Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Teab1

    Broj poruka: 559

    Prijavi adminu

    Leona hvala na cestitkama na nasu tugu i jad proslavili smo je na hitnoj pedijatriji tek jucer, mali mi je progutao stalak od svjecice, dio koji se zapikne na tortu i bas taj ostar dio,sekunda nepaznje i mos ga fuckat,hvala bogu vec je u crevima pa cekam prvu stolicu i kopanje moze pocet 😬

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • hoyaa

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Teab1

    hoyaa

    Cure koje imate vec djecu ili ako samo imate neke preporuke, u sto oblaciti bebu za setnju zimi u kolicima? Zimska vreca, skafander? Imate preporuke za neke konkretne proizvode? Uzela sam u H&M-u ono plisano medo odijelce, ali to mi se ne cini dovoljno toplo. Mozda samo za izlazak iz bolnice pa u autosjedalicu. Ali trazim bas za zimske setnje nesto deblje ako imate preporuke.
    ja ti nemam kaj pametnog za rec jer imam jednog ljetnica pa mi je vec na zimu imao 6,7 mj, al sam ga i tad oblacila u skafander jer mi se cinio nekako najboljom opcijom, kraj 10, 11 mj je bio obucen u medo odjelce,ili prijelazne jaknice, iskreno muku mucim s tim kako da obucem bebulinku,jer stvarno al stvarno nisam pametna,L mi je imao samo kapicu i dugi kompletic iz bolnice izasli 10.6. i bilo je taman sad sam na 100 muka treba bit toplo a opet ne pre toplo da se ne skuha jer iz bolnice ide u auto iz auta u toplu kucu tako da si cupam kosu vec danima

    Mislim da cu za izlazak iz bolnice samo dugi kompletic i gore to medo odijelce i vani do auta pokrit jos dekicom, al to je svega min do auta i mi imamo jos samo par min autom do kuce, tako da ne bi trebalo bit ni prehladno ni prevruce za to kratko vrijeme. A za setnju istrazujem sad i mislim da cu uzet zimsku vrecu za kolica, cini mi se isplativija jer skafander brzo prerastu, u vreci mogu bit i do 3 godine, samo cu preselit iducu zimu iz kosare u sportski dio. Strollerica preporuca vrece Voksi. 

  • BikMik

    Broj poruka: 1019

    Prijavi adminu

    Cao zene, nisam se javljala kako sam na odmoru, imala sam danas pregled i saznali smo da je djecak 🤗❤️. Imala sam osjecaj od pocetka. Ima 12cm i skoro 200g (pljeskavica sto bi rekli 😅). Tako da smo danas na 7. Nebu ❤️


    TTC 08/2021 👰32 🤵34
    Biohemijska 10/22 Missed abortion 11ttc 03/23
    03/24 ICSI (Puregon, Granillex, Ovitrelle, Cyclogest)01.04. ET ❌ 2❄️
    04/24 FET, otkazan
    05/24 FET 7dnt +, 9dnt beta 187, 11dnt 532, djecak 💙

  • Avatar nyssa_

    nyssa_

    Broj poruka: 131

    Prijavi adminu

    hoyaa

    Cure koje imate vec djecu ili ako samo imate neke preporuke, u sto oblaciti bebu za setnju zimi u kolicima? Zimska vreca, skafander? Imate preporuke za neke konkretne proizvode? Uzela sam u H&M-u ono plisano medo odijelce, ali to mi se ne cini dovoljno toplo. Mozda samo za izlazak iz bolnice pa u autosjedalicu. Ali trazim bas za zimske setnje nesto deblje ako imate preporuke.

    Hoyaa, evo ja imam jednu zimsku curku doma (rođenu početkom 12.mj) i naše šetnje su bile odjeća za po kući-dugi bodi, štramplice ili hlače s nogavicama i preklopna bodi/majica, na to sam stavila lisica krzneni onesie, kapicu i u kolica dodala deku i naravno onaj prekrivač košare koji ne propušta vjetar. Nismo išle van prerano, tek s nekih 2-3 tjedna i to samo usred dana kad bi sunce izašlo i uvijek mi je ljepše spavala od svježeg zraka. Također, kad smo kod zraka, toplo preporučam difuzor ili nekakvi ovlaživač zraka jer zimi bude jako suh zrak unutra zbog grijanja i rjeđeg provjetravanja zbog bebice. 
    A zimska vreća za kolica i skafander tek godinu dana kasnije. :)


    Naša srećica** 12/2021

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 338

    Prijavi adminu

    Leona super za tsh!! Drago mi je zbog tebe, sad se možeš opustiti 💪🙏 jel si i ti u Puli? 
    U trudničku šalju obično od 37. tjedna. Meni je idući pregled u 31. tjednu, pa onaj nakon njega u 35. zato računam da imam samo dva još kod moje sic.gin.(naručuje me svakih 4 tjedna). :) a nekom se može poklopit da u 32.,33. tjednu ima zadnji posjet svojoj gin jer iduci(za 4 tjedna) je već spremna trudnica za trudničku ambulantu.😊
    Hoya moj prvi malac je bio u skafanderu, kapa ispod na glavi i kapa od skafandera preko. Još smo ga pokrili dekom do struka iako mislim da je skaf sasvim dovoljan. On je jesenski bebač pa je na zimu bio već “stasao” nije baš bio novorođenče. Mislim da je vreća bolji izbor za baš baš male bebice..

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 338

    Prijavi adminu

    Tea ajme stresa😱 sok od šljive da omekša stolicu ak nebu mogao kakit, držim fige da izađe čim prije🙌🏻 
    Bikmik čestitam na vijestima 😍💙🍼 uživajte, drago mi je da je sve u najboljem redu 🙏💙

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Teab1

    Broj poruka: 559

    Prijavi adminu

    nola95

    Teaajme stresa😱 sok od šljive da omekša stolicu ak nebu mogao kakit, držim fige da izađe čim prije🙌🏻
    Bikmikčestitam na vijestima 😍💙🍼 uživajte, drago mi je da je sve u najboljem redu 🙏💙

    bogme je sok,nedaj boze nikome,nadam se da ce pokakit kroz vikend inace cemo morat gastru i na vadenje 

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Pozdrav, cure! Nisam se dugo javljala, nisam vas stigla uopće pratiti a kamoli pisati. Kod nas sve ok, ušla u zadnji tjedan drugog tromjesečja pa me malo panikica hvata jer ništa nisam počela pripremati 😅 još ne znamo spol, beba se sakriva svaki puta 🙈
    .
    Prvo dijete je rođeno sredinom 11.mj, izašle smo van tek kad je imala malo više od 3tj jer ja nisam mogla po stepenicama. Dakle prvi izlasci su bili u 12mj i tad još nije bilo baš baš hladno. Za van smo oblacili bodi dugih rukava, preko pidzamicu ili majicu/još jedan bodi i hlačice,dolje tanje carapice ako ima pidzamicu, a ako nema, onda debele carapice i na to medo odijelo. Preko smo prebacili baš jednu debelu zimsku dekicu. Ovisno kako nam se činilo, tu dekicu povučemo skroz do vrata ili spustimo do trbuha. Kasnije kad je bilo baš zahladilo i kad smo bile jako puno vani (po 2-3h), a ona bila 2-4mj, sve isto, samo umjesto mede sam obukla zimski skafander i preko ta ista debela dekica. 
    Za izlazak iz rodilišta: bodi dugih rukava, stramplice, gore pidzamica i debele carapice i tako smo ju stavili u jaje. Kad smo ju zakopcali, ususkali u tu debelu dekicu i za tih par koraka što smo bili vani je sasvim dovoljno. Naravno, debela kapica u svakom slučaju, a kad smo bile duže vani, preko kapice sam stavila kapuljacu od mede ili skafandera. Mene je samo bilo strah te fontanele da ne bude gore hladno. 
    Uvijek provjeravati da li je bebi vruće ili hladno tako što stavite prst sa stražnje strane vrata i malo gurnete prst prema leđima. Ako je hladno, znači da je bebi hladno. Ako se uznojila, znači da je pretoplo obučena. 
    Ovo je sad ovako moje iskustvo, ja sam bila dosta opuštena u vezi oblačenja. Našla sam što funkcionira, koliko slojeva itd, toga sam se držala i nije joj nikad bilo hladno. 
    Moja topla preporuka, ne stavljajte bebu u medo odjelcu u jaje. Niti u ikakvim zimskim jaknama i skafanderima. Ne možete ih dobro zakopcati i u slučaju sudara, beba leti iz sjedalice samo tako. Radije kupite najdeblju dekicu koju možete naći, jaje nosite unutra svaki puta da se ne hladi u autu i da beba ne sjeda u hladno. Bebu staviti u jaje u kući/stanu u odjeći koju nosi unutra, dobro ususkati na izlasku iz stana i tih par koraka do auta i dok se auto ne zagrije je sasvim dovoljno. 
    .
    Jastuk imam Villow Pillow. Bila prezadovoljna s njim u prvoj trudnoći, sad kao da mi ne paše i stalno razmišljam naći neki drugi. Morati ću malo pogledati bbhugme. Prvi puta čujem za njega. 

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Izdajalicu imam haaka, onaj neki travel set I bubamaru. Bubamara je cure moje, spas i obožavala sam ju. Stane lijepo u grudnjak i kad je navala mlijeka, skuplja mlijeko bez ikakvog izdajanja. Ja sam i spavala s njom. Kad se napravi dobar vakuum, ne ide s mjesta, silikonska je i udobna. Cijeli jedan obrok sam znala nakupiti dok sam spavala. Na žalost, malena nikad nije prihvatila bocu, a nismo se puno ni trudili. Nego sam ju kupala u tom mlijeku, kad je počela s dohranom, vadila iz zamrzivača pa pravila kašice itd. Za prve dane me spasila isto haaka, ali ona baš kao izdajalica. 
    .
    Odjece sam većinom dobila, bilo je brojeva od 50-62. 50 joj nikad nisam mogla obući, odmah je bila 56 i to možda dva tjedna, pidzamice prerastala jako brzo pa sam slala muža hitnim postupkom u kupnju bilo kakvih pidzamica jedne večeri jer su joj samo odjednom bile male (one jednodjelne sa carapicama). Rođena je sa 52cm i 4120g. Munjevito je rasla prvih par mjeseci, samo jedan dan joj sve kratko 😅 pripremite svega. Ona je imala jako puno odjeće, ja sam uživala u presvlačenju, pranju i slaganju te njene robice i još uvijek uživam, a sad je blizu dvije godine 😂 nije potrebno baš da ima 50 bodija, ali meni je to bilo baš baš super. Čudna sam, znam 😂
    Koliko je stvarno potrebno, ne znam točno reći. Neke bebe puno bljucaju, neke skoro nikad, pa i to ovisi. Ali bolje da ima nego da nema 

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Drago mi je da ste sve dobro, da su bebice dobro i da rastete. 
    Ja se ne javim po mjesec dana i onda ostavim romane za čitati 😂 pokušat ću biti malo revnija u čitanju i pisanju sad pred kraj 😅

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.