Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lori🍀

    Lori🍀

    Broj poruka: 1270

    Prijavi adminu

    Otvaram temu za mame koje su svoje bebice rodile ovu zimu…nastavljamo tipkati ali s bebama u naručju 

    👧🏻33
    Missed ab 7tt 😢
    28.5. ➕❤
    [lilypie.com]

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 783

    Prijavi adminu

    Bas mi je drago za novu temu 😉😉😉💪💪💪💪💪💗💗💗💗 
    Mozemo poceti sa must have & totalni promasaj 😉
    Ja cu za pocetak reci da posto volimo dekice &tetrice & blaznice=  nama nikad dosta jer se stalno peru/ suse /peglaju/koriste i tako u krug  za sada smo samo negativno gledamo na visak bocica svakakvih marki ali nek stoje pa mozda u buducnosti budemo isprobavali 😉 & jastuk za trudnice i dojenje ( banana) nismo nasli polozaj za dojenje ali je posluzio svrsi kroz trudnocu 💪
    Pitanje & dobrodosle preporuke
     Mene zanima caj za bebe… nisam nasla jos preporuku za neki od rođenja koji se smije davati bebi… vec smo veci ali posto povremeno imamo problema sa nadutosti i sl. zelila bi imati rezervu za svaki slucaj… patronazna mi je savjetovala 10ml. caja ili prokuhane vode za isprati usta ili kad je takav slucaj ili kad je beba nervozna bez nekog ocitog razloga.. 
    Također me zanima steznik od kada se smije nositi i preporuke za isti  nakon carskog… 
    Ciscenje i higijena bebinog nosica…? 

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

    [tickerfactory.com]

  • piba7

    Broj poruka: 821

    Prijavi adminu

    Meni je patronazna isto spomenula caj, ali ja nisam za davanje caja/vode bebi prije 6.mj.
    S druge strane možeš ti probati s čajem za dojenje (kim, Anis, komorac) pa da preko tvoj mlijeka dobije navedeno. To je baš anti grčevi mix.
    Nama je s plinovima pomogla Bio Gaia i Espumisan Baby kapi - nakon Espumisana se odmah pokaka ili prdne pa bude bolje.
    Sa steznikom nemam iskustva..
    Higijena nosica - fizioloska i nastavak za usisavac. Ali ako beba nije prehlađena samo fizioloska. Polegnes bebu na bok i u gornju nosnicu uspricas malo fizioloske.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Miraclebaby28

    Miraclebaby28

    Broj poruka: 264

    Prijavi adminu

    Hei,hei cure super za ovu temu.. ja sam jedva se sjetila sifre pa sad mogu ponovo aktivna bit,koliko stignem uz Noela 😆

    🧔34
    👩28
    👶💙 N 24.12.2021
    👶 15.02.2024
    Before we had you, we had each other,and now you are here we have EVERYTHING 💙 NOEL💙
    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    LadyD

    Bas mi je drago za novu temu 😉😉😉💪💪💪💪💪💗💗💗💗
    Mozemo poceti sa must have & totalni promasaj 😉
    Ja cu za pocetak reci da posto volimo dekice &tetrice & blaznice= nama nikad dosta jer se stalno peru/ suse /peglaju/koriste i tako u krug za sada smo samo negativno gledamo na visak bocica svakakvih marki ali nek stoje pa mozda u buducnosti budemo isprobavali 😉 & jastuk za trudnice i dojenje ( banana) nismo nasli polozaj za dojenje ali je posluzio svrsi kroz trudnocu 💪
    Pitanje & dobrodosle preporuke
    Mene zanima caj za bebe… nisam nasla jos preporuku za neki od rođenja koji se smije davati bebi… vec smo veci ali posto povremeno imamo problema sa nadutosti i sl. zelila bi imati rezervu za svaki slucaj… patronazna mi je savjetovala 10ml. caja ili prokuhane vode za isprati usta ili kad je takav slucaj ili kad je beba nervozna bez nekog ocitog razloga..
    Također me zanima steznik od kada se smije nositi i preporuke za isti nakon carskog…
    Ciscenje i higijena bebinog nosica…?


    Cure bok. Super tema, drago mi je da ovdje nastavljamo :)
    Meni je super bio jastuk od ergobaby, baš za dojenje, jako je čvrst i staviš ga oko struka dok sjedis i pruža odličnu potporu, ja sam ga s prvom bebom uvijek koristila za dojenje. Sad samo čekam da mi šavovi malo još zacijele, sad dojim na boku na krevetu.
    Ja ne bi nikakve cajeve davala bebama, to im ispire dobre bakterije iz želudca. Mislim da nema te magije koja će smanjiti grčeve, bebi se jednostavno probava treba razviti i to je užasno teško gledati ali proći će… Raspitaj se radije kod još nekoga strucnog da li se preporuča da ne napraviš još veću štetu dugoročno…
    Nas je u rodilištu pregledavao fizijatar i govorio kome i u kom slučaju treba steznik i kakav. Sve ovisi u kakvom ti je stanju dijastaza i opcenito tvrdoća trbusnog zida tako da najbolje naći fizijatra ili neki fizioterapijski studio da te pogledaju.
    Sto se tiče nosa, pitat ću patronaznu da li treba preventivno. A inače mislim da je najbolje stavit spricom kap fizioloske i onda nosnim aspiratorom (onaj Arianne koji ide i na usisavač) povući na dah. 

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 795

    Prijavi adminu

    Moja prva 24h s bebom doma…. o bože, umor ima novu definiciju 😂 a ja sam čak fizički odmorila 20ak dana nakom poroda i prije nego je došla, kako li jr vama bilo s friškim šavovima 😑 
    Od 1h sna se osjećam tako naspavano, tako se samozavaravam 😶
    Sisa joj nije mrska al za gledanje i mirisanje, ništa od dojenja još. Vidit ćemo u pon s patronažnom. Čula sam od jedne s neonato da je tek nakon 4mj uspostavila dojenje nakon šta je beba od rođenja bila na bočici. A jbg. Nezz da ću pokušavat 4mj…. al živi bili pa vidili!
    Prvo presvlačenje horor, idućih 30 ok 😂 Lady, šalji robicu koja ti je viška, neču ovo stić prat i peglat 😂
    Kad me pogleda ili kad spava tako je slatka da sve zaboravim. 🥰
    Imamo u iduca 2 tjedna - prvi pregled kod pedijatra(redovno),  pregled kod oftalmologa (za nedonoščad), pregled fizijatra i 3 termina babyhandlinga (za nedonoščad) i pregled neuropedijatra (nedonoščad) plus ja - ginekolog i kirurg za šavove. Zubar mi je rekao da nastavljamo sa sanacijom zuba kad rodim, al zbilja ne znam di s njim………. 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar freya_444

    freya_444

    Broj poruka: 1859

    Prijavi adminu

    Bok mamice!
    LadyD, mi koristimo Bio Gaiu kao probiotik i dovoljno joj je, obavi dvije kakice na dan, najčešće prvi bude tvrdić, a drugi mekani 🙈🤣 nemamo problema s grčevima ali zna biti naduta od plinova, doduše mi smo samo na bočici…
    Što se tiče čišćenja nosića, samo fiziološkom, stavim ju na bok i u svaku nosnicu po dvije kapi i lijepo joj očisti 💪

    Lucija 16.12.2021.💗

    [lilypie.com]

  • Avatar jelenas

    jelenas

    Broj poruka: 1586

    Prijavi adminu

    Curke, ja vas zasad ovdje samo pratim i čitam, pa kad stigne Marta dijelit ćemo i svoja iskustva. Dotad upijam savjete 😘

    👩🏻 33 👨🏻33
    👧🏻 11/2018.
    👼🏼 curica missed ab. 20tt 01/2021
    PAI 1 4G/5G
    ➕ 06/2021
    termin 18.2.2022. 🌈
    stiže nam curica 💕
    [lilypie.com]

  • piba7

    Broj poruka: 821

    Prijavi adminu

    Ja imam užasnih problema a dojenjem. Kako je bebac ranije rođen u bolnici su ga hranili na bočicu I imali smo “zabranu” dojenja jer se previše umarao. Meni je u bolnici naglo došlo mlijeko pa sam se 3 dana samo izdajala I masirala, mislila sam da ću umrijeti od bolova. 
    Kad smo došli doma smo malo po malo uspostavili dojenje. Prije 20ak dana, s 6 tjedana, je on imao neki veliki skok pa je visio na meni bez prestanka. U tom trenutku sam dobila mastitis, upalila mi se desna cica.  Imala sam temp 40 i grozno se osjećala.  Puno sam masirala cicu, izdajala, stavljala njega d što više toga izvuče, prošlo je za 2 dana.
    Jučer je opet krenuo kaos. Već par dana me lijeva cica neizdrzivo boli dok on doji i jučer sam vidjela da mi je napravio ragade, da bi se navečer sve upalilo. Opet temp I ista priča kao prošli put. Danas je i druga počela bolit i opet me ubila temp.
    Ima li tko kakav pametan savjet?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 783

    Prijavi adminu

    Piba nemam iskustav drugog osim da sam ja imala male ranice od izdajalica i spasilo me da operem sike mlakom vodom lagano posusim i par minuta na zraku i komprese stavim na pol sata -45min… ali namazem lagano tim gelom citavu bradavicu i areolu i naljepim di je rana… na to onu blaznicu poklopim i upakujem u grudnjak… naizmjence kako sam koju siku izdajala.. mozda pomogne ako vec nisi tu tehniku isprobala… i da napomenem da mi je purlean malo deblje namazan jednom prilikom stvorio pristic tako da ga rijetko koristim i to u minimalno tankom sloju.. on mi je vise kad su mi samo nadrazene radi prevencije. Zelim srecu i da prođe sto prije 💗
     Za caj sam se odlucila od komoraca hipp.. filter vrecica ide na 2-3dcl i odstoji par min… ja cu na pol litre 2min drzati cisto da pusti lagano okus.. iskreno nezelim davati caj al eto jos nismo uzimali nikakve kapi za sada pa da se nadje za nedaj boze slucaja… ja inace od pocetka pijem caj za doilje po par salica dnevno a ima sve sastojke koje je Piba navela tako da vjerujem da i to pomaze 😉  
    Meni je mljeko jako male kolicine i eto trudim se al neide bas… iskreno malo mi je to sve opterecenje na sve uz bebu…  al izdajem se poslje njenog sisanja i dok ju dohranim ali su to do 20ml iz obe… tako da lagano razmisljam prelasku na dohranu u potpunosti… zao mi je strasno i nervozna sam pomalo radi toga ali sta je tu je…  gurat cu joj siku dokle god mogu to sam sigurna ali tesko da ce si navuc koliko joj treba jer zaspe i hvat joj je mali skroz pa samo bradavicu cica… pokusavamo na sve nacine da rasiri usta vise ali na kraju uvjek zavrsi skupljeno… 
    Muke su to 😂😂😂😂😂😂😂 imam osjecaj da gola paradiram pol dana 😂😂😂😂😂😂
    Pozz vas sad jer je baka dosla okupati bebu ( ispravno ) 😂😂😂😂😂😂 ja to kao neispravno radim do sada 😂😂😂😂😂😂 kao da nemam dovoljno briga drugih al baka je baka 😂😂😂😂😂😂😂

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.