Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 550

    Prijavi adminu

    Prvi ispad u javnosti?! Majčin dan- mene nitko nije doživio

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 812

    Prijavi adminu

    Skoro puna 4tj jaslica i danas ostade doma na inhalaciji. Kao nije strasno, al nije za jaslice, cijela grupa je skupila virozu/prehladu/nesto

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 599

    Prijavi adminu

    Moja svako toliko ima ispade....ja ovisno koliko imam vremena tako se ponasam. Ako imam vremna onda ju pustim neka se dere. Neki dan sam sjedila sa njom na nogostupu jer se derala da nece hodat.  Kazem ne moras  i sjednem, da vidi da nema nista od galame. Kad skuzi onda se smije i ide dalje. Kad nemam vremena onda ju natezem. I natezemo se, ljudi nas gledaju. 
    Majcin dan ...
    Nisam ni ja dozivjela, jos sam radila. Tete iz jaslica pustile neku sliku sa.pjesmom ,skoro sam se rasplakala. 
    Pokupila je nesto u jaslicama, s obzirom da je sklona bronhitisu. Kalje i ima slajma...ima temperaturu, ne visoku, 37.8...bila.kod pedijatrice...kaze nek ostane doma. 
    Sad je na ventolinu, i flexotideu.
    Nadam se da ce proc kroz par dana. 

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 599

    Prijavi adminu

    Bok cure! 
    Kako ste! Kako  kako su cure i dečki?

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 812

    Prijavi adminu

    Hellooo!
    Jučer sam krenula odgovarati, al se ona unervozila pa sam odustala. Taman smo bili na povratku iz Zg, dosadilo joj u autu.
    Malo nas je vrijeme u petak zeznulo, al nema veze. Obišli smo ZOO već u četvrtak (pola Splita s djecom sreli 😂😂), petak igraonica u CCO (doma u cityju nikad nismo tamo bili, al sad nismo znali gdje je zabaviti, a onaj Minipolis mi se činio užas skup). Kad se malo razvedrilo, ručak na jezeru u Rakitju i vožnja po Samoboru. Imali smo plan probati kremšnite al je opet krenulo nevrijeme i krivo smo skrenuli pa završili put Slo granice. Na povratku opet krivo skrenuli pa umjesto u Zg ravno, provozali se do Zaprešića 😂😂😂
    Dobro pratimo navigaciju inače al sam sam na jednom mobitelu to pratila, na drugom tražila di naručit juhu maloj i pjevala Kukunku 😂😂
    Jučer kava kod familije, ručak u centru i đir do Lotrščaka i piči doma.
    Miška je bila odlična, spavala u apartmanu kao da je doma (ponila sam njenu jastučnicu ako bude dramila). 
    Ona se još uvijek u autosjedalici vozi u kontra smjeru. Mislili smo da ćemo je u nekom momentu na putu morati okrenuti ako joj dosadi, ali nije. Tako da jeeeeej. Već su u dobi kad mogu prema naprijed, al dok joj ne smeta, neka je što duže ovako.
    -
    Inače - nedavno smo imali mamamaamama fazu, 3 tjedna baš nakačenosti na mene kao da je bebačica opet, al evo izlazimo iz toga. 🥳🥳
    Još da krene jest dobro, gdje bi nam bio kraj.
    -
    Iduća zanimacija - skidanje pelene. Spremam se psihički i pričam joj pa do ljetnog godišnjeg valjda shvati. Imate neku dobru slikovnicu na tu temu? 😁

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 563

    Prijavi adminu

    Bok cure😀. I ja krenem pisat pa me nešto omete... Mi smo dobro, miš je obavio kontrolu bubrega, jer se i dalje kontrolira svakih 6 mjeseci radi bakterije koju je imao u urinu s tri tjedna. Srećom sve je ok. Kontrole će imat dok ne skine pelene. S tim ćemo se pozabaviti čim još malo zatopli da može bit gol😂.
    Beba radi koračiće iz namještaj, za mjesec dana puni 1 godinu. Veliki je upao u vrtić. Inače kaos kod nas uobičajen, dobila sam upozorenje od susjeda nek izvolim smirit djecu i tako. Veselo.
    Nadam se da ste sve dobro! 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 550

    Prijavi adminu

    Bok svima!
    Mi smo dobro, baš jučer smo bile kod psihologa (ono što još iz siječnja visi) i mogu vam reć da mi je bilo neugodno. Tamo sve teže bolesna djeca i ja s njom, koja je realno super. Uglavnom, sve oblike je ispravno umetnula, složila toranj, most, pokazala uši, nos i oči, nacrtala ravnu crtu, pokušala i krug i sve to sa smiješkom i izrazom lica kao daj još, ovo je baš zabavno. 
    Rekla sam dr da se jako izazovno ponašala i sve već što je bilo ali da je sad super i da nemam skoro niti jednu zamjerku, ali mi je bilo glupo otkazati. Ženska mi je rekla da je moj jedini križ što imam bistro i pametno dijeteI stvarno, ona je drugo dijete, to mi čak i ekipa iz parka komentira koja nas je navikla vidjeti po podu ili u trku po kvartu. Kao da se preporodila od kad je propričala.Odvikavanje od pelena- ja ju dosta puštam golu, ide svaki dan na tutu. Za vikend je i kakala ali daleko je još od toga da me traži na wc. Idući tjedan idemo na more i pokušat ćemo ju skinuti s pelena, ali nisam baš uvjerena.
    Od slikovnica na temu imamo PINO i nova tuta (i inače jako voli taj serijal slikovnica). I uzela bi KAKAGRAD, ta je navodno super, ali je svugdje rasprodana.Sad je u fazi da na bebi i plišancima  preslikava ono što mi s njom radimo, hrani, stavlja spavat, svađa se, govori 'to nije lijepo' i slično. Voli ići među djecu, opet je zabrijala na slikovnice i svaku večer moramo u krevetu bar 3,4 pročitati...E da, i zeza sa hranom na najjače. Svaka čast vama kojima je tako od početka... Više ništa zeleno ne prolazi, meso nula bodova, sokići su sve. 'Najdraže' mi je kad nakuhavam a ona proba i kaže bljaaaak i sve pljune

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 599

    Prijavi adminu

    Jutro!
    Kod nas sve isto, bar meni tako izgleda.
    Dobro smo...jedino je  prosli tjedan bila neka viroza u jaslicama. Kako ko je pokupio od djece (proljev i povracanje) Moja je samo imala proljev, 1 dan u vrticu od kojeg je dobila uzasan pelenski osip...proslo je.
    Sve vjse ubacuje nove rijeci ,zna i dalje pricat na kineskom ,pogotovo kad nesto objasnjava , glavan rijec joj je Necu, bez obzira sto kasnike uzme..i Moje.
    Isto voli slikovnice ali i plastelin. 
    Neki dan me posjela na pod, izvukla plastelin  i donesla  mi  kavu sa stola na pod.
    Sve vise prica, i dalje bjezi od nepoznatih bilo djeca ili odrasli, i nista ne djeli u parku..moje ,suze i galama. 
    Zna rec da je kakala sam  neki put je istina  neki put nije...
    Za 2 tjedna idemo na godisnji, nadam se da cu joj na moru odviknut od pelena. 
    Dode za menom na wc i hoce i ona na nonu, a ima dana kad nee. Pobjegne.
    Moja jos uvjek ima fazu mama, muz kad dode sa terena, sa njim 10 min. ,iza toga ga zgura..dobar je ponovo kad se naljuti na mene ili dok me ceka .

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 812

    Prijavi adminu

    Došla sam pohvalit mišku koja je nakon 2ipo godine gotova s kontrolama u fizijatra 🥳🥳🥳
    Doktoricu je oduševila, surađivala super, htjela se jadna još igrati i pentrati po toboganu al nije trebalo. 🥰
    -
    Imamo uskoro opet logopeda, vidjet ćemo šta će bit s tim.
    I oftalmolog, valjda zadnja kontrola (trebala je prošla bit zadnja al sam spomenula da mi je sestra operirala strabizam pa smo dobili još jedan termin).
    -
    Za vikend smo se kupali, obožava more. Poplave joj usne i počne se trest al neće van 😂😂

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 563

    Prijavi adminu

    Bravo Mini Upitnica🥰!
    Mi smo u fazi najgorih tantruma ikad. Najzabavnije je pitat mamu čašu mlijeka ili vode i onda to samo izokrenut na pod. Više puta na dan. A kako da ne dam djetetu čašu mlijeka kad me tako lijepo pita😂. Ima toga još, pisat ću kad stignem.. 

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.