Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    A logoped. Skoro puna 4mj cekamo termin. I dodemo jucer i cekamo preko 1h. Doktorica je kasnila 5min na "nas" termin pa onda prozvala jedno dijete pa drugo. I dode muz po nas mislec da smo gotove (on je bio prvi put kod nje) i kaze da ce je pitat zasto nas nije prozvala kad iduci put izade iz ordinacije. I evo kraljice, nema nas zapisane! Kaze muz da nije on izmislio termin i upisao u kalendar na mobitelu. Bio je s malom prosli put tu i kod nje 
    Ona ce - mooozda i jeste bili kod mene, hm, ne znam, mozda ste vi pogrijesili upisati, mozda ja, al kolika je sansa da sam JA pogrijesila?
    On se zbilja dobro suzdrzao jer ja bi je bila plesnila. Zapisuje termine olovkom u biljeznicu, mozda je greskom izbrisala, on se sijeca da su skupa trazili neki popodnevni termin. Al nemoguce da je ona falila. Zena mi je ostavila toliko los dojam da sam vec i prije toga (kad je tek dosla i prozivala) pomislila - ne zelim da mi mala ima posla s ovom. Tako da smo je odjebali i otisli doma. Ionako smatram da joj logoped ne treba, isli smo samo na procjenu fizijatrice. 
    Najjace je sta na vratima ordinacije pise - ako se ne pojavite na dogovorenom terminu, gubite sve buduce termine. 
    Alo!! A sta je s nasom situacijom? Mislis da je ponudila odma neki drugi termin? Vraga 
    Ugl, oboje smo bili tako zivcani i ludi. 
    -
    Pricala sam tamo s jednom bakom kojoj je unuk tu vec 4 god, kaze da te termine odrade jer eto, al da bez privatnog logopeda koji se djetetu posveti i ima puno bolje alate nema pomaka. Njen unuk do 4.godine nije rekao ni jednu rijec. Sad parla ka veliki. 
    Ako odlucim, ic cemo privatno. S ovima sam zavrsila. Eventualno cu na uputnicu al s naglaskom da ne zelim ovu konkretnu kozu.

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 567

    Prijavi adminu

    Upitnice, čitam i ne vjerujem. Prvo za crtiće u vrtiću, ma jel to stvarno moguće. A za logopeda, ma užas. Kakvih ljudi ima baš za živce izgubit.
    Moj mali dosta brblja ali ne baš pravilno. Iz samo njemu poznatog razloga medvjed mu je bambun😂. Za jastuk kaže jakut. Ali ide nekako taj govor na bolje.
    Cure ja ne mogu vjerovati za moju bebu da tako voli jesti. Napokon potvrda da ne kuham baš tako loše jer ona jede i govori mmmm njam njam😂 Uskoro sistematski ali po našoj vagi ima 11 kg. 
    Bibi, kako je malenoj bilo kod bake,  se jako veselila kad si se vratila? 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Upitnica_Split

    bibi

    To je državni vrtić? A tete koje ostaju su problematične? Ona ih ne voli?
    Kužim te, baš sam si razmišljala da ovih dvije i pol godine kao sam da konstantno u nekakvom stresu, previše opsesiram oko nje. Umjesto da nju prilagodim svom životu ja titram oko nje, njenog karaktera i potrebe da bude sretna i zadovoljna. Ali ne u smislu podilaženja nego da je sretna i ispunjena🙈
    Ne znam, baš sam s mamom pričala kako je ona mene ostavila kod bake s godinu dana na duži period, pa se sjećam da su starci otišli na more na vikend bez mene dok sam bila relativno mala (susjedi su me pazili) i generalno manje se brinuli oko toga kako će proći. E sad jel to dobro ili loše ne znam. Uglavnom poanta traktata je da mi je potpuno jasno da ti je muka od pomisli da miška bude negdje gdje joj nije najbolje.
    Pa njoj su tete ok, al mislim da je to zato sta se i ne bave njima. Tata je ujutro dovede, a one s glavama u mobitelima. Par puta je glasno pozdravio da ih dozive. Popodne crtici na mob. Pa jbt. Tete nisu MENI drage jer su mlade i s malo iskustva (mozda moja predrasuda) i imam osjecaj da se ponasaju kao hostese u onim djecjim igraonicama (di je ne vodim, al vidim i cujem). Ne zelim da su tete kao ja koja upalim crtic da odmorim 15min jer sam dosla s posla. Njima to JE posao i ocekujem da se djecu zabavlja bez ekrana.

    Uzas! Za ne vjerovati.
    A ne moze u drzavni od jeseni? Cini mi se da to tamo ne bi bas prolazilo. 

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Upitnica_Split

    bibi

    Za sad je super, stvarno se nadam da će tako i ostati jer nikako ne mogu do nje prije petka.
    Bile smo skupa na moru deset dana pa sam se ja navečer micala iz kuće i ona je spavala s bakom da se privikne malo.
    Jučer, prvi dan solo i 3,5 h sam čistila i bacala stvari. Za mene čisti seks😂
    Danas frizer i napravila tortilje koje nisam jela od kad se rodila. Još jedan dan iza posla dejt s frendicama i sve želje su mi ispunjene. Jedino ne mogu baš spavat, pust mi je krevet😂
    Nemam mum guilt jer sam stvarno (s obzirom na situaciju doma) ionako skoro sve do sad sama odradila pa nekako mislim da zaslužujem🙈
    Jedino me muči kako da nam riješim stambeno pitanje jer bez obzira na zatišje ovo stvarno nema smisla.
    Edit na proslo - privatni je vrtic.
    -
    Ajme gušta, čistit u miru 🥰 s njima moš samo prostoriju po prostoriju i to ako 😂😂
    Naravno da ne mislim da trebas imat mom guilt, boze sacuvaj, nego smo mi mame nekad blesave. Da nam je bar odmor. Dode odmor. Hm, tiho je, fali mi nered 😂😂
    -
    Mene je mama s manje od 2god ostavila kod bake i dolazila vikendom jer je radila, a nije me imao tko cuvati. I onda je prestala radit samo da mi uvali mlađu sestru 😂😂😂
    -
    A stambeno pitanje… nemam savjet. Samo podrsku sta god napravila. 😊

    Znam da ne mislis da ga moram imat, tocno znam zasto pitas. Ta krivnja je inace svakodnevna pojava, radi hrane, ako sam malo nervoznija s njom, ako je previse crtice gledala, ako ovo, ako ono… ali sad, za divno cudo NISTA… valjda jer je i njoj i mami i meni bilo dobro😂 sad vec planiram isto ponoviti na kraju go.
    A mala je mami bila top, susjedi svi u cudu. Bolja nego sa mnom (naravno). 
    Sto se doceka tice, nista posebno🤣 kaze mama da je zasuzila, nisam primijetila🤣

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Logoped-top! Zena se rjesava guzve na nacin da nitko kod nje vise ne zeli doci🙄 Sjajna stvar da s djecom rade takvi ljudi.. A kak miska s govorom? Ide na bolje?
    Melani i moja za jastuk kaze slicno-jaskut😂
    A mala melani je bome komad zenske, tako je nekako i moja bila s godinu dana, mozda malo manje. Za cas ce misa prestici😂

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Pozdrav, Javljam Vam se obzirom da imate stariju djecu od mog klinca pa ste vjerojatno već bile na moru s klincem starosti 18mjeseci (godina i po) 😁 
    Planiramo krajem ovog mjeseca na more (pješčana plaža s plićakom, ima nešto hlada na plaži).
    Zanima me:
    Ima li netko iskustva sa kupaćim za djecu sa uv zaštitom? Mene brine jel to kad se namoči zadržava toplinu da se djete može mokro na pijesku igrati ili bi ga to još više pothladilo? Stavljate li ispod pelenu za kupanje?
    Također ne znam jel mali preveliki za one kolutove za kupanje što imaju otvor za noge pa da tako sjedi u tome ili obzirom da već hoda je bolje one rukaviće mu dati na ruke i običan kolut oko struka (bez tog otvora za noge u što se djete stavi da sjedi)?
    Isprike ako pitam glupa pitanja, ali ne znam koga bi pitala, a da ima iskustva 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Moja se lani, u toj dobi, kupala u pelenama za kupanje. Gdje nije bilo hlada, imali smo decathlonov šator, mazali je faktorom 50, nosila je šeširić. Doduše, mi živimo na moru pa nikad nismo išli prije 17h na more (ujutro bi bili do 9i30).
    Nemam iskustva s tim odjelcima, vidim da ih manja djeca nose i djeluju zbilja super ako su svjetloputi. A jel im u tome hladno - ne znam, nazalost 😁
    Pelenu za kupanje smo skidali cim bi izišla iz mora da bude u suhom (nekad bi joj stavili običnu, nekad malo pustili bez pelene, bila bi u onom pončo-ručniku).
    A kolut - ne znam zašto bi bio prevelik za onaj s rupama za noge kad ih proizvode i za veću djecu :)
    Moja je imala onaj žuti (iako joj se nije sviđalo što ne vidi noge) i fredov crveni (ovog je obozavala jer daje mogucnost da pliva).
    Ove godine imamo kupaće gaćice i to za na ruke (mi smo to uvijek zvali rukavice iako zbunjuje 😂) 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    melani32

    Upitnice,čitam i ne vjerujem. Prvo za crtiće u vrtiću, ma jel to stvarno moguće. A za logopeda, ma užas. Kakvih ljudi ima baš za živce izgubit.
    Moj mali dosta brblja ali ne baš pravilno. Iz samo njemu poznatog razloga medvjed mu je bambun😂. Za jastuk kaže jakut. Ali ide nekako taj govor na bolje.
    Cure ja ne mogu vjerovati za moju bebu da tako voli jesti. Napokon potvrda da ne kuham baš tako loše jer ona jed govori mmmm njam njam😂 Uskoro sistematski ali po našoj vagi ima 11 kg.
    Bibi, kako je malenoj bilo kod bake, se jako veselila kad si se vratila?

    Bogu hvala da napokon imaš bebu s apetitom 🥳🥳
    Mala miška došla uspostavit ravnotežu u svemiru 😁
    -
    Isuse, ona već ima godinu! 🤩

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    bibi

    Upitnica_Split

    bibi

    To je državni vrtić? A tete koje ostaju su problematične? Ona ih ne voli?
    Kužim te, baš sam si razmišljala da ovih dvije i pol godine kao sam da konstantno u nekakvom stresu, previše opsesiram oko nje. Umjesto da nju prilagodim svom životu ja titram oko nje, njenog karaktera i potrebe da bude sretna i zadovoljna. Ali ne u smislu podilaženja nego da je sretna i ispunjena🙈
    Ne znam, baš sam s mamom pričala kako je ona mene ostavila kod bake s godinu dana na duži period, pa se sjećam da su starci otišli na more na vikend bez mene dok sam bila relativno mala (susjedi su me pazili) i generalno manje se brinuli oko toga kako će proći. E sad jel to dobro ili loše ne znam. Uglavnom poanta traktata je da mi je potpuno jasno da ti je muka od pomisli da miška bude negdje gdje joj nije najbolje.
    Pa njoj su tete ok, al mislim da je to zato sta se i ne bave njima. Tata je ujutro dovede, a one s glavama u mobitelima. Par puta je glasno pozdravio da ih dozive. Popodne crtici na mob. Pa jbt. Tete nisu MENI drage jer su mlade i s malo iskustva (mozda moja predrasuda) i imam osjecaj da se ponasaju kao hostese u onim djecjim igraonicama (di je ne vodim, al vidim i cujem). Ne zelim da su tete kao ja koja upalim crtic da odmorim 15min jer sam dosla s posla. Njima to JE posao i ocekujem da se djecu zabavlja bez ekrana.
    Uzas! Za ne vjerovati.
    A ne moze u drzavni od jeseni? Cini mi se da to tamo ne bi bas prolazilo.

    A nisam je ove godine prijavila za gradski da mi ne mijenja 3 razlicite ustanove u 2 godine. I propustila sam to. Mada nitko ne garantira da bi upala. Al eto. Tako nam je kako nam je. Kod nas nema iskljucivo privatnih, sve subvencionira grad al aj se ti žali  😐😐

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    bibi

    Logoped-top! Zena se rjesava guzve na nacin da nitko kod nje vise ne zeli doci🙄 Sjajna stvar da s djecom rade takvi ljudi.. A kak miska s govorom? Ide na bolje?
    Melani i moja za jastuk kaze slicno-jaskut😂
    A mala melani je bome komad zenske, tako je nekako i moja bila s godinu dana, mozda malo manje. Za cas ce misa prestici😂

    Ja sam iato odusevljena kad vidim kakve osobe rade s najosjetljivijima. Je, dica vole cvrstu ruku i odlucne odrasle, al ovo je uzas. 
    A ona slabo govori. Manje vise su to i dalje geste, onomatopeja i par kratkih kombinacija "eko hop" (zeko hop), "mama ode" (mama vode) i tako. Ma ne nerviram se jos oko toga. Vise me gnjave ljudi okolo sa savjetima. Posebno ekipa 60+ koja u svoje vrijeme nije ni znala sta je logoped, a nama sad svi savjetuju. Ignoriram, ne popravi li se za par mj, trazit cu privatno 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.