Zimske bebe 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    luks

    Ptičica

    E sad imam pitanje u vezi komplikacija. Vidim da luks dosta zna, ali tko god ima info..
    Ja sam obrtnik, nemam placu nego dobit. Placa se dobije kad se dobit podijeli na 12 mjeseci. Placa mi je daleko veca od max iznosa komplikacija, tako da sam ocekivala onaj iznos od 4tisuce i nesto. Komplikacije su otvorene 1.7. Prvu isplatu sam dobila tek danas, iz razloga sto sam dugovala HZZOu 400 kn. Naime dug je nastao jer su mi ponistili porezno rjesenje od prosle godine i izdali novo, po kojem sam neke stavke dugovala a druge bila u pretplati. Zatrazeno je preknjizenje stavki iz pretplate u one gdje dugujem al je gospodi iz porezne trebalo vise od tri mjeseca da bi to i uradili. I tako sam se ja vodila u dugovanju. Da bi mi danas uplatili komplikacije samo za 9i mjesec i to 2650 kn 😳 zvala sam HZZO i receno mi je da za prijasnja dva mjeseca necu ni dobiti jer nema retroaktivnih uplata a ja sam njima dugovala 400 kn?!

    obrtnici su grupa za sebe, i nisam imala nikad slučaj obrtnika na komplikacijama, ali mislim da se vama bolovanje pa tako i komplikacije pa i rodiljni, gledaju na temelju osnovice po kojoj plaćate doprinose (uostalom kao i nama drugima). Pa sad, ne znam jesi paušalac ili dohodaš, ali svakako, skupi dokumentaciju i odi u ispostavu hzzo kojoj pripadaš, i oni će ti reći kako i šta.


    Da, po doprinosima se racuna svima. Medjutim,ja sam ih uvjeravala ako radim paralelno kod 4 poslodavca i 4 ugovora svaki mjesec i 4 puta uplatim doprinose…da mi ne mogu racunati naknadu samo od prvog poslodavca gdje ostvarujem punu satnicu. Ako znate uzeti, onda lijepo sada i vrati😁 Njihova pravna sluzba mi je potvrdila da sam po zakonu upravu, a to sto one to ne znaju izracunati,pa su zbunjene…to nije moj problem. Ja sam predala 4 er1 obrasca… od svakog poslodavca po 1.

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • Avatar luks

    luks

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Klikerica

    luks

    Ptičica

    E sad imam pitanje u vezi komplikacija. Vidim da luks dosta zna, ali tko god ima info..
    Ja sam obrtnik, nemam placu nego dobit. Placa se dobije kad se dobit podijeli na 12 mjeseci. Placa mi je daleko veca od max iznosa komplikacija, tako da sam ocekivala onaj iznos od 4tisuce i nesto. Komplikacije su otvorene 1.7. Prvu isplatu sam dobila tek danas, iz razloga sto sam dugovala HZZOu 400 kn. Naime dug je nastao jer su mi ponistili porezno rjesenje od prosle godine i izdali novo, po kojem sam neke stavke dugovala a druge bila u pretplati. Zatrazeno je preknjizenje stavki iz pretplate u one gdje dugujem al je gospodi iz porezne trebalo vise od tri mjeseca da bi to i uradili. I tako sam se ja vodila u dugovanju. Da bi mi danas uplatili komplikacije samo za 9i mjesec i to 2650 kn 😳 zvala sam HZZO i receno mi je da za prijasnja dva mjeseca necu ni dobiti jer nema retroaktivnih uplata a ja sam njima dugovala 400 kn?!

    obrtnici su grupa za sebe, i nisam imala nikad slučaj obrtnika na komplikacijama, ali mislim da se vama bolovanje pa tako i komplikacije pa i rodiljni, gledaju na temelju osnovice po kojoj plaćate doprinose (uostalom kao i nama drugima). Pa sad, ne znam jesi paušalac ili dohodaš, ali svakako, skupi dokumentaciju i odi u ispostavu hzzo kojoj pripadaš, i oni će ti reći kako i šta.

    Da, po doprinosima se racuna svima. Medjutim,ja sam ih uvjeravala ako radim paralelno kod 4 poslodavca i 4 ugovora svaki mjesec i 4 puta uplatim doprinose…da mi ne mogu racunati naknadu samo od prvog poslodavca gdje ostvarujem punu satnicu. Ako znate uzeti, onda lijepo sada i vrati😁 Njihova pravna sluzba mi je potvrdila da sam po zakonu upravu, a to sto one to ne znaju izracunati,pa su zbunjene…to nije moj problem. Ja sam predala 4 er1 obrasca… od svakog poslodavca po 1.


    ma one na šalteru su mi najjače, one samo znaju kad je sve po šabloni, a čim nije, odma ne može! I 97% ih je neljubazno, a prvi su na usluzi ljudima, i to me strašno nervira… 

    Lovre

    [lilypie.com]

  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    luks

    Klikerica

    luks

    Ptičica

    E sad imam pitanje u vezi komplikacija. Vidim da luks dosta zna, ali tko god ima info..
    Ja sam obrtnik, nemam placu nego dobit. Placa se dobije kad se dobit podijeli na 12 mjeseci. Placa mi je daleko veca od max iznosa komplikacija, tako da sam ocekivala onaj iznos od 4tisuce i nesto. Komplikacije su otvorene 1.7. Prvu isplatu sam dobila tek danas, iz razloga sto sam dugovala HZZOu 400 kn. Naime dug je nastao jer su mi ponistili porezno rjesenje od prosle godine i izdali novo, po kojem sam neke stavke dugovala a druge bila u pretplati. Zatrazeno je preknjizenje stavki iz pretplate u one gdje dugujem al je gospodi iz porezne trebalo vise od tri mjeseca da bi to i uradili. I tako sam se ja vodila u dugovanju. Da bi mi danas uplatili komplikacije samo za 9i mjesec i to 2650 kn 😳 zvala sam HZZO i receno mi je da za prijasnja dva mjeseca necu ni dobiti jer nema retroaktivnih uplata a ja sam njima dugovala 400 kn?!

    obrtnici su grupa za sebe, i nisam imala nikad slučaj obrtnika na komplikacijama, ali mislim da se vama bolovanje pa tako i komplikacije pa i rodiljni, gledaju na temelju osnovice po kojoj plaćate doprinose (uostalom kao i nama drugima). Pa sad, ne znam jesi paušalac ili dohodaš, ali svakako, skupi dokumentaciju i odi u ispostavu hzzo kojoj pripadaš, i oni će ti reći kako i šta.

    Da, po doprinosima se racuna svima. Medjutim,ja sam ih uvjeravala ako radim paralelno kod 4 poslodavca i 4 ugovora svaki mjesec i 4 puta uplatim doprinose…da mi ne mogu racunati naknadu samo od prvog poslodavca gdje ostvarujem punu satnicu. Ako znate uzeti, onda lijepo sada i vrati😁 Njihova pravna sluzba mi je potvrdila da sam po zakonu upravu, a to sto one to ne znaju izracunati,pa su zbunjene…to nije moj problem. Ja sam predala 4 er1 obrasca… od svakog poslodavca po 1.

    ma one na šalteru su mi najjače, one samo znaju kad je sve po šabloni, a čim nije, odma ne može! I 97% ih je neljubazno, a prvi su na usluzi ljudima, i to me strašno nervira…


    Tocno to! Ja sam toj pripravnici 3 puta ponovila isto pitanje,i ona mi je 3 puta odbrusila neku šablonu koju nisam ni pitala,i onda je neka starija kolegica rekla “dobro jel ti slušaš šta te žena pita?” i uputila me u sobu za obračune. Tamo su kužile mrvicu više,ali opet nisu znale izračunati.

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Evo mene napokon, stigla s pregleda, pa dok sam sve poobavljala, pa se najela, uuuuu 
    Vidim opet ste se raspisale, pa da nam nije dosadno nikada hahaha. 
    Uglavnom, ja sa super nalazima i vijestima, OGTT mi je odličan, baš sam presretna. Mislila sam da će biti ok, ali to se nikad ne zna. Na tašte mi je bio nekih 4.9, nakon sat 6 i nešto sitno, a zadnje mjerenje mislim 4.6, tako da sam presretna. 
    Bebač raste kao gljiva, po ultrazvuku je već na 1,800 kg, odgovara tjedan dana više mjerama, ali tako je već zadnja 3 puta identično tjedan naprijed, pa očito ima svoj tempo. Jedino me panika malo hvata što je toliko velik al neka samo raste, rodit će majka nekako već 
    Zatvorena skroz, nije spominjao plodnu vodu rekao je da je sve super, pa valjda je mjerio. Rekao je samo da idući put radimo bris ,taman sa 34. tjedna. Pregledao me i vaginalno, prepipao i položaj bebe u trbuhu, ništa me nije bolilo, stvarno je jako pažljiv. E da, i glavica je prema dolje, okrenuo se već, tako sam si i mislila jer osjetim štuckanje skroz nisko kod mjehura 
    Ja bočice iskreno neću kupovati, to ću kupiti ako zatreba, a nadam se da neće. Lako pošaljem dečka po to. A dude se ne preporučuju prvih dva tri mjeseca ako beba sisa, pa neću ni to. Pelene ću u dmu uzeti bambusove ako nađem, ako ne onda ću još vidjeti. 

    Joj, ja sam nadobudno uzela xs spavaćicu u lidlu, obukla ja nju ali mi je taman na knap, pa idem sutra po S, baš sam smoto.Na trbuhu mi je usko usko skroz, još malo narastem i ne stanem u nju. 

    [lilypie.com]

  • Avatar luks

    luks

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    kiflice za dane kruha u vrtiću, i nama malo za doma 🤗🤗

    Lovre

    [lilypie.com]

  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    Jagodica86

    Ja bočice iskreno neću kupovati, to ću kupiti ako zatreba, a nadam se da neće. Lako pošaljem dečka po to. A dude se ne preporučuju prvih dva tri mjeseca ako beba sisa, pa neću ni to.


    Predrago mi je što su vijesti s pregleda toliko dobre! Bravo!😍
    Nego za ovo… ja sam mislila ne kupovati,onda sam gledala Rodin film o dojenju, i skontala da se izdajaju u bocice,ono ako imas vise mlijeka,moras se negdje izdojiti da ne dobijes mastitis. Nekako mi najlakse u bocicu,izdojiti se, spremiti u frizider,kasnije sterilizirati ili prokuhati kasnije bocicu,ponijeti itd. To mi je prva ideja zasto imam bocicu - u ulozi posude. Dodatne dude nisam ni kupovala niti mislim.

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • Avatar Klikerica

    Klikerica

    Broj poruka: 1147

    Prijavi adminu

    Znači ovaj u Životu na vagi prima svoju bebu, a ja plačem ko kišna godina…o icuce boze kako je čupav

    Moj Blog - Mamina čarolija http://bit.ly/maminacarolija-mojblog [bit.ly]

    https://lpmf.lilypie.com/zvSbp2.png [lilypie.com]

  • Avatar busybee

    busybee

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Ja sam isto bila na pregledu. Sve je super s bebom, skroz sam zatvorena i imam dosta plodne vode. I to mi je najbitnije :)))

    Oprala me malo zbog tezine, al mislim bez razloga jer me do sad uvijek vagala na taste, a sad kasno na vecer i prvi put mi je zapisala da imam 59 kg, a imala sam 59,7. I sad ispada da sam se udebljala 6 i po kg, a ja znam da sam se udebljala 4,5 max 5. I to mi se cini skroz ok.
    Znam da sam tasta, al ne mogu si pomoc, nervira me to -.-

    [lilypie.com]

  • Avatar luks

    luks

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Klikerica

    Znači ovaj u Životu na vagi prima svoju bebu, a ja plačem ko kišna godina…o icuce boze kako je čupav


    Pa jesi vidila obu garavu kosu, al 5 kg ima !! 

    Lovre

    [lilypie.com]

  • Avatar busybee

    busybee

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Jagodice, super za super vijesti s pregleda :))

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.