Ulje za masažu međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    tonkicapalonkica


    Pročitala sam da je i bademovo ulje dobro za masažu međice. Ali na tečaju za trudnice su rekli da nije dobro masirati međicu jer da se na taj način mogu potaknuti prijevremeni trudovi. Sad više nisam sigurna da li da počnem sa masažom ili ne.

    Hm, nama su na tečaju rekli da možemo masirati… Eh, sad ti budi pametan! Ugl., manje više svugdje gdje sam čitala se preporučuje masirati 3-4 puta tjedno..

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Iskreno, meni se isto baš i neda masirat…možda počnem mjesec dana prije termina, kad mi se i ako mi se bude dalo….u mojoj obitelji nisu bili rezani i svi su se prirodno otvorili, pa se nadam da će i geni pomoć 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    bjap


    Mislim da ću pitat doktora jel se to masiranje "isplati", ili se spiziotomija rutinski vrši u našem rodilištu… nešt mi se ne da masirat…

    zadnje kaj sam ja čula je da se više nigdje ne radi automatski rezanje kako je bilo eto na mom prvom porodu prije 2 godine, već su, pošto su sva rodilišta prijatelji djece i to ukinuli. Samo zanima me sad da li se uopće ne radi više, a to bi bilo čudno ili se radi na zahtjev ili kako??

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Ne znam, kontrola mi je za 3 tjedna pa ću ga pitat ak ne zaboravim il ak me ne bude stid :)

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    mmama


    bjap


    Mislim da ću pitat doktora jel se to masiranje "isplati", ili se spiziotomija rutinski vrši u našem rodilištu… nešt mi se ne da masirat…
    zadnje kaj sam ja čula je da se više nigdje ne radi automatski rezanje kako je bilo eto na mom prvom porodu prije 2 godine, već su, pošto su sva rodilišta prijatelji djece i to ukinuli. Samo zanima me sad da li se uopće ne radi više, a to bi bilo čudno ili se radi na zahtjev ili kako??

    Suprug i ja baš nedavno bili na tečaju u Vinogradskoj i naveli su rezanje kao mogućnost prilikom poroda. Žena smije odbiti, zapravo se svaka intervencija smije odbiti, ali na vlastitu odgovornost i uz vlastiti potpis. E sad, koliko sam shvatila, rade epiziotomiju po potrebi, ali nisam baš shvatila da su ju apsolutno ukinuli…

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Iva, ako ideš u Vinogradsku onda traži da rađaš na stolčiću ;). Napravi plan poroda obavezno.

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Countess, baš su nam pričali o stolčiću i mislim da ću svakako na njega!! ;) Jedino je jedna dr. rekla da prvorotke ne idu na stolčić??????? A druga je pak rekla da normalno mogu! Jel taj plan poroda treba nekak posebno napisati ili samo “nabaciš” svoje želje/zahtjeve na papir?

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    http://www.roda.hr/article/read/plan-porodaja [roda.hr]

    Evo ovdje imaš šprancu kako to otprilike izgleda, no ja sam sve skratila nekako na jednu stranicu jer tko bi sve to čitao.. Ide ovako otprilike:

    Plan porođaja
    Molim Vas da mi omogućite prirodni porod sve dok je sve u redu sa djetetom i samnom.
    • Želim biti potpuno obaviještena o svim medicinskim postupcima koji će se provoditi nada mnom i mojim djetetom.
    • Želim da moj partner bude prisutan na porođaju čitavo vrijeme.

     Početak porođaja

    • Informirana sam o različitim metodama početka/induciranja porođaja
    • Ukoliko prođe izračunati termin porođaja, radije bih da se porođaj ne inducira, sve dok je sve u redu s mojim djetetom i sa mnom

     Pod uvjetom da moj porođaj protječe normalno i bez komplikacija:

    • Želim se tijekom trudova neometano kretati, koliko će biti
    • Želim se tijekom trudova neometano okretati i namještati u krevetu

    Sve dok je sve u redu s mojim djetetom i sa mnom, ne želim da mi se porođaj ubrzava.

    • Unaprijed odbijam prokidanje vodenjaka
    • Unaprijed odbijam drip (infuzija sintocinona)

     Ako postoji mogućnost, želim koristiti sljedeću opremu:

    • Porođajni stolčić

    • Lopta

     Moje želje u vezi epiziotomije, ukoliko je sve u redu s djetetom i sa mnom:

    • Odbijam epiziotomiju (urez međice)

     Nakon poroda:

    • Želim da pupčana vrpca prestane pulsirati prije nego se prereže
  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ono što me žalosti je to da OVO moraš tražiti kao svoje pravo, a nešto što bi trebalo biti normalno.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Countess svaka ti cast super si informirana evo meni je ovo treci porod i za taj plan poroda jos nisam nikad cula,dali to dozvoljavaju u svim bolnicama.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.