Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bru1502

    Bru1502

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Clarissa

    Gledam mozda od sljedeceg tjedna krenuti na drugu kasicu (taman ce navrsiti 7 mjeseci) tako da dopodne bude vocna a popodne povrtna, samo to bi znacilo izbacivanje jos jedne bocice i ostanak na 3 bocice pa sam u brizi zbog tekucine kad vrazicak vise voli glodati kljunasicu i praviti se vazan kako je uredno drzi s obje ruke i ko fol prinosi ustima nego piti iz nje


    Moj pije vodu iz obicne bocice one od 6-18mj, nije htio iz kljunasice. Nalijeva se vode bez beda, a s kasicama se trebamo proganjat za pojest. Nekad ga hranim na podu dok se igra necim il ljulja na sve 4. 
    Bibi nez kolika ti je beba al i moj isto radi to sjedenje na pete, klecanje i cak pentranje uz kauc na noge, naslanjanje na guzicu neko polusjedanje iz poze vrtnog patuljka al nikako da samostalno sjedne. Cekam da napuni 9 mj -ako ne sjedne ovih 8 dana, ima da radimo vjezbe.

    Mateo 30.11.21

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Bru, moj prvi se posjeo sa 9 i pol mjeseci, a sve je bilo ok i sve je ok motorički, samo je bio lijen. Sad s drugim tek vidim koliko je on napredniji, koliko je prije počeo dizati glavu i okretati se a i posjest će se puno prije sigurna sam😀

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar Bru1502

    Bru1502

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Evo moj je bice lijen za sjest, dok nije lijen za ic za mnom po stanu ko kucic u svom vojnickom stilu i to je brz i ide se penja na noge uz komodu kad ga nesto zanima (sve sto nisu igracke) .puzanje pravo se nazire onak samo na krevetu par koraka, al to sjedenje mu nije napeto. Vid cemo jos hoce li bi lijen za pricat..
    Evo tri zuba gornja konacno izbila i to u isto vrijeme nakon deset dana nervoze, prevrtanja po noci a glodjanje svega se nastavlja. Nez gdje je zapela desna gornja jedinica 😄. Kaze mit da neku djecu ne boli to nicanje zubi hm.
    Nesto pozitivno - na moru je najbolji, evo se kupo 20 dana zaredom, nije nijednom zaplako. Voli u kolutu se kupat i barcici. I naravno mogo bi se smijat glupiranju cili dan i igri skrivaca i bjezanja.

    Mateo 30.11.21

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Cure, jel dajete bebama griz? Pitam zbog glutena, ja sam mislila izbjegavati za sad ali probala mu dat i on hoće jesti griz, baš baš mu ide otvara usta ko ptičica. Ja presretna ali sad ne znam zbog glutena dali davati ili ne🙄

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 795

    Prijavi adminu

    Po novim smjernicama se savjetuje ne izbjegavati alergene samo jer su alergeni osim ako ih ima u obitelji. I med, jel.
    Bliski član obitelji je kao dijete (prije 1.rođendana) kopnio, a sve uz pedijatrovo “ma ok je on, nema brige”. Da bi na kraju bio hospitaliziran par mjeseci zbog intolerancije na gluten (sreca ne celijakije). Par godina je bio na bezglutenskoj, ali onda su mu ga opet uveli. Iako su mu crijeva prilicno unistena pa danas jede kao nogometni tim, a ima kila kao osnovnoškolac 😶 
    Ja sam bebi svejedno dala gris, svidio joj se, nisam primjetila da je imala proljev. Mozda se i ne manifestira tako brzo. Tek sam se naknadno sjetila da bi trebala pitati pedijatricu za to jer stalno zaboravljam da je ona 50% i muževih gena 😂 a ja mrtva hladna na neka pitanja doktora odgovorim “nema slučajeva u obitelji”. 
    Lani sam imala epileptični napad, nikad nisam otišla na kontrolu jer sam ostala trudna i nije mi se dalo. Na porodu ulijece specijalizantica i kaže da zašto nisam rekla da imam epilepsiju. Ja - pa, nemam…. valjda.
    Neuropedijatrica isto pitala ima li problema u obitelji a ja se sebe ni sjetila. Al racunam da je bilo od stresa ili korone (tako su mi rekli u bolnici jer su mi svi nalazi bili bez greške). 😶

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 795

    Prijavi adminu

    Ja bebi nisam dala rajčicu iako imamo domaće jer meni izaziva osip. Pa da se ne igram. Bit će je i dogodine! 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Uh Upitnica, bitno da se nije ponovilo!
    Imali smo prvi udarac, tata se poskliznuo u kupaoni s njim u ruci i pao a bebač u tom padu završio u bideu i opalio se jadan iznad oka. Brzo se smirio, ponaša se ok, ima čvrgu a nas dvoje par sijedih više. Pratimo ga, nadam se da će bit sve ok. Da mi je on prvo dijete jurila bi na hitnu sigurno.

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 795

    Prijavi adminu

    Ajoooooj, i ja sam posijedila od opisa 😫
    Sreća da nije bilo krvi, lice je brutalno prokrvljeno. A kako je muž?

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

     Nabio je trticu i nogu, ma sav je bio jadan i u komi, još sam se ja izderala na njega. ☹️. A bit ce udaraca i padova, dobro je dok sve prodje ok….

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 534

    Prijavi adminu

    Ne pogledam jedan dan kaj ima i odmah beba u bideu, ajme! Evo ja bi umrla, jedan kroz jedan. Jadan muz, nije mu lako, zamisli stresa. A mali mrva, dobrica nije ni veliku dramu digao.
    Nije da je vise bitno al mi dajemo griz od pira. Mislim da i u njemu ima glutena. Uzela sam ga jer nutritivno bogatiji a meni je skroz fin. Sigurno ne ko obican doduse😂 Jos malo joj dajem fore a onda se bacamo na spagete😂

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.