Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Za prvi porod… Nemojte paničarit kad shvatite da su počeli trudovi, opustite se, nemojte odmah trčat u rodilište. Ja sam s prvom bebačicom došla u bolnicu skroz otvorena, al mi nije pukao vodenjak, a bila im je gužva pa su me ostavili u rađaonici na boku i to je bila katastrofa. Trud svake 2 do 3 minute i tak 4 sata. Onda kad je sam puknuo vodenjak, rodila sam u 15 minuta :D No, da im nije bila gužva, bili bi probušili vodenjak i već tad kad sam došla bi rodila. Tako da stvarno, nemojte ić brzo u bolnicu, budite doma dok vam trudovi nisu u razmaku 10 minuta ili manje, ovisi kolko imate do bolnice. Šećite, opustite se. Meni je pomoglo tuširanje, trudovi su odmah bili češći i brže sam se otvorila :) A u rađaoni nemojte bit tvrdoglave, slušajte babicu, ona vam hoće pomoć ;) I beba bude brzo vani ;)

  • Jass

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja sam na prvom porodu pogriješila što sam otišla prebrzo u bolnicu.Naime,trudovi su bili svakih 5 minuta i zato sam otišla,ali nisam nikako mogla znati da ću u predrađaoni provesti cijeli dan i više da bih se otvorila.Bolje da sam za to vrijeme bila doma,barem koji sat duže…
    Sad s drugom bebom ću biti malo pametnija! :) Pravilno disanje mi je isto puno pomoglo,kao i suprug koji mi je pružao potporu i bio uz mene čitavo vrijeme.

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Prodisavanje trudova spašava!!! Otvaranje je brže i lakše, bitno i za dijete jer se manje umara pri spuštanju u porođajnom kanalu. I po mogućnosti partner na porodu kao moralna podrška i eventualna intervencija kod neugodnog i nemarnog osoblja!

  • hanatres

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Netreba se bojati poroda. Ja sam prvi puta rađala i za mene je to bilo ništa. Od početka trudnoće sam “znala” (vjerovala, nadala) da će sve biti dobro i da ću ja doći u bolnicu i da ću samo tako roditi. Tako je i bilo, u pola 7 ušla u box i u 8 i 10 rodila. Najvažnije je pravilno disati i odmarati se dok čekaš slijedeći trud. Puno mi je muž pomogao jer je bio uz mene i disao samnom. Jedina bol na koju sam vrisnula to je bio rez kada je trud prestao.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    slažem se sa svime rečenim, samo kod nas je bilo to što sam imala supruga kao pratnju, i valjda iz tog razloga babica ni riječi nije rekla, kaj, kako, kad, skužili sami nekako, i moram vam reći, vikala sam da, ne jako, ne psovke nikako ali jesam tu i tamo, i nije me sram, svako tu bol drugačije proživi, i svatko si na drugi način olakša.. što se odlaska u bolnicu tiče, svakako što kasnije to bolje, i naravno ne se odmah leći ko krava kakva i čekati.. šetnja, šetnja, šetnja i bude beba za čas vani!! a kad dođee jaoo sve se zaboravi, cijeli život od prije i samo beba, beba, beba 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Stanka_kutnjak

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, ja sam ovdje na forumu prvi put. Čitam stranicu svaki dan i super je… Ja rodila prije 5 godina … Iskustva su dobra, no morate znati da svaka žena je drugačija i to drugačije doživi! 
    Moj porod prošao brzo, imala prijateljicu kraj sebe koja me masirala u donjem dijelu leđa , disanje prilagodiš, misliš o tome kako će brzo proći , slušaš babice i tako bude sve ok! Ne treba se bojati, kad dođe nemožeš van toga… I moj savjet ne slušati i obazirati se na druge žene koje se deru, to su za mene gluposti i bezveze doktore srditi :))) , a ako imate mogućnosti rađati  na stolčiću to bi vam preporučila  :)) 
    Svima želim sreću….

  • otočanka

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    sve mame budite presretne što ste relativno brzo rodile i bez poteškoća.. ja sam se isto tako nadala, trudnoća uredna, bila sretna kad su započeli trudovi.. kao.. sad ću ja to odradit.. a onda drama.. pošto porod nije napredovo nakon 12 sati dripa naprave mi hitan carski i komplikacije poslije njega samo su se nizale… bolje da ne nabrajam sve.. od ileusa do trobmoze.. nikad prije toga nisam imala zdravstvenih problema, nakon godinu dana je napokon sve došlo na svoje mjesto ko da ništa nije bilo…. zato preferirajte prirodni porod!!

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    otočanka


    sve mame budite presretne što ste relativno brzo rodile i bez poteškoća.. ja sam se isto tako nadala, trudnoća uredna, bila sretna kad su započeli trudovi.. kao.. sad ću ja to odradit.. a onda drama.. pošto porod nije napredovo nakon 12 sati dripa naprave mi hitan carski i komplikacije poslije njega samo su se nizale… bolje da ne nabrajam sve.. od ileusa do trobmoze.. nikad prije toga nisam imala zdravstvenih problema, nakon godinu dana je napokon sve došlo na svoje mjesto ko da ništa nije bilo…. zato preferirajte prirodni porod!!

    Eto, i ti si htjela prirodan porod, pa su se dogodile neke stvari na koje nisi vjerojatno mogla utjecati.
    Bitno je da je sada sve ok, vjerujem da nije bilo lako u prvim mjesecima i dok je trajala borba sa svim komplikacijama. Nadam se da će ti idući put biti sve lakše.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • otočanka

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    ja nisam mogla utjecati, ali doktori jesu, bilo je stvarno divnih i krasnih doktora, a bilo je i onih nemarnih koji su odgovorni za neke stvari…  daljnjim kontrolama utvrđeno je da je najvjerojatnije tijekom carskog oštećeno crijevo.. zato je sve i nastupilo.. imala sam stomu godinu dana koja se nije mogla skinuti zbog tromboze koja je isto nastupila kao posljedica operacija,  pretragama je utvrđeno da je ne nosim ko nasljednu… kirurg kaže da šta ćemi 1 dijete, neka rodim još, da on ne vidi razloga zašto ne.. :)  da ovaj put jednostavno nisam imala sreće (ili ti ga pegula)..  ali ne brinite mame koje ovo čitate.. ovo je 1 slučaj na miljun, tako da sam ja odradila kvotu :) ja znam često reći da je to kao vožnja autom, čuješ i za prometne i ovakve i onakve nesreće pa se ponovno svi vozimo .. nije poanta da vas prestrašim.. i ja na to polakoooo zaboravljam, poanta je koliko je majka na sve spremna za svoje dijete, koliko ti daje ono daje snage da to sve preprodiš..

  • Avatar Udruga Dona

    Udruga Dona

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    porod se od rodilišta do rodilišta razlikuje. tako da ih monogo ima princip da jednom dok dođete u rodilište, polegnu vas u krevet i nema micanja, a trudovi su tako često bolniji nego u nekom drugom položaju. zato je moja preporuka da se što veći dio trudova odradi doma, ili ako treba, pred rodilištem, u položajima koji vama odgovaraju. ako pukne vodenjak, također ne treba žuriti u bolnicu, trudovi obično krenu unutar nekih 4-6 sati, pa je dobro prvo pričekati da oni stignu, i da nakon nekoliko sati budu na 3minute, i tek onda ići u rodilište. dijete neće ostati bez plodne vode, ona se stalno obnavlja. naravno, ovaj savjet se odnosi na pucanje vodenjaka u terminu (38-42tt) i na plodnu vodu koja nije zelene ili smeđe boje.
    dišite kako vam tijelo kaže, ponekad vam se od onog kako vode babice može vrtjeti.
    i educirajte se-o svemu što možete i smijete raditi pri porod. jer smijete-skoro sve. ali puno žena to nezna jer sluša samo ono što im se kaže. a osoblje najčešće predlaže ono što je njima lakše, a ne trudnici.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.