Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    A ja mogu reci sto cu ja napraviti sad na drugom porodu (isto kao i prvi samo puno bolje :D) - pod uvjetima da je sve okej s trudnocom i da smo ja i beba dobro
    1. Ostajem doma dok trudovi nisu svake 3-4 minute (ako vodenjak ne pukne) - baby watcher imati sa sobom
    2. Ovisno koliko cu biti otvorena, lijepo cu hodati ili hopsati po lopti, nema teorije da me strpaju na krevet i da lezim na boku, to je nesto uzasno i tako neprirodno (znam s prvog puta).
    3. Nema busenja vodenjaka, nema epiziotomije, nema dripa niti droga.
    4. Traziti cu rađanje na stolcicu, ono na krevetu je isto tako neprirodno i produzuje porod i tiskanje i zena lakse puca.
    5. Sve ovo ce biti napisano u planu poroda potpisano od mene i muza (vjerojatno ovjereno i kod biljeznika)

    Zena treba biti spremna na sve, na otpor osoblja, nekad i na ruzne rijeci. Ono sto ja mogu savjetovati je samo bez straha, osmjeh na lice i pozitiva! Sve se to prezivi.

  • Avatar mama dva anđela

    mama dva anđela

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Evo da i ja napišem kako su prošla moja dva poroda! Prvo dijete sam rodila u Đakovu u rodilištu, koje je na žalost zatvoreno, porod je bio toliko brz, da se ni ja ni babice nismo snašle.  U 19 i 15 sam stigla u rodilište s trudovima, na brzinu sam pregledana, otvorena 10 cm, brže bolje na stol i u 19 i 35 rodila se moja princeza. Porod za poželjeti! Osoblje rodilišta fantastićno! Drugu bebu, maminog sina , sam rodila u Našicama. U 9 i 30 došla na pregled, ni cm otvorena. Protrnula sam, jer nisam znala kako će završiti. Nakon pregleda, poslali me u sobu da čekam. U 11 h došla primalja po mene da odem na još jedan pregled, otvorena 3 cm, a ni t od trudova. Doktorica odlučila drip, nisam se protivila, ali su me trnci prošli zbog straha koliko će trajati…u 11 i 25 priključili mi drip i u 11 i 54 min rodio se moj maneken. Porod savršen, bez rezanja, pucanja…osoblje za poželjeti, sve pohvale Našičkom rodilištu i njihovim timovima! Drage moje, moji porodi su bili lagani, bolni da, ali ni upola koliko su mi prićali. U svakom porodu ja sam uživala.

  • GABY11

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Moj je savjet da trudnice prije prvog poroda idu na tečaj. Što više znaš, manje se bojiš… Također si upoznata sa svim opcijama (naravno ako je sve u redu) poroda…  Na jačinu bola te nitko ne može pripremiti niti opisati.. Naravno, svaka je žena drukčija, kao i tolerancija na bol..
    Babica je najbitnija osoba kod poroda i nju treba slušati, pratiti upute.
    Meni je i suprug puno pomogao tako ako tata ima volje . . . Ja bi svima preporučila da muževe povedu.Gabriel je meni bio prva beba i sve je prošlo extra .
    Sretno budućin mami

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ja savjetujem svima da:
    1) Trude se biti što više na nogama ako mogu - neka gravitacija pomogne
    2) Ili neka idu na trudničke tečajeve ili neka kopaju po netu - ima na YouTube-u ziher prikaza vježbi disanja i neka vježbaju plitko disanje (onak ko pas, puno pomaže pri porodu)
    3) Neka netko ide sa njima - ako ne otac, onda mama/seka/prijateljica/doula u krajnjoj liniji. Biti će lakše podnijeti sve ako imate nekoga bar da vam malo izmasira leđa i primi vas za ruku
    4) Koliko god je to moguće probajte se opustiti, misliti na bebu i slušati babicu.
    Sretno!

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    mene jedna stvar zanima, puno vas predlaze sto dulji ostanak kod kuce.. kako mogu znati da je svo to vrijeme, dok ja cekam doma i secem, sve u redu s bebicom??

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    U principu ne možeš, ali ak odeš prerano onda te mogu 1) ostaviti da ležiš 2) reći ti da ideš doma jer si došla prerano - dakle opet ti je isto.
    Odmah se ide u bolnicu samo ako ti je vodenjak puknuo, ako imaš samo trudove koliko znam i na trudničkom tečaju (osobito za prvorotkinje) kažu da ne krećete u bolnicu dok vam nije bar na 7 min razmaka (a i za to sam čula često slučajeva da su vratili doma trudnice).

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    znaci ako samo dobijem trudove a da vodenjak nije puknuo onda cekam da bude manji razmak izmedu (cca 7 min) i za to vrijeme secem? koliko to otprilike dugo traje? tj koliko otprilike imam fore za biti doma prije nego se uputim u bolnicu? (treba mi 10 min do nje) znam da su sve zene razlicite ali otprilike da znam na koliko vremena mogu racunati, pogotovo jer mi muz radi daleko pa da znam i jel njega mogu pricekati bez straha za bebicu

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Lilica


    mene jedna stvar zanima, puno vas predlaze sto dulji ostanak kod kuce.. kako mogu znati da je svo to vrijeme, dok ja cekam doma i secem, sve u redu s bebicom??

    Evo ovako: http://www.baby-watcher.hr/node/661 [baby-watcher.hr] :)

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    uffff vec sam ja to gledala al preeskupo mi je  a i ioanko ga ne bi koristila sad nego samo za taj dan pa se ne isplati, jedino kad bi mi ga netko posudio ali nije da ga ljudi bas imaju.. tako da bi trebala neki drugi nacin 

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Mislim da ne možeš znati jel sve u redu s bebicom, a meni ni taj Baby Watcher ne garantira puno osim da srce ne usporava. Ja ga osobno ne bih kupovala. 

    Na tečaju su nam rekli da ne idemo u bolnicu dok se trudovi ne budu ponavljali u prosjeku svakih 5 min i to tako bude trajalo sat i pol vremena. Mislim da je svakako bolje to prošetati kod kuće, s obzirom da sam u jednoj knjizi pročitala da se prvorotke otvaraju 1 prst po satu, i zato je bolje to kod kuće prodisati nego ležati na krevetu. Imaš aplikacije na mobu tipa Contraction Tracker, bilježiš si trudove, koliko traju, razmak među njima….neki imaju i opciju da naznačiš pucanje vodenjaka pa onda i dalje bilježiš trudove. Ista stvar kao sa papirom i olovkom, ali ne moraš sa strane imati sat i štopericu i još računati usput, samo stiskaš START i STOP na mobitelu. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.