene zanima kako je s tuširanjem ako me budu rezali,jel mogu odmah normalno pod tuš ili se samo s krpicom operem da ne bi voda dolazila na ranu,jel perem uopće taj dio?Špricam octaniseptom?Kad obično ispadnu konci?Koliko treba da ta rana dođe u normalu i kak da znam ako se upalilo?

  • Avatar Zac11

    Zac11

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    i mene to sve zanima :)

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Pa evo moje iskustvo. Rodila dva puta i obadva puta bila rezana. NIšta nisam osjetila ni dok su rezali i šivali. Poslije se smije tuširati mlakom vodom, a ja sam se ispirala i kamilicom jer ona ublažava upalu. Kad sam došla kući iz rodilišta sjedila sam na šlaufu (onaj kolut za djecu za kupanje koji se napuhuje). Upalila mi se rana jer sam previše bila na nogama poslije poroda i to je onda bilo grozno, ali mazala sam nevenovom masti pa se brzo smirilo. Imam dva reza, sa svake strane jedan i ništa mi ne smeta dok se dragi i ja “volimo”, ali me znaju bolit kod promjene vremena i to nije neka jaka bol. Uglavnom ni meni nije drago što su me rezali, ali gledam na to tako da su morali a i vjerojatno je bolje nego popucati. Ovaj put planiram masirati međicu pa možda izbjegnem novi rez. Kod nas u Virovitici skoro sve režu i nitko ni ne spominje masiranje međice. Ali opet idem tamo roditi jer mi je sve ostalo bilo u redu, a i blizu sam kuće pa mi je lakše putovati.

    [lilypie.com]

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    E da, sad još vidim tvoja pitanja Nalah- meni je rana drugi put prilično brzo zacijelila, možda za dva tjedna, ali onda mi se upalila jer sam se puno kretala i nisam mirovala. Kad ti se upali vjeruj da ćeš znati jer mene je jako bolilo i peklo i sve mi je bilo natečeno. Ali trudi se da do toga ne dođe, znači one babske priče imaju veze- ne dizati ništa teško, odmarati i ne biti puno na nogama. Onaj period babinja nije bezveze samo mi žene često mislimo da sve možemo i forsiramo se.

    [lilypie.com]

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Hvala  mama će se na mjesec dana preseliti kod nas nakon poroda,tako da sam oslobođena kuhanja i svega ostalog,baš smo se zato i dogovorile da se i ja mogu kao čovjek oporaviti

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    meni je epiziotomija bila užas. kad su me zarezali osjetila sam peckanje. kod šivanja sam osjetila provlačenje konca. nisam mogla sjediti tri tjedna, bolilo je i zatezalo stalno. zbog toga nisam ni svoje djetešce mogla nosati. 
    i doktori preporučuju tuširanje. ja sam poslije svakog odlaska na toalet sa sobom ponijela maramicu namočenu u vodi pa sam si ranu malo potapkala. 

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Ja sam kupila Bivacyn sprej za ranu (daj Bože da me ne režu, nadam se da ću biti dovoljno elastična)! Ne da se bojim boli, nego da me to ne smeta i da mogu oko djetea se kretati i sve. Dragi bi najrađe da ne budem rezana (zbog seksa).  Nego, čula sma da nakon tri tjedna otpadaju konci… daju li vam oni kakvu injekciju dok vas šivaju ili ne? Čisto informativno. I mora se prilikom dolaska u rodilište potpisati papir pristajete li na epiziotomiju ili ne… sada ne znam, trebam li na to pristati ako bude potrebno ili odmah odbiti? Što ako popucam??

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Nama su na tečaju rekli da kod nas režu ako vide da ćemo popucat jer ako pukneš može biti puno gore od par rezova… tak da… al ja se isto nadam da ću izbjeć…i nikak se nakanit da počnem s masažom…stalno,budem danas,budem sutra

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.