Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    da da to sam si vec skinula na mob hehe, bolje sad nego da si tad skidam aplikaciju 
    cek nakon sto se smanje na 5 minuta razmaka jos sat i pol cekam doma??

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Tak su nama rekli, da sat i pol trebaju tako trajati. Dobro, neki će doći za 4min, neki za 7min, ali u prosjeku 5 min. Mene to malo strah i predugo mi se čini, strah me da na putu ne rodim.  Mislim da će me muž i svekrva teleportirat u bolnicu s prvim trudovima. Tako smo moju šogoricu htjeli, ali ona je otišla nakon 4-5 sati trudova i rodila za sat i pol. E sad, ne znam koji joj je bio razmak, samo znam da je hodala, hodala i hodala, pa uz/niz stepenice tisuću puta 

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    e tak cu i ja, fino kad pocnu ak je muz na poslu pozovem ga i onda idem u setnju po stubistu 

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Pa da. Usput i kuću pospremiš!  Ali tko će se brate izdepilirat, ja se već sada s tim patim  

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Ja sam razmišljala da dam mužu da me izdepilira…znam da zvuči čudno al nisam baš sigurna da ću sama moć a neželim da me oni tam depiliraju…mene brine i velika nužda…inače imam zatvor pa ak me taman stisne u terminu imam filing da se budem raspuknula a znam da je potrebno isprazniti se prije poroda

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    piper


    Ja sam razmišljala da dam mužu da me izdepilira…znam da zvuči čudno al nisam baš sigurna da ću sama moć a neželim da me oni tam depiliraju…mene brine i velika nužda…inače imam zatvor pa ak me taman stisne u terminu imam filing da se budem raspuknula a znam da je potrebno isprazniti se prije poroda

    preporuca se klistir prije poroda. vjerojatno nije najugodnija stvar na svijetu, al bar se neces brinut oko toga. a ako ga ne zelis sve je to normalno. ne bi bila jedina kojoj se to dogodilo….

    a sta se tice depiliranja, ja sam isto svojem rekla da ce to obavit on, a ne tete u bolnici :)

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    i ja cu definitivno svom muzu to prepustiti, vec je sve dogovoreno 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Ja sam isto sa svojim već dogovorila… Lakše mi je nekako dati njemu, nego tamo u bolnici…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    KAj se tiče trajanja trudova - ovak je bilo meni sa 1. curkom - u 8 ujutro su počeli pravi trudovi na 15 min. Oko 16:00 su bili na 7 min. Dakle to traje dosta dugo. Da sam tih 8 sati bila u bolnici prošvikala bih. Inače došla sam u bolnicu oko pol 6 jer sam čekala muža da dođe sa posla i da pojede neš prije nego idemo - tad sam bila na 6 min. Na stol sam legla oko 20:30 bila sam 8 cm i na 1 min. Rodila sam u 1 ujutro idući dan (ali sam bila zakočena jedno 4 sata na 9 cm).
    Što se tiče depilacije - ja sam išla na vosak par dana prije, a onda me je muž još malo popravio doma dan prije.
    Što se tiče klistira (tu sam bila na cca 3 min) - nije najugodnija stvar u životu (kao da imate užasnu trčkalicu), ali meni je čak i pasalo to “čišćenje” i poslije se lijepo otuširate i presvučete u spavaćicu. To mi je bilo baš fino opuštajuće.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    E da, vodenjak su mi prokinuli tek na stolu (dakle već sam bila 7-8 cm otvorena).

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.