Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Sunflower! 🌻

    nola95

    Tea sretno i da se brzo oporavi maleni🤞🏻🍀
    Sunflower meni je bila ista vrijednost kao tebi i rečeno mi je da pazim sa slatkim. Primjenjivala sam dijetu za dijabetičare i onda tek sam počela primjećivati koja hrana me jako “crasha” i izbjegavam ju. Nisam radila još ogtt pa ne znam kakva je situacija trenutno ali se osjecam dobro pa se nadam da je sve kak treba biti. Uglavnom te namirnice s popisa (našla na netu) sam kombinirala za jela.
    Ima li koga da se bori s niskim tlakom? Meni je uvijek nizak al u trudnoćama je kritično. Obje su bile kroz ljeto pa i to ima utjecaja..
    Nola95, tako nekako i ja radim, proucila sam malo te dijete za dijabeticare, forume i svasta nesto 😅
    Zapravo izbjegavam sve vrste bijelog brasna i mijenjam sa zdravijim alternativama i u puno manjim kolicinama (inace sam veliki obozavatelj tjestenine u svim oblicima 😅), sve slatko sam izbacila, i opcenito malo smanjila kolicine hrane koju pojedem, pogotovo u meduobrocima kad sam cesto znala pojesti s klincima tipa palacinke i slicno… izgubila sam skoro 4 kg vec u ova tri tjedna, sad sam na 64. Cak mi i odgovara ova prehrana, osjecam se manje napuhnuto i nekako bolje tako da svakako planiram tako do kraja. Nadam se samo da necu morati jos rigoroznije 😬Vidim puno novih curka i zelim dobrodoslicu i skolske trudnoce svima! 🥰

    Super! Drago mi je da si našla rješenje koje ti odgovara😊 Točno tako sam se i ja osjećala nakon uvođenja tih promjena. Isto sam ljubitelj tjestenine al prebacila sam se isključivo na integralne i ne napuhuju me. Odgovara mi i riža uz slana jela, a kruh skoro uopće ne osim ako ga ne pečem doma. Slatko me niti ne vuče više osim u smislu voća jer bez lubenice mi dan nije potpun.🤣 I svaka čast za gubitak kg, mislim ak je i to cilj, ja dobivam po 2 kg mjesečno uz dijetu i fizičku aktivnost dva puta tjedno hehe možda se uspori kad trbuh malo stane rasti, baš mi je iskočio zadnjih par tjedana..

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Dobrodošle nove mame, neka vas prate mir i sreća i u nastavku trudnoća 🍀❤️🙌🏻

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    nola95

    Sunflower! 🌻

    nola95

    Tea sretno i da se brzo oporavi maleni🤞🏻🍀
    Sunflower meni je bila ista vrijednost kao tebi i rečeno mi je da pazim sa slatkim. Primjenjivala sam dijetu za dijabetičare i onda tek sam počela primjećivati koja hrana me jako “crasha” i izbjegavam ju. Nisam radila još ogtt pa ne znam kakva je situacija trenutno ali se osjecam dobro pa se nadam da je sve kak treba biti. Uglavnom te namirnice s popisa (našla na netu) sam kombinirala za jela.
    Ima li koga da se bori s niskim tlakom? Meni je uvijek nizak al u trudnoćama je kritično. Obje su bile kroz ljeto pa i to ima utjecaja..
    Nola95, tako nekako i ja radim, proucila sam malo te dijete za dijabeticare, forume i svasta nesto 😅
    Zapravo izbjegavam sve vrste bijelog brasna i mijenjam sa zdravijim alternativama i u puno manjim kolicinama (inace sam veliki obozavatelj tjestenine u svim oblicima 😅), sve slatko sam izbacila, i opcenito malo smanjila kolicine hrane koju pojedem, pogotovo u meduobrocima kad sam cesto znala pojesti s klincima tipa palacinke i slicno… izgubila sam skoro 4 kg vec u ova tri tjedna, sad sam na 64. Cak mi i odgovara ova prehrana, osjecam se manje napuhnuto i nekako bolje tako da svakako planiram tako do kraja. Nadam se samo da necu morati jos rigoroznije 😬Vidim puno novih curka i zelim dobrodoslicu i skolske trudnoce svima! 🥰
    Super! Drago mi je da si našla rješenje koje ti odgovara😊 Točno tako sam se i ja osjećala nakon uvođenja tih promjena. Isto sam ljubitelj tjestenine al prebacila sam se isključivo na integralne i ne napuhuju me. Odgovara mi i riža uz slana jela, a kruh skoro uopće ne osim ako ga ne pečem doma. Slatko me niti ne vuče više osim u smislu voća jer bez lubenice mi dan nije potpun.🤣 I svaka čast za gubitak kg, mislim ak je i to cilj, ja dobivam po 2 kg mjesečno uz dijetu i fizičku aktivnost dva puta tjedno hehe možda se uspori kad trbuh malo stane rasti, baš mi je iskočio zadnjih par tjedana..

    E tako i ja s kruhom, pocela sam si peci proteinski sa svjezim sirom i zobenim pahuljicama i super mi legne za dorucak jer mi ipak za dorucak treba nesto "kruhasto" i slano 😂
    Ma gubitak kila i nije bio cilj, al eto tako se poklopilo sad s tom prehranom, a nije da se bunim, ionako sam zadnje vrijeme stalno nekih 5kg iznad svoje "idealne" tezine. 
    Ja sam tek u 10.tjednu tako da mislim da ce do tvojih tjedana kile isto krenuti nazad gore 😂

  • Avatar Sunflower! 🌻

    Sunflower! 🌻

    Broj poruka: 496

    Prijavi adminu

    Mame koje ste vec na pola, jeste li pocele nabavljati vec kakvu opremu i stvari za bebe? 
    Ja sam sve svoje podijelila pa sam skoro bez icega, jedino kolica imam. Cekam spol i kao rano mi jos krenuti s ozbiljnim razmisljanjem i trazenjem sto sve trebam, ali svako malo se ulovim da gledam neku opremu 😂

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 770

    Prijavi adminu

    Mi smo jucer bili na uzv, sve je ok s bebicom🥰 prvo je spavao pa se probudio i micao. Sve mjere odgovaraju tjednima. 
    Ja sam odlicno, vise ne stanem u svoju odjecu na kopcanje (jeans hlacice i sl)🤭 Dobila sam 5kg u 16 tjedana.
    Koliko ste vi dobile? Vidim ima i nekih sretnica na istoj kilazi🤭 
    Pocela sam i trbuh mazati svaku vecer s bademovim uljem.
    So far, so good. Da mi trbuh nije vec narastao, ne bi ni osjecala trudnocu. Ali i dalje spavam svakako i na ledjima i na trbuhu, na boku... Nemam smetnji

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • MiMi

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    wildflower

    Mi smo jucer bili na uzv, sve je ok s bebicom🥰 prvo je spavao pa se probudio i micao. Sve mjere odgovaraju tjednima.
    Ja sam odlicno, vise ne stanem u svoju odjecu na kopcanje (jeans hlacice i sl)🤭 Dobila sam 5kg u 16 tjedana.
    Koliko ste vi dobile? Vidim ima i nekih sretnica na istoj kilazi🤭
    Pocela sam i trbuh mazati svaku vecer s bademovim uljem.
    So far, so good. Da mi trbuh nije vec narastao, ne bi ni osjecala trudnocu. Ali i dalje spavam svakako i na ledjima i na trbuhu, na boku… Nemam smetnji


    Ja sam u prvoj trudnoci u tim tjednima bila 5 kg u plusu, sad imam viša još od prve trudnoće, puno sam aktivnija jer radim i ne mirujem kad dođem s posla jer za to trenutno nemam vremena i nekih sam 2 kg u plusu, ovisno o dobu dana kad se važem i jesam li taj dana imala veliku nužbu ili ne.
    Mazanje trubuha ovisi kako mi se da, ali za tjedan dana putujemo na more i  tamo ću sigurno redovito mazai pa se nadam da će mi ostati navika.
    u prvoj trudnoći sam struje dobila na samomo porodu par komada ispod pupka, tako da se nadam istome i sad, ali zato cice su druga priča.

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Dobrodošle nove cure! Ne mogu zamisliti vašu sreću nakon tolike borbe za bebicu. Sve najbolje i najmirnije vam želim! ❤️
    .
    Sunflower, ja imam dosta toga od prve bebe, spol ću saznati (nadam se) 6.8. kad idem na anomaly pa ću onda znati što s odjećom i svim drugim stvarima koje imam od curke. Kupila sam nova kolica i košaru, jaje ću najvjerojatnije uzeti na danima beba u Westgate kad budu u 11.mj. Stvarno nemam puno stvari za pripremati i to mi malo nedostaje, to uzbuđenje. Ali dobro, vrijeme leti, ni nemam toliko vremena razmišljati o tome. U prvoj trudnoći sam počela pripremati sa nekih 20 tjedana ove velike stvari, kako sam na što naišla. 
    .
    Wildflower ja se ne vazem doma pa ne znam koliko sam dobila. Ali od početka do 14 tjedana sam dobila 1,5kg, i nemam osjećaj da sam dobila puno više do sada. U prvoj sam trudnoći odmah u startu dobivala jako puno, do kraja sam dobila 23kg. 10 izgubila dok sam došla iz rodilišta. Ostalo mi je nekih 3-4kg iz prve trudnoće. 

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Teab1

    Broj poruka: 656

    Prijavi adminu

    obucem ja pidamu za spavanje i skuzim nes meni mokro oko cika, dakle pocelo je😅, skuzila sam da mi se rez malo zacrvenio, bas cu pitat doktora je to okej, osjecam blaga zatezanja oko njega pa mi nije svejedno, nju osjecam stalno zadnjih dana skroz je aktivna, kaj se kila tice jos uvijek sam na mjestu cak se i sestra cudila da kak nis nisam dobila, u prvoj trudnoci sam bila na nekih 5+, ostalo mi od prve svega 2 kile za skinut, jos nesto stalno mi sjeda na neki zivac, vec sam luda a jedva do pol stigla 😂

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar BabyBoy

    BabyBoy

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Cestitam svim novim curkama,samo hrabro i pozitivno dalje💪🏼💪🏼💪🏼
    I cestitam na dobrim pregledima🍀
    Ja sam isto danas imala pregled,sve je okej,posteljica sprijeda pa ga valjda zato manje osjetim,pokrete bas jakojako malo,vise kad se namjesti guzom skroz dole pa mi bude tvrdo. 
    Jesu vas slali na anomaly u ovim tjednima? Moja kaze da ne treba🤷🏻‍♀️ jedva cekam da odem u zg mislim da su tamo doktori malo oprezniji i posvjeceniji.
    Pa molim ako imate preporuku za zg privatno dr da sve lijepo pogleda u miru bez zurbe i sve objasni,pisiteee

  • Avatar BabyBoy

    BabyBoy

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Sto se tice kila u plusu sam od pocetka 2i pol mislim da je to okej,cini mi se da sam u prvoj trudnoci vise dobila a sad manje pazim sta jedem hahah
    Isto mi se sada poceo lijepo vidjet trbuh ne izgledam vise samo debelo😂

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.