Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    majjja

    Tako sam i ja čitala i totalno se zbunila. Bolje ne čitati, kako kaže Ana_Maria, voditi se svojim osjećajem. Mi ćemo imati domaće tikvice, patlidžane i to pa dok ne bude, smo na voću.
    I ja sam vidjela da ide mlijeko i uopće ne znam što da radim. Možda Zara zna, s više iskustva? Dojim i nikad nisam izdajala i nemam ni izdajalicu. Mislim da ne bih trebala sad uvoditi adaptirano za kašice? Tako da ništa ne stavljam. Prokuhano voće bude sočno, a mlijeko joj sigurno ne fali kad svejedno dojimo. Ne kužim ni kad bi trebao taj obrok biti dovoljan da zamijeni jedno dojenje?
    E znam za čuvenu regresiju sa šest mjeseci i skok, ali totalno mi je svejedno. Ako itko kuži kad mu to nastupa, svaka mu čast, kod nas je to svaki ili svaki drugi dan, meni se čini. Zato me i ne brine, ne vjerujem da će biti drugačije nego sad. Optimizam.
    Imate li vi dnevni raspored? Mi imamo dva, tri dana pa onda nemamo pa imamo novi dva tri dana i tako stalno. Totalni raspašoj. Svuda piše rutina, rutina ma kakva rutina kad joj uopće ne paše to da ju forsiram da spava u isto vrijeme i ujutro se budi nekad u 6, nekad u 7:30 i od tad nam kreće dan.
    Zaboravih, jučer je spavala 8-8:30 pa 10 do 13:30 i 3:45-17:30. Svaki put je bila ljuta što se budi, u podne sam pokušala pa je plakala, dobila dudu i nastavila. Navečer nije do 22:30, a pokušavam da ide oko 20, 20:30. I što reći? Ali ovo od 10 do 13:30 me isprepadalo, mjerila sam joj o temperaturu. Danas je tako 11-14 odradila. Meni je to čudno.


    Ma ne razbijajte glavu s mlijekom, mislim, ako se misli stavljati negdje, a dojite, onda se moze izdojiti malo u kasicu, ali ja iskreno prvi put cujem za to da se mlijeko stavlja u kasice moram priznati. Voce ili povrce uz vocu u kojoj se kuhalo i bok, bez puno kompliciranja.. Mislim da se i ne trebas zamarati s time kad ce taj obrok zamijeniti dojenje, to ce ti ona sama pokazati kad se napapa sama od toga, tek ste krenule, mislim da prva 2 ili cak 3 mjeseca se ni ne ocekuje od bebe da se naklopa od toga kak se spada vec da se lagano upoznaje s tim.. 
    Svidja mi se tvoj optimizam vezan uz skok i regresiju, potpisujem 😂😂 nije ona nez ni ja sad kako kriticna po noci, ali obzirom da se prije budila jednom do max dva puta, a sad zna po 5 puta to biti, osjeti se tak da si mislim kaj god bude, prevladat cemo 🤷‍♀️

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Jao, dobra je sa spavanjima dnevnim bome, moja vec preko 2 mjeseca spava po pol sata samo, eventualno 45 min, a sat i pol do 2 se potrefe jednom u 2 tjedna i to ugl ako je na meni pa joj stignem uvaliti cicu dok se nije skroz razbudila da nastavi dalje 😂 navikla sam vec na to iako bih tako rado htjela bar jedno dugacko spavanje da mogu u miru nesto odraditi ili odmoriti samo, ovako se ni ne okrenem ona je vec budna 😵‍💫
    Nemoj se brinuti, ako ti djeluje ok, ocito joj treba.. jel i dalje idete svaki tjedan vaditi krv, kako je stanje sto se toga tice

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕
    [tickerfactory.com]

  • Elia

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Slazem se cure, odustala sam odmah od citanja, vec sam joj kupila povrce i tako sam i mislila s tim pocet, ostajem pri tome, isto mi se neda izdajat bezveze taman smo uspostavile super ponudu i potraznju pa da jos nekaj zabrljam😂
    Mi imamo raspored bome, jer ja dojim u odredene sate jer ona rijetko trazi bas i neznam opce kad je gladna tak da nam je hranjrnje odredeno, a i spavanje, odspava prvi spavanac sat i pol i onda ima jos 3 po pola sata, al evo taman od sutra krecem mjenjat nes jer ne stignem nis ovako ni jedan spavanac s3 ne poklapa sa hranjenjem, znaci nemam nista vremena izmedu 😂😂😂 probat cu nekako na 3 spavanja produljit ww pa cemo vidjet kako ce bit
    Maja mozda da ju barem ujutro uvijek budis u isto vrijeme od prilike? Tak sam ja pocela i onda ona sama po sebi napravi neki raspored isti i pocne se tak i budit, inace je to bilo po sat vremena razlike u odlazenju na spavanje 

    [tickerfactory.com]

  • Elia

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Aha htjela sam vas pitat jos da li stavljate par kapi maslinovog ulja ili necega tak u kasice? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ana_Maria

    Ana_Maria

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Podrzavam Elia i sretno, javi kak vam ide 🤞🏼 
    sto se maslinjaka tice, ja cu joj stavljati, ali mozda ne od pocetka samog, nekad cu ga bubnuti kad mi se bude cinilo zgodnim 😁
    Bravo za isti raspored, mi imamo slican ajmo reci, u otprilike isto doba ide spavati, ali nije isto svaki dan. Pametan i dobar savjet za budenje ujutro, ali ja to nikako nemam snage za raditi trenutno, pogotovo kad su noci teze, radije pokusam jutro produljiti haha
    Ajde navecer uspjevamo da ode spavati izmedju pol 9 i 9, ali nekad mi se stvarno cini kako majjja kaze, svako malo drugacije 😅

    37🧔‍♂️🩷👩29
    29.11.2023. 👶🏻🎀💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 650

    Prijavi adminu

    Book cure, baš ste se lijepo raspisale 😚
    Što se kašica tiče, nisam nikad imala običaj stavljati svoje mlijeko, a niti adaptirano. Od tečnosti bi dodala što Ana Maria kaže vodu u kojoj se kuhalo. Do godine sam pržila tipa luk na vodi, a ne na ulju. Palentu, zobene, pirov i pšenični griz sam sve kuhala s vodom, ne mlijekom. Maslinovo ulje sam vrlo brzo uvela. Kravlje mlijeko svakako ide tek nakon godine dana. Mi smo počeli bili s povrćem jer se kao to preporuča da se beba ne navikne na slatke, voćne okuse pa da poslije odbija povrtne… iako ne znam ima li to uporište. 😄 
    Po mom iskustvu i iskustvu cura oko nas (fun fact - još se svakodnevno čujem i često viđam s curama i bebama tj djecom sad🥹 s prvog foruma od starijeg klinca😃) svi na kraju isto jedu - i koji su prvo voćne okuse ili povrtne, i koji su miksali do godine dana ili bebe vođe dohrane, i bebe koje nisu htjele ništa jesti i bebe svejedi - to sve dođe na isto kasnije i treba biti opušten ☺️ jedino što bi trebali jako paziti na položaj hranjenja - ne hraniti u jaju, baby bjornu i ostalom… beba mora biti uspravna. I savjetujem pogledati videa postupanja u slučaju gušenja. 
    Ja sam s prvim sve ono školski krenula - svaku namirnicu uvodila par dana na početku, a kasnije kad sam primijetila da mu ništa ne škodi sam svašta uvodila odjednom, super mu je bila kombinacija palenta s jabukom i kruškom 😄 ili zobene sa šumskim voćem i bananom. Jogurt i jaje s 9 mjeseci, mlijeko i med s godinom, ostalo sve prije… ove česte alergene pripaziti dan dva da se vidi ima li reakcije (jaje, sezam, jagode, orašaste plodove i još par). 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zara7

    Zara7

    Broj poruka: 650

    Prijavi adminu

    Nemamo niti mi još neku stalnu rutinu, pazim da ide leći uvijek oko 20h, prvo buđenje mu je ionako u 21.30h kad stariji uleti sa BLACOOOO😂 budi se u zadnje oko 7, čak i ranije, prije je dulje spavao. Nakon jutarnjeg buđenja vrlo kratko može biti budan pa je za sat vremena opet u krevetu. Kasnije mi odspava obavezno u kolicima 2h kad izađemo vani do ručka. I još jednom popodne tako duže u kolicima, ostali spavanci su mu kraći. 

    J. 👦🏼 10.mj. 2021. 💚
    L. 👶 1.mj. 2024. 🧡
    [tickerfactory.com]

  • majjja

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Zara7

    Book cure, baš ste se lijepo raspisale 😚
    Što se kašica tiče, nisam nikad imala običaj stavljati svoje mlijeko, a niti adaptirano. Od tečnosti bi dodala što Ana Maria kaže vodu u kojoj se kuhalo. Do godine sam pržila tipa luk na vodi, a ne na ulju. Palentu, zobene, pirov i pšenični griz sam sve kuhala s vodom, ne mlijekom. Maslinovo ulje sam vrlo brzo uvela. Kravlje mlijeko svakako ide tek nakon godine dana. Mi smo počeli bili s povrćem jer se kao to preporuča da se beba ne navikne na slatke, voćne okuse pa da poslije odbija povrtne… iako ne znam ima li to uporište. 😄
    Po mom iskustvu i iskustvu cura oko nas (fun fact - još se svakodnevno čujem i često viđam s curama i bebama tj djecom sad🥹 s prvog foruma od starijeg klinca😃) svi na kraju isto jedu - i koji su prvo voćne okuse ili povrtne, i koji su miksali do godine dana ili bebe vođe dohrane, i bebe koje nisu htjele ništa jesti i bebe svejedi - to sve dođe na isto kasnije i treba biti opušten ☺️ jedino što bi trebali jako paziti na položaj hranjenja - ne hraniti u jaju, baby bjornu i ostalom… beba mora biti uspravna. I savjetujem pogledati videa postupanja u slučaju gušenja.
    Ja sam s prvim sve ono školski krenula - svaku namirnicu uvodila par dana na početku, a kasnije kad sam primijetila da mu ništa ne škodi sam svašta uvodila odjednom, super mu je bila kombinacija palenta s jabukom i kruškom 😄 ili zobene sa šumskim voćem i bananom. Jogurt i jaje s 9 mjeseci, mlijeko i med s godinom, ostalo sve prije… ove česte alergene pripaziti dan dva da se vidi ima li reakcije (jaje, sezam, jagode, orašaste plodove i još par).


    Kad su nas svi napustili na forumu pa moramo same stvarati sadržaj 😄
    Palo mi je na pamet da se budi u isto vrijeme, ali nemam snage. Ona mene budi, ne ja nju, što bih se budila u 6 ako ne moram haha
    E, vadimo još krv, ono za virus više ne pratimo, tu je sve ok, samo znamo da je bio kontakt. Onda su drugi parametri došli u fokus, ali baš je ovaj tjedan napokon sve blizu normale pa ćemo uzeti pauzu od tri tjedna s tim. 
    Hvala, Zara, na ohrabrenju. To mi baš dobro zvuči, ne treba se zamarati ako sad nešto ne bude išlo, ako sve dođe na svoje kad porastu. Maslinovo ulje nisam još u voćne, ali u povrtne bih. 

    19.11. 🧑‍🦲
    [tickerfactory.com]

  • Elia

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    A kuhanje na pari?
    I kaj da joj rade dam da sama grabi s rukama i zlicom nego da ju ja hranim? Molim savjete😁
    I jos jedno pitanje, jel ima ko vrecu za spacanje tog 1? Mislim to je obican pamuk jednoslojni, kao da sam joj obukla jos jednu pidamu bez rukava😂 meni opet nije jasno to, ja se pokrim sa dekicom na 21 a ona bi tebala spavat u dugom bodiju i toj vreci samo, po tim tablicama kao, mislim ja joj jos obucem bodi kratkih rukava🙈

    [tickerfactory.com]

  • Elia

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Ma kuzim da vam se neda dizat ako bebice spavaju, i meni bude tesko ponekad ak se nismo naspavale😅 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.