Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tami0910

    Tami0910

    Broj poruka: 336

    Prijavi adminu

    Zara7

    Majjja baš mi je žao zbog svega. Žao mi je radi malene iako vjerujem da će sve biti dobro. Ne znam puno o virusu, znam da se spominjao kao opasniji u trudnoći, ali isto tako znam za dvije bebe u svojoj okolini kod kojih je dokazana zaraza pa su savršeno zdrava djeca danas. Vjerujem da će tako biti i kod vas. 🩷
    Žao mi je i što se ti tako osjećaš, ali mislim da stvaaarno ne trebaš sebe za išta kriviti, poduzela si apsolutno sve ispravne korake u najboljoj namjeri.
    Npr, ja s L idem na kave, igralište, dječje rođendane kad je stariji pozvan, dolaze nam različiti ljudi kod nas i idemo i mi kod drugih. On je većinu tog vremena u kolicima, ali članovi obitelji pa i prijatelji ga povremeno drže. Isto tako mi je bilo sa starijim. Meni je to nekako normalno i nisam iskreno pretjerano niti razmišljala o tim zarazama. Hoću reći da se kod vas očito trebalo to dogoditi bez obzira na sve što si poduzela i zato se baš ne smiješ ubijati s tim mislima nego, dapače, trebaš biti u miru sama sa sobom i “oprostiti” si.
    Bake ko bake, to je jače od njih očito, ima i kod nas toga. 😅 ali, to bi bio zaseban post. 😁
    Tami nas su isto par dana nakon rodilišta zvali za ponavljanje novorođenačkog probira (mislim da je bio povišen tsh u pitanju) i isto me čekanje rezultata ubilo. Hvala Bogu, i kod nas je sve u redu. L ima i dvije rupice na srcu koje su otkrili u rodilištu, baš smo nedavno na kontroli kod kardiologa saznali da mu se jedna zatvorila, druga još nije.


    I kod nas je bio povisen tsh. 
    Ajde nadam se da ce se i druga uskoro zatvoriti. 

    Majjja bit ce sve uredu. Posveti se bebi i sebi i uzivajte u svakom trenutku jer prebrzo rastu.

    🧏‍♀️ 24 🧏‍♂️ 38

    06/22 missed ab 7tj
    08/22 LH trakice
    22.03. + 🌈
    1.pregled: 06.04. 5+4 ❤️
    21.11.2023 A💙🙏
    [tickerfactory.com]

  • majjja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Hvala vam, vjerujem da će sve biti ok, sad sam već malo došla k sebi i prihvatila da ne mora doći baš do najtežih posljedica, a možda ne bude baš ništa… 
    Joj, Zara, sigurno vam nije bilo lako, no vidim da i tu dolazi do poboljšanja, nadam se da će se dobre vijesti nastaviti!
    Jučer smo probali jabuku i ja sam zadovoljna, htjela je probati, više je izbacila van, ali ja sam se tako nasmijala na njene face, show haha

    19.11. 🧑‍🦲
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    majjja kako ste? Apsolutno razumijem sve misli i osjecaje s kojima si se borila, ali zaista se nadam da si to sad anekako prigrlila jer je ocito tako trebalo biti i to je to. Vjerujem da ce malena biti skroz dobro bez ikakvoh teskih posljedica, ipak je ona sad vec veca i jaca bebica 🥰
    Zara7 vjerujem isto da ce sve biti u najboljem redu sa malenim i srcekom, javi nam! 
    Elia jeste vi bili na pregledu kod orl?

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 644

    Prijavi adminu

    Hvala cure, kaže dr da se većinom zatvori do 18 mjeseci tako da imamo fore. U petak imamo i pregled kod fizijatra jer ima hipertonus, zna se malo izvijati i onako zabacivati glavu prema nazad iako sve manje, kad je bio manji je bilo jače. Stariji je bio u hipotonusu, ovaj hiper, valjda će treći biti taman. 😂
    Kakve su vam inače bebice karakterno?
    Moj, za razliku od starijeg, uopće nije drama, pušta da ga inhaliramo, šišamo nokte, kupamo, presvlačimo, oko ničega ne drami dok je prvi vrištao na sve navedeno. 😅 a i dalje je ostao dramatičan Haha 
    L je mirnić, voli mir i tišinu (nažalost uz mega glasnog starijeg bracu ne može birati😄), najviše se smije meni, drugi se moraju baš potruditi da ga pridobiju, jako voli spavati i jako je mrgud kad se probudi, voli šetnje i auto, zna se sam zabaviti kratko… Baš sam nedavno komentirala da nije u skoku kad je netko pitao, ali evo unazad zadnjih par dana se po noći često budi i zakači se na cicu satima 😭 i njurgaviji je nego inače tako da pretpostavljam da je i nas dohvatio ovaj skok s 3 mjeseca. 
    Kakve su vaše bebare? Kako ste vi psihofizički, uspijete li naći malo vremena i za sebe, trenirate li? 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 644

    Prijavi adminu

    majjja

    Hvala vam, vjerujem da će sve biti ok, sad sam već malo došla k sebi i prihvatila da ne mora doći baš do najtežih posljedica, a možda ne bude baš ništa…
    Joj, Zara, sigurno vam nije bilo lako, no vidim da i tu dolazi do poboljšanja, nadam se da će se dobre vijesti nastaviti!
    Jučer smo probali jabuku i ja sam zadovoljna, htjela je probati, više je izbacila van, ali ja sam se tako nasmijala na njene face, show haha

    Dobar tek 🍏 nadam se da će voliti papati! 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡
    [tickerfactory.com]

  • Elia

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Maja bit ce sve okej a to su sve normalne nase reakcije pogotovo sada u pocetku sa prvim bolestima i svime😅
    Ana marija mi smo tek na orl naruceni 12.06.a sljedeci tjedan idemo kod fizijatra radi tortikolisa i mozda hipertonusa pa cemo vidjet kak vjezbat s njom, ja se bojim njoj na silu vrat okretat kak mi je pokazala pedijatrica haha
    Mi smo otisli na put i ona meni sada vec 2 dana place kad doji i trga se znaci luda sam, posisa ona dosta u tih par minuta cini mi se ali je bas iscrpljujuce
    A i doma mi je znala nekad plakat ja opce ne kuzim kolko ce to trajat, cak i kad je vrijeme za spavanac nece zaspat na cici nego place i onda kasnije kaos sa uspavljivanjem, jucer ke cjeli dan valjda jedva 2h ukupno spavala, po noci hvala bogu cjelu noc preapava ali dani su uzas
    Zara, moja je isto tak dobra sa svime, sve mi da jedino tu desnu stranu vrata di ima tortikolis neda da obrisem i tak, sve ostalo je super, osim tog spavanja po danu ali ona ocito se dosta odmori po noci pa je valjda to okej, takva je jednostavno, inace je bas super beba karakterno😁
    Na nju ocito skokovi samo prek dana utjecu po noci je uvijek super 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    Elia vi ste tek sad skuzili torticolis i hipertonus ili vam je pedijatrica ukazala na to, kak je to islo? S vjezbicama ce to sve super biti vrlo brzo, drzim fige i vama i Zari7 i bebacu 🤗
    Joj Elia, moja ti isto tak prek dana spava, ugl po 30 do 40 min, to vec jako dugo traje, mislim da od njenog 3 mj. tak da sam se vec i navikla i ne znam za bolje 😂 ajde sad je vec treci dan zaredom zadnje kasnopopodnevno spavanje produzila i to prema 2 sata, jucer sam ju cak morala.buditi, ali necu se nadati da ce to tak sad zaista biti 😂 po noci zna svakak biti, ali ugl se budi jednom do dva puta s time da je u zadnje vrijeme znala to drugo budenje ne zaspati na cici nego se jos zabavljati u kreveticu dok ne bi zaspala 😅 najbolje mi je spavala sa 2 i 3 mjeseca, sad nez jel dosla ta cuvena regresija plua skokovi razno razni pa to poremetili, nemam pojma 🤷‍♀️
    Inace je jako vesela beba, zafrkantica, vrlo se rado smije i to skoro svima, a najvise meni i muzu, naravno 🙈 zna se zabaviti sama na podu i voli vrtuljak iznad kinderbeta, ali ipak najvise voli kad smo s njom i pricamo joj i skakljamo se i mazimo.. nosic ju cistim svaki dan s fizioloskom i apiratorom na baterije i to joj je grozno, bas ga mrzi i trga mi se do te mjere da vise nez kak cu joj to vise raditi 😅 noktice na rukama joj rezem dok papa jer jos inace nemrem.uloviti ruke 😂 a ostalo sve prihvaca osim ako nije umorna ili gladna, a to na samom kraju soremanja za krevet zna biti tako da je nama oblacenje pidzamice skoro uvijek.drama jer joj vec dosta svega 😂 ali sve u svemu stvarno je dobra beba ❤️ bas je lijepo citati i o vasima i zanimljivo kako vec sada mozemo vidjeti koliko su razliciti, a tako su mali 🥰
    Zara7 kako ti hendlas dvoje djece? Je li ti bilo teze prilagoditi se s 0 na 1 ili s na 1 na 2? 🙈

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    Sto se mog stanja tice, ja sam ugl super kad se naspavam, kad se ne naspavam uopce sto je srecom.rijetko nekako guram kroz dan.. jedino sam u zadnje vrijeme.bas nezadovoljna sobom i kilama, citavu trudnocu sam dobila samo 10 kg i nakon poroda su mi ostale samo 2 viska, ali sam.u medjuvremenu nabacila jos 3 i pol pa je to 5 i pol viska… znam da nije kraj svijeta, ali kad sam se nedavno konacno.malo bolje pogledala bas sam se razocarala i razalostila 🙈 ali dobro, nadam se da cu i to dovesti u red nekad kad cu malo vise vremena posvetiti za sebe, trenutno je to iskreno vrlo malo, skoro pa nista… 

    Kakvo je kod vas stanje? Bas sam se raspisala dok mi malena spava na meni, muz pored , a pas u svom kreveticu 😂 

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕
    [tickerfactory.com]

  • majjja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Elia to i kod nas bude, traje već mjesecima i koma je. Jedva čekam da se preseli na drugu hranu pa da to dojenje bude samo za gušt. Unatoč takvom ponašanju, ona dobiva na težini i čini se ok, samo mene izluđuje… Kako to da vam se sad tek to s tortikolisom i hipertonijom pokazalo?
    Evo, Zara ima dva vježbača, ona je sigurno već pravi maher. Bome ne znam kako uspijevate sve ako je stariji zahtjevniji.
    Ana_Maria , doći će vrijeme i za mame. Najgore je krenuti, sve misliš da nije moguće, ali treba zauzeti stav i reći sad idem obaviti to i to za sebe, a vi se snađite. Ja još nemam hrabrosti, ali mislim da bi bilo bolje da imam.

    19.11. 🧑‍🦲
    [tickerfactory.com]

  • majjja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Ova moja nije toliko zahtjevna, iako sam prije mislila da je. Malo se smirila, došla je do neke sredine, nije ni super lagano dijete, ali ni neki problem da ne mogu na kraj s njom, tu smo fazu trenutno prošli. Ali samo ju ja mogu uspavati, smiriti, nahraniti (doji), vježbati s njom i što na kraju ostane? Mislim da previše toga preuzimam, trebala bih pustiti da se drugi nauče s njom, pogotovo što je starija. Tako da ja uopće nemam život, srećom sam introvert pa mi je to podnošljivo. Fizički sam ok, ja sam nastavila gubiti kile i pala sam još 6-7 u odnosu na prije trudnoće zbog čega sam se osjećala jadno, ali zato mogu jesti koliko hoću bez grižnje savjesti pa mi je i to ok.
    Ona voli spavati, ali ima tu nevolju da se jako lako budi pa kad se probudi, a nije joj dovoljno, onda je nervozna i to mi je najgore. Zato dok spava uvijek budem s njom da ju umirim da može nastaviti spavati i obično kroz dan spava tri puta po dva, ponekad i tri sata što je očito puno, ali tako joj odgovara. Onda sve na brzinu obavljam kad je budna jer mi je draže da bude raspoložena budna pa otrpim to da se ne mičem od nje dok spava. Zato dosta bude sama na podlozi i napokon se može sama igrati dosta dugo da mogu nešto obaviti. Naravno da sam stalno tu, ali bar ne cvili da svake minute trčim do nje kao prije. Tako smo bili u ponedjeljak kod fizijatra jer je počela puzati. Tj. diže se na koljena i zaroni glavom jer su joj rukice preslabe i tako radi dok ne dođe gdje želi. Po meni je to apsolutno prerano, ali kaže fizijatrica da je ok jer nije vojničko puzanje i da samo jačamo mišiće prsa i ruku da se može uspraviti. Čini mi se i da voli jesti, stvarno želi i otvara usta i privlači si žličicu, samo još nije shvatila sve, naravno, ali sam optimistična oko toga. Voli i kupanje i auto i šetnje, svlačenje ju jako nasmijava, ali oblačenje mrzi. Ma ja sam zadovoljna. A toliko me ispatila ona prva tri mjeseca, mislila sam da neću preživjeti do prvog rođendana haha
    A tko zna što nas dvije još čeka.

    19.11. 🧑‍🦲
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.