1001 pitanje trudnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ja sam kks vadila svaki put uz ogtt, a sutra idem na 3 ogtt!! (i nadam se zadnji) 
    Nego, imam 2 pitanja..
    1. Bole me prsti na rukama, tj zglobovi. Da li je kojoj bilo tako?
    2. Gornji dio trbuha, ispod grudi mi trne, ne osjecam ga kad dodirujem i uzasno me svrbi.. Mazem se kremom i uljem od pocetka trudnoce, ali tek je sad krenuo svrbez pa ne vjerujem da je alergija.. Ima li koja iskustva?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Cardassia

    Cardassia

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    dea


    Ja sam kks vadila svaki put uz ogtt, a sutra idem na 3 ogtt!! (i nadam se zadnji) 
    Nego, imam 2 pitanja..
    1. Bole me prsti na rukama, tj zglobovi. Da li je kojoj bilo tako?
    2. Gornji dio trbuha, ispod grudi mi trne, ne osjecam ga kad dodirujem i uzasno me svrbi.. Mazem se kremom i uljem od pocetka trudnoce, ali tek je sad krenuo svrbez pa ne vjerujem da je alergija.. Ima li koja iskustva?

    Točno i meni je bilo tako u vezi svrbeža ispod grudi, mene je čak i boljelo na dodir… Mislim da mi se to pojavilo oko 30 tt. Trajalo je nekih tri tjedna, tada sam izbacila iz prehrane orahe i bademe koje sam jela u velikim količinama i nakon nekoliko dana se smirilo, ne znam da li je to povezano. Uglavnom pitala sam doktoricu ali je rekla da nije ništa zabrinjavajuće.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar renchiii

    renchiii

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    I meni je to bilo, ne sjecam se koji tjedni su bili u pitanju, ali cca do 30. tt se smirilo. Na sredini sipod grudi bi me počelo svrbiti i trnuti, a kad bi se počešala užasno bi počelo boliti i peći. Nisam to s ničim mogla povezati…
    A zglobovi na prstima mi znaju nateći ako mi ruke puno vise ili dugo sjedim i vise je neugodno nego što boli…

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ja sam sad 30tt+5 i svrbez i utrnutost me prati vec 2 tj otprilike. Sad i mene pocinje peckat kad cesem al to je zbog pretjerane iritacije. Nisam u prehranu uvela nista novo tak da ne znam zbog cega bi bilo. Za 2 dana idem na kontrolu pa cu pitat. A za ruke, nisam primjetila da mi naoticu.. Bas bol kao da sam polomila zglobove i sad bole na promjenu vremena..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Mene je tak cohalo ispod prsiju na trbuhu negdje u 28 tjednu i kak sam ja totalno ko malo dijete, ako coha moram se pocohati bolilo me vec od iritacije. Ali mazala sam deblji sloj ulja na taj dio i proslo je samo od sebe . 

  • Avatar KristinKa4

    KristinKa4

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Dobro jutro drage klokanice 
    malo sam bila odsutna zadnjih par dana. 
    Citam vase postove i mislim si kako ove barataju sa termininima KKS (nemam blage sta je to), zeljezo, glukoza fruktoza, ja samo blejim u ekran hahahhahah  
    Skroz ste slatke, stvarno je lijepo citati kako jedna drugoj prenosite znanje i iskustva, skroz super i od  VELIKE koristi.
    U ponedjeljak sam bila kod doktorice i odradila cijelu turu pregleda. 
    Beba je malo duze tu nego sto smo mislili, sve je odgovaralo vec 6 tjednu, tako da sad moramo malo cekati da vidimo hoce termin ipak ostati Nova Godina ili ranije. Imamo veliku vrecicu i plod. Sljedeci termin je kraj mjeseca, tad cemo dobiti i sve nalaze (urin, krv, toksikoplasmoza…).
    Inace se puno bolje osjecam, pocela sam piti jos prosli tjedna caj od komoraca pa su se bolovi utisali, skoro pa nestali, tu i tamo dobijem napad ujutro i po noci, ali ne vise onako pred plac. Klanjam se na komorac, kim i anis. Smijesno je da sam muzu (radi colitisa) i sebi uvijek kuhala taj caj, obozavamo ga, ali gle nisam se sjetila skuhat si kad sam umirala od bolova. Kazu u trudnoci zene malo “otupe”, valjd se sve nekako uspori od napora, pa i mozak malo zakasni. 
    Drage, zelim vam svima lijepi, suncani i ne prevruci dan 

  • Avatar kiki2906

    kiki2906

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Bokić curke pitanje 
    Jel koja zna dal se u vinogradskoj mora naručit za trudničku ili mogu samo doći??
    Trebam sljedeći tjedan krenut tamo jer mi onda bude 38 tt

    https://lb1f.lilypie.com/dRHOp1?r=1432636850 [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    KristinKa


    Dobro jutro drage klokanice 
    malo sam bila odsutna zadnjih par dana. 
    Citam vase postove i mislim si kako ove barataju sa termininima KKS (nemam blage sta je to), zeljezo, glukoza fruktoza, ja samo blejim u ekran hahahhahah  
    Skroz ste slatke, stvarno je lijepo citati kako jedna drugoj prenosite znanje i iskustva, skroz super i od  VELIKE koristi.
    U ponedjeljak sam bila kod doktorice i odradila cijelu turu pregleda. 
    Beba je malo duze tu nego sto smo mislili, sve je odgovaralo vec 6 tjednu, tako da sad moramo malo cekati da vidimo hoce termin ipak ostati Nova Godina ili ranije. Imamo veliku vrecicu i plod. Sljedeci termin je kraj mjeseca, tad cemo dobiti i sve nalaze (urin, krv, toksikoplasmoza…).
    Inace se puno bolje osjecam, pocela sam piti jos prosli tjedna caj od komoraca pa su se bolovi utisali, skoro pa nestali, tu i tamo dobijem napad ujutro i po noci, ali ne vise onako pred plac. Klanjam se na komorac, kim i anis. Smijesno je da sam muzu (radi colitisa) i sebi uvijek kuhala taj caj, obozavamo ga, ali gle nisam se sjetila skuhat si kad sam umirala od bolova. Kazu u trudnoci zene malo "otupe", valjd se sve nekako uspori od napora, pa i mozak malo zakasni. 
    Drage, zelim vam svima lijepi, suncani i ne prevruci dan 

    Meni je mozda malo lakse sto se tice medicinskih termina jer sam med sestra po struci, al ni cure ne zaostaju..
    KKS je kompletna krvna slika ( eritrociti, leukociti, hemoglobin-pokazatelj zeljeza, trombociti itd..).

    Ma bit ce nalazi ok, vidjet ces, budi bez brige.. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    kiki2906


    Bokić curke pitanje 
    Jel koja zna dal se u vinogradskoj mora naručit za trudničku ili mogu samo doći??
    Trebam sljedeći tjedan krenut tamo jer mi onda bude 38 tt

    Znam da za petrovu nema narucivanja. Ne znam za vinogradsku. Pokusaj na njihovom webu vidjet

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar nananamamama

    nananamamama

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Jel ko radio GUK profil na Vrhovcu? Nije mi problem što se tiče pikanja pa sam to izabrala spram 24h u bolnici  E sad, uputnicu imam, piše samo GUK profil na njoj, a pitanja su ova  : 
    - zanima me kad mogu tamo doći pokupiti pribor? jel moguće pokupiti pribor u petak (još bolje subotu ako se može), pikat se u nedjelju i odnijeti uzorke u ponedjeljak? Radim pa mi je malo problem s tim pikanjem u radnom danu. 
    - koliko puta dnevno se treba pikati?

    Hvala puno 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.