Zimske bebe 2017/2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    Ajme draga Dea, nadam se da nece doci do mastitisa i vjerujem u tebe da znas kako se izboriti s time a da ne ostanes bez mlijeka i prodjes bez upale.. 

    Aymee

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Kaze doktorica da je problem u nosu i da zato odbija dojenje. Nema nista na plucima, hvala Bogu. Dala nam je efedrin kapi za u nos ujutro i prije nocnog spavanja. Takoder kaze da izdojim pa dam na bocu. Kupila sam sprice pa cu probat tako, ionako mu je palac cijeli dan u ustima pa cu samo spricat u kut usana.. 
    A ja se ne smijem dotaknut koliko me sve boli, sad sam kupila zelje i to cu stavljat. Jedna me toliko boli unutra i skroz do bradavice da cu poludit.. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Mela

    Mela

    Broj poruka: 1030

    Prijavi adminu

    Ajme draga Dea, nadam se da je sada vec bolje. Bitno je da je s bebicom sve uredu. Brz oporavak zelim. 

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mela

    Ajme draga Dea, nadam se da je sada vec bolje. Bitno je da je s bebicom sve uredu. Brz oporavak zelim.


    Izdojila sam se koliko sam mogla. Od mog zadnjeg komentara je vec 2 puta cicao tako da je i tu pomak i vec se lakse dise.. 
    Rekla sam muzu da cu njega podojit navecer ako mali nece htjet. Cura je zaboravila cicat, a i ne zeli..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mirjanos

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Dea, bas mi je zao:(
    A bas sam te htjela pitati jesi probala s kupusom 😁 brzo ce tebe to proci, cim je poceo cikati super!
    Ja svojoj svaki dan pocistim nosic s vatom i fizioloskom (napravim stapic od blaznice). Tako mi je partronazna rekla…proaktivno cistiti nosic…

    Frau Mund, kako si se snasla? Kako si?

    [lilypie.com]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Ej  draga, upravo sam pissla na drugoj grupi ;) mi smo jos u bolnici. Lota je na intenzivnoj na infuziji. Nalazi su dobri ali ne zna izvuci hranu iz dojke pa je ostala pothranjena i dehidrirana. Sad se oporavlja. Dolazom joj preko dana na podoje,  a nocu se izdajam. Ako sve bude ok sutra bi ju mogli vratit k meni na odjel, do daljnjeg smo u bolnici. Tj, dok se ne snademo sa dojenjem. 
    Dea, super da si izvukla mastitis, to je bas zaj… 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • elica

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamee,jel ova tema jos aktivna?:D imala bih pitanje . 
    Rodila sam 31.1.u pocetku je beba cicala no samo na desnu cicu na lijevoj sam imala uvucenu bradavicu a na sesiric nije zeljela. S vremenom se beba privikla na flasicu a ja sam se izdajala i hranila ju tako. Imala sam upalu i grudice u grudima koje sam morala izmasirat da to mlijeko izade. Uz to ja sam uspijevala izdojit samo 50ml. Uz to bebi sam davala dohranu.  Beba se sada privikla na bebimil a ja sam ostala bez mlijeka :( imam jos malo mlijeka no to je nekih 10ml iz objee dojke.. imate li kakav savjet kako da potaknem opet laktaciju i kako da bebu natrag privucem na cicu. Uzasno mi je krivo i zao zbog toga. Nebi  ju htjela hranit samo tim bebimilom vec svojim mlijekom.Neprocjenjiv je taj osjecaj dojenja kad si spojen sa svojim malim bicem. Imate li kakvih savjeta?? 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    elica

    Pozdrav mamee,jel ova tema jos aktivna?:D imala bih pitanje .
    Rodila sam 31.1.u pocetku je beba cicala no samo na desnu cicu na lijevoj sam imala uvucenu bradavicu a na sesiric nije zeljela. S vremenom se beba privikla na flasicu a ja sam se izdajala i hranila ju tako. Imala sam upalu i grudice u grudima koje sam morala izmasirat da to mlijeko izade. Uz to ja sam uspijevala izdojit samo 50ml. Uz to bebi sam davala dohranu. Beba se sada privikla na bebimil a ja sam ostala bez mlijeka :( imam jos malo mlijeka no to je nekih 10ml iz objee dojke.. imate li kakav savjet kako da potaknem opet laktaciju i kako da bebu natrag privucem na cicu. Uzasno mi je krivo i zao zbog toga. Nebi ju htjela hranit samo tim bebimilom vec svojim mlijekom.Neprocjenjiv je taj osjecaj dojenja kad si spojen sa svojim malim bicem. Imate li kakvih savjeta??


    Mogu ti ja ovdje pisat svasta, ali najbolje ti je da se javis Rodama. Ili na fejsu Rodina SOS grupa za dojenje ili na njihov broj telefona, mislim da radnim danom rade od 15h-20h.
    Povratak na dojenje, cak i iskljucivo dojenje je moguc, ali moras biti spremna pustit sve sa strane i posvetiti se izdajanju, davanju mlijeka na alternativne nacine-casu, spricu ili zlicu, stavljati bebu sto vise koza na kozu, koristiti sns sistem za relaktaciju..
    Dakle, ako si cvrsto odlucila da zelis opet dojiti, javite se njima, savjetovat ce te i pratiti dok god to ne postignes.
    Sretno.
    Javi nam se na zimske bebe/mame 2017/2018

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Jelena​

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    elica

    Pozdrav mamee,jel ova tema jos aktivna?:D imala bih pitanje .
    Rodila sam 31.1.u pocetku je beba cicala no samo na desnu cicu na lijevoj sam imala uvucenu bradavicu a na sesiric nije zeljela. S vremenom se beba privikla na flasicu a ja sam se izdajala i hranila ju tako. Imala sam upalu i grudice u grudima koje sam morala izmasirat da to mlijeko izade. Uz to ja sam uspijevala izdojit samo 50ml. Uz to bebi sam davala dohranu. Beba se sada privikla na bebimil a ja sam ostala bez mlijeka :( imam jos malo mlijeka no to je nekih 10ml iz objee dojke.. imate li kakav savjet kako da potaknem opet laktaciju i kako da bebu natrag privucem na cicu. Uzasno mi je krivo i zao zbog toga. Nebi ju htjela hranit samo tim bebimilom vec svojim mlijekom.Neprocjenjiv je taj osjecaj dojenja kad si spojen sa svojim malim bicem. Imate li kakvih savjeta??


    Nemora značit da si ostala bez mljeka zato što malo izdojiš več se samo smanjila količina, a da bi povratila ponovno veću količinu pokušaj bebu što više stavljat na cicu..i jednu i drugu, ovu lijevu pokušaj podvalit kad je u polu snu ili kad je polu sita… I da da nebudeš u zabludi..ti možda izdojiš jedva 50ml al to ne znači da nemaš više u grudima već vakum pumpice nije jak koliko je jak vakum kad beba sisa. Evo ja jako malo izdojim na jednu sisu al zato mali koji ima 3ipo mj se najede bez problema na njoj… Sretno! Držim fige da uspiješ u dojenju 😉

  • Avatar Orangina

    Orangina

    Broj poruka: 460

    Prijavi adminu

    Pozdrav Elica, cestitam na prinovi! mi smo na forumu Beba pa nam se tamo pridruzi 😊
    Za povecanje kolicine mlijeka slazem se s curama, bebu sto vise stavljaj na prsa, mozes se i izdajati izmedu podoja da tijelu das signal da treba vise mlijeka. Masirati dojke, topli tus ili topli oblozi prije izdajanja.
    Pij puno tekucine, cajeva, tople juhe. Caj od komoraca, anisa. Cula sam na vise mjesta da su kapsule od piskavice jako ucinkovite! 
    https://plant.hr/grcka-piskavica-dojenje-proizvodnja-mlijeka/ [plant.hr]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.