Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 552

    Prijavi adminu

    ikica_90

    Pozdrav, Javljam Vam se obzirom da imate stariju djecu od mog klinca pa ste vjerojatno već bile na moru s klincem starosti 18mjeseci (godina i po) 😁
    Planiramo krajem ovog mjeseca na more (pješčana plaža s plićakom, ima nešto hlada na plaži).
    Zanima me:
    Ima li netko iskustva sa kupaćim za djecu sa uv zaštitom? Mene brine jel to kad se namoči zadržava toplinu da se djete može mokro na pijesku igrati ili bi ga to još više pothladilo? Stavljate li ispod pelenu za kupanje?
    Također ne znam jel mali preveliki za one kolutove za kupanje što imaju otvor za noge pa da tako sjedi u tome ili obzirom da već hoda je bolje one rukaviće mu dati na ruke i običan kolut oko struka (bez tog otvora za noge u što se djete stavi da sjedi)?
    Isprike ako pitam glupa pitanja, ali ne znam koga bi pitala, a da ima iskustva 😁

    Mi smo imali jednu majicu za kupanje sa faktorom. Nista posebno, skines ju kad izadje iz vode jer nema smisla da mokra sjedi u tome. 
    Prosle godine smo kupili narancaste rukavice (i ja ih tak zovem😂) za kupanje sa slovenske stranice kakadu i od tad samo to nosi. Odlicna stvar, vidjela na instgramu. Kupa se sama, bez straha. Nema sanse potonuti.
    Ove godine ima kupaci, a prosle smo isto pelene za more. I kapa na glavi i namazem ju sa faktorom. Nemoj se puno nervirat. Dovoljna si mu ti da ga na rukama drzis i plicak za igru s kamencicama.
    Mi smo probali od necakinje taj kolut s rupama prosle godine i ok joj je bio.

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 552

    Prijavi adminu

    Btw ne nosimo pelene vise preko dana, osim za spavanje jer na zalost moja gospodja ne odustaje od bocice prije corke. I po noci srkne jednu🙄
    Tu i tamo se popiski ali generalno je dista dobra. Previse trpi i nekad joj malo pobjegne.
    Ako je skroz gola bez greske ide na tutu. Ako ima gacice kao da ju zbune pa misli da ima pelenu.
    Potrajat ce to..

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 552

    Prijavi adminu

    Upitnica_Split

    bibi

    Logoped-top! Zena se rjesava guzve na nacin da nitko kod nje vise ne zeli doci🙄 Sjajna stvar da s djecom rade takvi ljudi.. A kak miska s govorom? Ide na bolje?
    Melani i moja za jastuk kaze slicno-jaskut😂
    A mala melani je bome komad zenske, tako je nekako i moja bila s godinu dana, mozda malo manje. Za cas ce misa prestici😂
    Ja sam iato odusevljena kad vidim kakve osobe rade s najosjetljivijima. Je, dica vole cvrstu ruku i odlucne odrasle, al ovo je uzas.
    A ona slabo govori. Manje vise su to i dalje geste, onomatopeja i par kratkih kombinacija "eko hop" (zeko hop), "mama ode" (mama vode) i tako. Ma ne nerviram se jos oko toga. Vise me gnjave ljudi okolo sa savjetima. Posebno ekipa 60+ koja u svoje vrijeme nije ni znala sta je logoped, a nama sad svi savjetuju. Ignoriram, ne popravi li se za par mj, trazit cu privatno


    Joj da, savjeti baka i njenih prijateljica🙄
    Ispravno radis i znas svoje dijete najbolje. 

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 600

    Prijavi adminu

    Kupanje...fredov kolut za malu sa 6 mj i kad je bila 1,5 nije ga volila...derala bi se ko vol. Ma je imala 1,5 sam joj uzela kolut sa sjedalicom za plivanje u dekatlonu. Odlicnonga je prihvatila.  Odjeca ua UV zastitom cisti promasaj, mokra je  kad izade, zali bog novaca , neznam pa aj kupila ,nek djete bude zasticenk, kapa isto...najbolje sesiric, da sam znala nebi ni pelene za kupanje stavljala....,dobar faktor za kupanje 50+ i majca i sesir po izlasku iz vode  . 

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 600

    Prijavi adminu

    Napisala sam cjelu citabu i na kraju mi se zbrisala.
     Bili smo na godisnjem ,na moru i nesto na selu . Godisnji prosao sam tak.  Pasao mi je odmak od svega,  nit da koga vidim nit cujem. 
    Maza je dobro prihvatila more, kupala se ,isle smo do bova,sauf i mišici, iznenadila me...Kolut koji imam od prosle godine sa sjedalicom  nisam mogla nac  a drugi nisam htjela kupovat....na kraju sam ga nasla kad mi vise nije trebao. 
    Bili smo u nekom malom mjestu, mir, nema auta...pogled  sa terase puca na more, kava i kupanje ljek za dusu.
    Citam za logopedicu i ne vjerujem . Nisam.svadalica niti dramim al bi se posvadala i jos bi ju prijavila neka joj naprave kontrolu. 
    Vrtic - lrivatni nam ke bio bolji. Znali smo kako se ponasal, dali je jela, koliko puta, jeli je kakala. 
    Gradski je oke, i ove tete su super. Jedna ide jedna ostaje, promjena sa jeseni.  Rade sa njima, izraduju igracke. Jedino malo ih je, nema toliko informacija. Ako je nesto onda jave. 

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 552

    Prijavi adminu

    Curke jel skidate malene iz pelena?
    Mi smo sad vec neko vrijeme bez (osim po noci) i manje vise bezbolno je to proslo, jedino nam se sad cini da je pocela zadrzavat stolicu. Citam da je to normalno i necu dizat paniku jer ipak obavi svoje svaki drugi dan. Ali velika je razlika u odnosu na prije kad je dva puta dnevno kakala bez greske. 

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 565

    Prijavi adminu

    Bravo mala bibi🥰
    Normalno je to za stolicu, nas je nefrologica upozorila da posebno pazim na to kad krene skidat pelene da ima barem svaki drugi dan. Jer on i inače zna imat zatvor povremeno.
    Mi smo kupili dasku za wc koja ima ugrađenu dječju dasku da probamo izbjeći tutu i skratit proces ali za sad to izgleda tako da kad ga odvedem u wc počne vikati "neeee, penenu pišat"😂

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Lucija97

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Drage sve, provodim istraživanje izloženosti djeca do druge godine života ekranima. Ako imate djecu do druge godine života, bila bih Vam jakooo zahvalna kada biste ispunili upitnik. 🙏🙏🙏Ispunjavanje je anonimno i stvarno kratko, a puno će mi pomoći u daljnjem radu. Unaprijed hvala svima 🤗
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZnQbYGS-_-xWFUNSP-8F9dO403XuTF-2Jz4ZzAERPe0EG2A/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&usp=mail_form_link

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 600

    Prijavi adminu

    Bravo za malu bibi..
    Mi smo krenuli sa skidanjem...prilagadbom, procesom ,neznam kako bi nazvala.
    Kad smo se vratili s mora, nece vise pelene,nego hoce gace. Pokusavamo joj objasnir kad pocne trazit na nonu da ce dobit gace. Kad ja idem na wc ide i ona samnom  na nonu i hoce ic.  Sama ne trazi jos

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Avatar Bru1502

    Bru1502

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, odavno ne napisah nista, strka posao-kuca- park/kupanje na moru.
    Na proljece smo konacno rijesili se dojenja, operirali vodenu kilu u Splitu, promijenili vrtic.
    Nedavno skupio slatke rane pa bio doma dva tjedna, iskoristili priliku za odvikavanje od pelena. 
    Prvo je pisao u mali lavor tu i tamo danima, pa smo ga nagovorili uz pola sata placa da mora u tutu kako bi mogao u vrticu bez pelena. Onda je pisao stojeci u tutu jedan dan samo, pa preso na wc skoljku uz skalin, kakanja dva dana nije bilo, to je isto odradio u tutu na jedvite jade. Muz trcao kupit nastavak za wc da moze direkt u skoljku i stolicu odradit. Pa je opet jedan dan preskocio i onda je jucer odradio u wc skoljci. Kontam nasi su veci pa brzo predju s tute. Naravno za kakanje smo morali obecavat nagrade i pljeskat..😄
    Iduce odvikavanje ce bi od nosenja, jos uvijek gnjavi s time cim treba malo dalje hodat ili je lijen.

    Mateo 30.11.21

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.