1001 pitanje trudnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kiki2906

    kiki2906

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    A koja je svrha trudničkih najlonki??nikad ih nisam nosila…

    https://lb1f.lilypie.com/dRHOp1?r=1432636850 [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Pretpostavljam da su iste kao i obicne najlonke - ako ti je hladno ili ako nosis haljinu..samo sto su sire na trbuhu.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Trudničke najlonke su šire u struku i dublje, kao trudničke hlače. Meni osobno su odlične.

    [lilypie.com]

  • Avatar KristinKa4

    KristinKa4

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Hej cure, malo sam bila odsutna ovih dana, ali citala sam vase postove. Zao mi je iskreno onih koje se uz sve blagodati i slatkih muka trudnoce moraju baviti i sa nerazumjevanjem ili losim odnosima unutar obitelji. 
    Moji jos ni neznaju za plusice i mislim tajiti do nekih 10-12 tjedana, kad budem mirna i sigurna da je TO TO, jer uvijek se moze dogoditi najgore, pa se ne zelim s nekim pojedincima suocavati sa tim! (moja svekrva je ZAVIDNO PESIMISTICNA OSOBA, koja zna sve sto dise ubiti u pojam!!!) 
    Hvala dragom Bogu sto se moje obitelji tice, nemam neuracunljivih pojedinaca, koji bi mi na bilo koji nacin otezali zivot ili me cinili nesretnom. Ali zato se nemogu jednako pohvaliti sa muzevom stranom, kojemu cak oni sami vlastitim problemima (vlastitom neodgovornosti i nezrelosti) stvarati stres, jer ioako je najmladi od brata i sestre, sto se glave, pameti i kako se u zargonu kaze “onog u gacama” tice, ima vise zrelosti, godina, sposobnosti i pameti, pa cak i od vlastite mame, neki put. 
    Ali valjda svatko od nas mora u zivotu imati s jedne strane otezano, kako bi postale cvrsce i hrabrije majke-lavice. Priroda na svoj, nama nerazumljiv nacin stvara i planira.  
    I zato cure, nemojte nikada zanemariti svoje srce, ono sto vam “onaj neki instinkt” duboko u vama govori, jer to je zaista (bar ja tako vjerujem) poseban prirodni dar, koji samo zene imaju. Ja sam jednom zanemarila i kostalo me skoro braka i svadbe, nikad si to necu znati oprostiti, ali tako se uci.
    Uvijek recite svoje stavove i misljenje na glas, bez obzira kako ce se svekrva ili zLaova (kako od milja volim reci) naduriti i dignuti nos. Vase dijete-Vasa odgovornost !!!  

  • Avatar kiki2906

    kiki2906

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    KristinKa ovo si predivno napisala…slažem se u potpunosti s tobom 

    https://lb1f.lilypie.com/dRHOp1?r=1432636850 [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Drage mame i trudnice.
    Trudna sam 32+3, s tim da sam se u 27 tjednu otvorila i bila na serklazi. Trenutno sam na strogom mirovanju. Do sada je sve na uzv bilo ok sa mojom curkom koja se vec spustila glavicom u zdjelicu i zapravo bilo kaj na glavi je tesko izmjeriti. U cetvrtak sam bila na uzv kod dr Veceka u Petrovoj i reko je da je beba velika 2200g, i da je straznji rog glavice 10mm, i da moram doc na kontrolu za 2 tjedna. Nista vise mi nije objasnio jer je bio toliko zaokupljen kavom koju je dobio da je na nalazu tjedne i polozaj posteljice krivo napisao.  Otisla sam privatno na uzv i dr mi je rekla da je taj straznji rog 7mm, i da mogu mirno spavati. A i da ga je nemoguce izmjeriti tocno jer je beba u zdjelici.
    Molim Vas jel imao ko takav slucaj? Jel s bebom sve ok? Sta taj rog zapravo znaci? Hvala Vam puno, u uzasnoj sam panici jer imam dvojne inf i s jedne strane govore za Veceka da je odlican, a drugi da je fulao sve zivo. 

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Buco tvoj


    Drage mame i trudnice.
    Trudna sam 32+3, s tim da sam se u 27 tjednu otvorila i bila na serklazi. Trenutno sam na strogom mirovanju. Do sada je sve na uzv bilo ok sa mojom curkom koja se vec spustila glavicom u zdjelicu i zapravo bilo kaj na glavi je tesko izmjeriti. U cetvrtak sam bila na uzv kod dr Veceka u Petrovoj i reko je da je beba velika 2200g, i da je straznji rog glavice 10mm, i da moram doc na kontrolu za 2 tjedna. Nista vise mi nije objasnio jer je bio toliko zaokupljen kavom koju je dobio da je na nalazu tjedne i polozaj posteljice krivo napisao.  Otisla sam privatno na uzv i dr mi je rekla da je taj straznji rog 7mm, i da mogu mirno spavati. A i da ga je nemoguce izmjeriti tocno jer je beba u zdjelici.
    Molim Vas jel imao ko takav slucaj? Jel s bebom sve ok? Sta taj rog zapravo znaci? Hvala Vam puno, u uzasnoj sam panici jer imam dvojne inf i s jedne strane govore za Veceka da je odlican, a drugi da je fulao sve zivo. 

    Buco hej :) eto da te pokusam bar malo utjesit.. Dr. Veceka znam jos od svog spontanog od 2013.god. Kada smo se prvi put i upoznali. I kako sam ostala trudna, od pocetka trudnocu vodim u Petrovoj, kod dr. Blajica koji me preko papirica i poziva poslao dr. Veceku.. Koji me radi izvan svoje ambulante. I ja sa dr. Vecakom nikad losih iskustava nisam imala niti mi nista do sada nije fulao. Na pocetku trudnoce vidio je blizance, al je rekao necemo se jos veseliti moze se dogoditi svasta, i iduci pregled  kad sam dosla ipak je bio u pravu i ostala je samo jedna beba. Tako da covjek zna znanje rekla bih, bar sam cula tako i pozitivne komentare od nekoliko trudnica. Mislim da ti je on jedan dr. reci da doded za 2.tj da to on jos jednom provjeri. Tako da je vjerojatno to to.. A on je to tebi morao reci. Hocu ti reci da se opustis koliko to nemoguce bilo. A rog na bebinoj glavici zaista ne znam sto znaci. Ljubimo Lukas i ja vas dvoje 😘😘❤️

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Buco tvoj

    Buco tvoj

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Hvala ti na odgovoru. Ma bed je kaj sam ja lezala tam na patologiji trudnoce i stvarno svakakvih stvari cula. Tipa curi reko da ce roditi premalu bebu iako je u terminu, drugi dan cura rodila bebu 4000g, i tako… Meni pricao da je trudnoca veca jer je bebac preogroman i na kraju se predomislio i na nalazu napisao manju trudnocu, i tak… Dosta mi slampasto djeluje. A kolko sam ja porguglala to je prosirenje nekakvih mozdanih komora u mozgu. Pa se previse likvora nakuplja. Valjda… I gugl je skrt na rijecima oko toga :-D

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Buco tvoj


    Hvala ti na odgovoru. Ma bed je kaj sam ja lezala tam na patologiji trudnoce i stvarno svakakvih stvari cula. Tipa curi reko da ce roditi premalu bebu iako je u terminu, drugi dan cura rodila bebu 4000g, i tako… Meni pricao da je trudnoca veca jer je bebac preogroman i na kraju se predomislio i na nalazu napisao manju trudnocu, i tak… Dosta mi slampasto djeluje. A kolko sam ja porguglala to je prosirenje nekakvih mozdanih komora u mozgu. Pa se previse likvora nakuplja. Valjda… I gugl je skrt na rijecima oko toga :-D

    Aa svatko ima svoja iskustva i svoje misljenje… Sto se dr. tice.. A i ja sam progooglala kad sam ti odgovorila na post, pa pronasla da je taj  rog zapravo cistica na glavi puna vode koja nakon nekog vremena pukne sama od sebe. A inace je pokazatelj sindroma, ali ne citaj i ni googlaj moj savjet.. Puse :*

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Cure, jel koja od vas ponavljala KKS nakon onog vađenja krvi početkom trudnoće? Ja sam se sinoć sjetila kak su mi trombociti bili 141 i kao to nije ništa ozbiljno, tako zna biti početkom trudnoće. I iz nekog razloga se sad brinem…a razlog je još bolji…pojavio mi se neki osip po nogama, ne svrbi, ne peće, koža nije na tom mjestu topla/hladna, sve normalno, da ga ne vidim, ne bi ni znala za njega. I nekako sam sad u ludoj glavi povezala osip i niske trombocite. Popodne mi radi doktor i svakako budem zvala, ali eto, jel netko zna o čemu se radi?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.