Zimske mame i bebe 2021./2022.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Spavamo u mraku, ali ako u zoru pije bocicu onda ju i one mrve svijetla kroz rolete skroz razbude. 
    Inace je imala bas lijep ritam i jedva bi docekala taj dnevni spavanac pa ne mogu vjerovati da bi ga vec ukidala. Sta ne spavaju bebaci do 3,4 godine preko dana???
    Uglavnom, pripisat cu to promjeni prostora (iako skoro svaki mjesec dodjemo) i njenoj razvijenijoj spoznaji svijeta oko sebe i nadat se da ce se vratiti nazad na staro.
    Btw dodatno je postala jaaaako fokusirana na mene. Rodica me zagrlila a ova krenula plakati🤦‍♀️
    Upitnice kak si ti tak skulirana i mudra? Evo ja pozivcanim, izdramim i onda me grize savjest i tako u krug. Bas mi bude tesko ‘siru’ sliku sagledati..
    Uvijek se divim ljudima koji ne pucaju na svakodnevnim pizdarijama.
    Meni u obranu, bas mi je sranjski zivotni period na skoro svim poljima..

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Melani moja frendica ima spiralu, kod privatnog gina ju je stavljala, regulira hormone, menge su joj blage odnosno nikakve, zasad je zadovoljna kak funkcionira. Vjerujem da su ti razni strahovi, bez obzira na treći porod, sve je to normalno, a posebno uz ostale paralelne brige i odgovornosti koje imaš. Ako ćeš imati prilike za neki razgovor, zašto ne, sve što pomaže je dobrodošlo.
    Kad smo kod odnosa i naših tu jadanja, nedavno mi se jedna kolegica žalila za odnose (klasično nerazumijevanje naših emocija i briga) s mužem u perspektivi  imanja više djece (oni imaju četvero), zaključila je da najbolje sama sebi može pomoći s čim god da funkcionira, kod nje su to krimi serije kad uopće ulovi vrijeme za sebe. Ja ću vam odati dirty secret - prošli mjesec sam si kupila tensilen misleć da će mi to pomoći da budem pozitivnija Djelovalo je nekoliko dana da sam bila iznutra mirnija i bez potreba pucanja i svađanja oko svega, onda sam pak skužila da jedem sve više i više i da sam stalno gladna ko vuk (možda od silnog B vitamina) tak da sam se ostavila tih tableta hehe, idem dalje snagom uma pa se svađam kad mi dođe da se svađam. Imali smo mirnodopsko razdoblje kad sam mislila da ruže cvjetaju, onda je opet došla era di on mene ne razumije a ja pucam na svaku sitnicu jer i dalje imam akumulirano puno toga iz porodiljnog, kad sam stalno bila sama, toliko toga neriješenog zbog čega sam iznutra nezadovoljna i evo ne znam što da velim, ak ne mogu raditi na našem odnosu, rekla sam samoj sebi ajde idem “raditi na sebi” koliko god mi ta fraza išla na živce. Ajmo reći da je ta faza under construction i da se nadam da će doći bolje faze.

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Bibi možda je to malenoj samo faza, ovo što i upitnica veli, vratit će se u svoje šine. Moj malac ako smo kod mame u drugom gradu (jednom mjesečno) prespava noć bez problema i to u krevetiću, vrag jedan, a ovdje doma i dalje traje spavanje s nama. Znači kad ga uspavam, stavim ga u njegov krevetić i onda je mir maks sat i pol, nakon tog se smiri jedino ako ga stavim k nama u krevet. Očito se navukao a ja nisam mogla presjeć jer me vrištanje izluđivalo tak da spavamo utroje. Ujutro sam izudarana, zgužvana, nikakva, veselje Po noći ne jede, eventualno nekad hoće vode popiti. Otkad sam se vratila na posao, prešao je na jedno spavanje po danu, pokušala sam vratiti bar manji popodnevni spavanac kad se s posla vratim, ali ne da se. Jednom uopće nije spavao po danu i bilo je sav lud, onda se vratio tom jednom spavanju samo nije fiksirano, svaki dan u drugo doba, kak ga smlavi…
    Tigrice kakvo stanje kod vas?

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Joj cure, pa da, najveća novost je da smo jučer imali inicijalni razgovor u vrtiću, zvali nas da dođemo na razgovor! Naravno, to ništa ne znači jer je pedagoginja rekla da imaju puno više prijava nego mjesta i da će povjerenstvo odlučivati… Što se razgovora tiče, evo ja baš zadovoljna, malac je bio super suradljiv, zaigran, smijao se cijelo vrijeme, igrao, donosio pedagoginji igračke, pokazivao na stvari koje smo u razgovoru spominjale i tak, a prije razgovora je odradio i turu trčanja ispred vrtića Sad se samo mogu nadati, na iglama čekam rezultate…

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    Cure hvala na podršci i info na spiralu😊
    Sretno svima s vrtićima nadam se da će sve bebe upast!
    Mišu je nova najdraža aktivnost popest se na stolicu u kuhinji i  onda na stol. Znači užas, ne može ostat bez nadzora ni sekunudu. Kažem starijem da pazi brata on se popne s njim na stol. Kaos opći 😂🤣

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Clarissa

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Bibi što sad vidim, ijao, na HEP-ovim stranicama, kvartovi su nam OPET bez tople vode 19 - 26.6.!

  • Avatar bibi

    bibi

    Broj poruka: 535

    Prijavi adminu

    Ma vidla sam to za toplu vodu. Mi smo vise, manje citav 6 mj na moru pa se nadam izbjec to razdoblje. Bas tlaka. 
    Nas nitko iz vrtica nije zvao, mislim da nemamo apsolutno nikakve sanse.
    Penjanje- i moja gusta u toj divnoj aktivnosti. Na srecu nije jos skontala da bi mogla i na stol. Jel se to meni cini Melani, ili su tvoja dva hahara postali frendici?

    Curka 🤍 - 17.01.2022.

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    Heh, da postali su Partners in crime kad treba radit gluposti. Imaju sreće da su tako slatki🙂

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

  • Avatar Tigrica

    Tigrica

    Broj poruka: 591

    Prijavi adminu

    Jutro!! Kakvo je stanje kod nas, ima dana kad bih otisla (takvih je vise)  , ali ne mogu sama financiski i organizaciski, treba malu cuvat, a ima dana kad je super, na zalost takvih je manje. 
     Maza je  odravila ,krenula je od ponedjeljka u jaslice ,sve vise istrazuje. Hoce vise hodat, manje se vozit u kolicima. Ali uz stapice moze i voznja u kolicima.
     Na jednom spavancu je od neka 2 sata  ,tako i u jaslicama  . Izlaze joj gornje dvojke, a dolje joj je izisla 4, trojke nema na vidiku. 
    I cekam rezultate jaslica. 
    Umorna sam ko pas…bila sam doma kod mame, radila po vrtu, treci put sadila paradajze, kisa sve ubila ,stoje na mjestu…
    Spavam i pisem.. 
    Bravo za male nestasluke. 

    16.02.2022.- termin curica 💞
    17.02.2022 došla moja Maza❤

  • Avatar melani32

    melani32

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    Kako ste mame i bebe? Kod nas ništa novo😯🙂
    Nego da pitam ako ima koja od vas bebu penjača? Ovo je postalo užas, taj mali samo gleda gdje će se popentrat. Moramo imati stolice odmaknute od stola jer je u sekundi na stolu, jutros je imao pokušaj penjanja na kuhinjske elemente. Bojim se da će se desit neka sekunda u kojoj će past s visine na pločice…kako mu objasniti da se ne smije penjat osim što ga odmah spuštam i vičem ne?

    08/2019.💙
    02/2022. 💚
    07/2023. 💗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.