Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 534

    Prijavi adminu

    Melani jesu decki ok?

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Da da dobro su, tatu još malo boli, a mali je super, čak se ni ne kuži da se udario osim ako se baš zagledaš. Ali sad tata neće da ga nosi, da se ne ponovi tako nešto. Nije mi to baš neko rješenje hehe, neka se par dana oporavi od šoka ali mora ga nosit nema izvlačenja🤣. Pazimo sad posebno jako da pod u kupaoni nije mokar jer se to u biti desilo jer je u jednoj ruci nosio bebu a u drugoj tutu da prolije u wc od većeg što se popiškio, očito je negdje pokapalo i poskliznuo se. A i veći kad pere ruke smoči sve živo oko sebe pa baš moramo jako pazit za ubuduće. 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    *a i nisu muški za multitasking rekla sam da ubuduće dok nosi bebu ne radi ništa drugo uz to😄

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Ojoj koji dogadjaji! Upitnice, dobro da se vise nije ponovilo, vjerojatno je tad bilo zbog ovog sto i sama velis. Melani, ajme, zamisljam si sok i uplasenost, sreca da ste okej i da je bebo dobro! Svaki put u kupaoni gledam mokri pod kad ga kupamo i zbilja se moze dogoditi poskliz sam tak…vjerujem da je muzu sad strah i trepet negdje, ali dobro velis, nek ne pokusava multitasking i sve bude okej  Gris jos nisam radila jer vrtim neke friske stvari sto smo dobili, ali kupila sam obicni i uskoro budem skuhala. Ovaj tjedan sam palentu krenula, a danas bude premijera brokule i spinata, valjda ce ih batat i cikla dovoljno “pokriti”  Bibi javi kak bude bilo sa spagetima. Pocinjem si razmisljati kako se ispraksati kad bude vise obroka u danu…

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 795

    Prijavi adminu

    Da… nekako smo uhvatile lijepi đir šetanja, spavanja, jednog obroka. A sad moram smišljat 2. Pf. Pojest ce ona, al ja nemam ideja. Gdje se vi inspirirate za recepte? 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Nasla sam na fejsu neku grupu Domace kasice za bebe pa pogledam ideje (uputa tamo se pak ne drzim striktno ), i ima aplikacija Bebin kalendar dohrane u kojoj ima i dosta recepata pa ak nemam ideje, variram prema tome. I dalje radim odokativno i prema onome sto imamo/kupimo.

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Bome, ako cu 3 obroka dnevno razlicita mu kuhati, mogu komotno dan u kuhinji provesti, ne znam, nesto cu u hodu morati smisliti da se lakse ispraksiram kako bude vise obroka

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 795

    Prijavi adminu

    Tocno…. mada ne vidim da zene oko mene zive u kuhinji 😂 
    Mozda jutarnju vocnu kasicu daju kupovnu, rucak skuhaju, a vecera opet kupovna povrtna plus zitarice? Hm… 
    A ja nadobudno citam recepte i gledan sta i kako. Mrzim kužinavat…. i sebi. Zato i imam viška kila 😶😂

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 534

    Prijavi adminu

    Mi smo na dvije kasice i prva je najlaksa jer je neka zitarica, griz, amarant, palenta i sl. plus voce i avokado ili maslinovo (sutra cu pokusati malo maslaca staviti). Rucak su povrtne ili mesno povrtne kasice. Uvijek imam doma kupovne za obroke kad jednostavno ne stignem. Kasice uzimam iskljucivo bez secera i sa ful malo soli.
    Kak sam guglala neke stvari i pratim par nutricionista IG mi stalno izbacuje razne kombe za bebe, ja sejvam i cekam da se malo okurazim. Mislim da cu krenut i sa jogurtom i jajima prije nego sam inicijalno planirala.
    Sad je to sve jos streberski al nebu beba imala ovakav tretman zauvijek. Ko bi stigao 3 obroka (posebna) njima spremati, ona prva mi ne bi dala😂😂😂
    Realnost je da ce za koji mjesec uletiti sigurno i neki cokolino za bebe bez mlijeka ili tak nekaj (iako mami govorim da nema sanse). Kako ce vrijeme ici ce jesti i citavo voce, plus neki jogurt, keks pa ce opet biti lakse..
    Ja se citav zivot borim sama sa sobom i kilama. Kad maknem gotovu hranu i grickalice uvijek bude bolje. A cini mi se da je jedna od stvari koja dodje pod obavezno sa bebom kuhanje. Mozda onda od kuhanja mama smanji guzu malo🤷‍♀️

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Postane puno lakše kad beba pocne jesti isto što i svi u kući. Ja nazalost cesto kuham posebno jer je on izbirljiv ali na one dane kad svi jedemo isto imam puno više vremena i puno manje suđa😀. Trudimo se jest što zdravije ali naravno da dam čokolino i to otkad je imao nekih 9 mjeseci a sa nekih 2 godine smo otišli prvi put u McDonald's i naravno da ponekad pojede i fast food. Iako čak ni to ne pojede s guštom, kosa mi se digne na glavi kad ga moram molit da pojede cheeseburger. Strašno🤣. Ma samo sve umjereno, tako ću i sa bebom. 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.