Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 814

    Prijavi adminu

    Evo i naš apdejt:
    Doslovno je preko noći progovorila! Sad se ne gasi, priča u rečenicama, sve ponavlja, odlično pamti. Očito je skupljala vokabular da može započet. Ok, kao i svako dijete, ako nisi stalno s njom, teško ćeš baš sve razumit, al odlična je 🥰
    -
    Pelene su još u điru. Pustila sam je, opustila sam se. Neka je, kazat će ona kad je spremna. Kao i za sve. Otkad sam odustala, dvaput je sama tražila turu za kakiti. I bilo joj je prezabavno praznici tutu i čistiti je (tj. gledati mene kako sve obavljam).
    -
    Sutra starta vrtić, nova dječica, novi mališani (iako ona već 2 tjedna ide u dezurstvo). Doslovno sam u šoku da je ona sad stariji jasličar 🥹 mala velika cura. Bila je neka rošada s tetama i ove dvije nove joj se sviđaju, izgleda. Njima nešto i pojede.
    -
    Hrana - nismo puno napredovali. Juha svaki dan skoro, manistra sa svim mogućim toćevima i parmezanom. Voće navodno jede u vrtiću, al doma nema šanse. Pa sam onda malo i sretna kad ide u vrtić 😂
    -
    Vozi se romobil, pliva se s rukavicama (još se kupamo, al čini mi se da joj je dosadilo, al meni nije!), prilazi se djeci, dosta se oslobodila. Doslovno je trenutno jedno krasno dijete 🤩 ok, jel me izludi bar jednom dnevno? Daaa. Jel me nekad izluđuje pp cijele dane? Daaaaaa. Al uživam. Još malo pa postaju mudrijaši. Sad su predivni.
    Nekidan joj nešto dam a ona kaže - "hvala, mama" i nastavi se igrat a ja ❤️❤️❤️❤️ ili danas - ispala mi cikla i odletila po kuhinji usput bojajući sve redom. Ja vrisnula a ona dođe i - " 'ta je bilo, mama?" 🥰

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 565

    Prijavi adminu

    Upitnice, čitam za govor i kod nas ista stvar. Nisam mogla vjerovat da dijete može propričat preko noći ali evo, baš je tako bilo i kod nas😀. Miš je dobro, u vrtić će tek od iduće godine. Starijem je danas prvi dan vrtića. Beba je super, fali joj još mrvica da visinom i kilažom pretekne miša. Jede sve od reda. Sad kad je prohodala njih 2 je se ne mogu riješiti a inače je takav karakter da se nametnula ko glavna, prava mala šefica. Ona i stariji se obožavaju a ona i miš se ne vole baš. Najgore je što njega moram branit od nje, on je toliko nježan i plah a ona još i dok nije hodala mu je uspjela uzet igračku koju želi bez problema😂. On će morat naučit više se izboriti za sebe.
    Stariji mi je dobio nekakve tikove ramenima pa smo sad u obradi kod doktora za to. Nadamo se da je samo neka dječja faza a ne nešto ozbiljnije.
    Pozdrav mamama i mališanima😍

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 552

    Prijavi adminu

    Bok cure!Evo ja sjedim u autu i placem, tak dobro nam ide prilagodba…ima netko neki savjet? 
    Inace smo skinuli pelenu u 6 mj., prica super, jako je zabavna. Sa mnom je povezana mozda i previse, ali eto tako nam je grah pao da vise manje sve radimo same i skupa.
    Inace, ostala je sama s mojom mamom u tri navrata po 5,6 dana na moru i bila je super. Moju mamu dozivljava ko drugu mamu.
    Bas mi je drago za vase male pricalice, znala sam da ce tako biti. Jednostavno nema pravila ali ako su zdravi sve to dodje na svoje.

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 565

    Prijavi adminu

    Bibi kako ide? Jel malenoj teško ili više tebi? Drži se, to je težak period ali poslje će vjerojatno bit super.
    Meni se miš još nije činio spreman za vrtić. A možda radim grešku što ga nisam dala ove godine. Ne znam ni sama. Stariji je išao kratko u vrtić kad je imao 2 godine i prilagodba je išla dosta dobro ali on je skroz drukčiji karakter.
    Evo meni je teško jer ovaj mali od 5 godina već treći dan ostao tamo 7 sati, spavao i sve i kad sam došla po njega pita me šta već mora doma. Meni srce puklo😭 Sretna sam da mu je tamo lijepo ali baš mi fali doma i stalno mislim kako mu je i što radi. Tako da svaka čast Upitnica i Tigrica koje ste to sve prošle s curkama kad su imale samo godinu dana. 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 552

    Prijavi adminu

    Ma objema!
    Prvi dan bez mene je citavo vrijeme lupala po vratima i htjela ici po mene. Drugi dan sam ju ostavila na podu dok je vristala i molila da ju ne ostavim. Danas isto suze ali vidim da je slusala sto joj govorim pa je kroz plac vikala ja cu skakati, i tak..najsretnija sam kad odem po nju. Citavo vrijeme nakon ponavlja da joj je falila mama i da je bila tuzna.
    Tak i mene zna strecnuti kad vidim da bez mene gustira kod bake aku znas, isto kao i ja, da je to super!
    Tvoj je veliki decko i skroz ga kuzim da mu je zabavnije u vrticu nego doma sa dvije (za njega) bebe😂
    A za misa.. mislim da ti znas najbolje. Ja sam primjetila razliku, odjednom ju je pocela privlaciti guzva, djeca itd. Prosle godine stvarno ne znam na sto bi to slicilo.

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 600

    Prijavi adminu

    Maza je krenula sa godinu dana na privikavanje, koje je trajalo. Malo drugacije je nego u drzavnom vrticu.
    Teta mi je rekla pricaj nemoj nestat ko duh i nema dugog pozdravljanja.Mama ide radit dodem po tebe, tu ces se igrat, pusa dala sam ju teti i crta kroz vrata .Cula sam.ju kako place ,znala sam.da ako se vratim da cu zakasnit za posao i da nikad ne budem izisla van da ce trajat i da ce bit samo gore. 
    Kuzim Vas ... sad je tu sogorica, super su se skompale. Meni je drago ,al svejedno mi malo fali ono mamamdavlje je. 
    Bila je manja  drugacija nego sad, jos nije ni hodala  plakala je..nakon 10 min se smirila.  Prvi dan sam pola puta plakala do posla.
    S obzirom da je bila manja  nije dramila, plakala puno jos je bila povucena. Razila je u grupi u privatmo su djesa skupa od 1 do 3 god..
    Kasnije joj je bilo super. Pocetak je najtezi...
    Sad kad se okrenem lakse je dok su manji nego kad su veci i vise kuze.
    Npr..sad kad ju ja vodim u vrtic a slobodna sam. Nesmijem rec kud idem  i da sam doma..radi mi scene..Ako kazem da idem radit  ,cim budem gotova da dodem po nju...onda je oke.
    (predzadnji put sam rekla da idem kod bake, derala se cjelim putem do vrtica   i jos se tamo derala i  bila ljuta)
     Cim duze oprastanje tim veca deraca ... nema vracanja.. Pusa i kroz vrata..

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 814

    Prijavi adminu

    Da, i meni se čini lakše kad su manji. Ne bi išla s godinu dana da sam mogla birati, al jbg, nema je tko čuvati. Bila je tiha i tužna u početku, ali se navikla. Sad nekad zna pizditi da neće kad mora u vrtić, ali ide. Na pola puta okrene ploču i trčkara i mahne tati i baaaaj. 😁
    Plakala nisam, muž je. Nekako sam prelomila da mora i bilo mi je lakše. Uskoro planiram tjedan dana na godišnji dok je muž na putu i vodit ću je u vrtić jer ne možemo 24h biti zajedno. I malo srediti stan, nisam od 2021. 😂

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar Bru1502

    Bru1502

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Moj ide u vrtic od 11 og mjeseca s time da je na ljeto promijenio vrtic, sad opet ima nove tete, nova djeca,nova prostorija.. sad ih je nesto malo otkad su neki presli iz jaslica, bice ce bit uskoro medju starijima i dolazit ce mladji na prilagodbe.
    Sve u svemu uvik je plako ka ga se ostavlja u vrticu, nekad trci na kvaku, par puta se tako baco po podu. Nije do tete ni mjesta ni nove djece nego je eto osjetljiv neki tip. Uvik kazu da se smiri kad mi odemo nakon pet minuta i da je dobar, al mislim da ce plaka do skole u vrticu. Mozda je bilo pet dana da nije zaplako i to muz kad ga je vodio. Malo se srami sad medju novima pa im skroz malo prica al zato se doma ne gasi. Cula sam za djecu koja od starta su voljela ic u vrtic, ocito nismo te srece. Neki dan kaze ka smo ga uzeli ispred tete: tu vise necemo doc 🤣

    Mateo 30.11.21

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.