Ulje za masažu međice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Countess, HVALA TI OD !!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Countess


    Iva, ako ideš u Vinogradsku onda traži da rađaš na stolčiću ;). Napravi plan poroda obavezno.

    Countess, jesi li ti rodila na stolčiću?

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    I ja prvi put čujem za plan poroda, vrijedi li to za sve bolnice? 

    A što se tiče ureza međice, nije li bolje da režu nego da pukne? Mislim, kako znati da nam neće puknuti :/

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Pa bolje je, ali s masažom se navodno i rezanje može izbjeći.

  • Avatar marimana

    marimana

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Mame,jeste li uz masiranje koristile i vježbe na lopti? ja sam u 34 tj. imam sve to ali me strah početi da nebi izazvala trudove,jel mi rano? Beba se okrenula,on je spreman ali ja nisam :)

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Hehe…i meni je beba već za dolje a imam još mjesec i pol do termina…. Ginekologicu sam pitala za masažu ali je rekla da nije potrebno jer to uglavnom rade babice kad dođeš u bolnicu na porod, malo te masiraju i tako to….ovisi možda i koja bolnica, ali ja idem u Rijeku a tamo ti valjda pomognu….a mislim da isto možeš sjediti na lopti (a za vježbe nisam sigurna još…) Ako puno sjediš ili slično, bolje ti je onda na lopti jer tako održavaš pravilan položaj u sjedenju pa ćeš imati manje prolema sa leđima  Ja to prakticiram kad sam na kompu, jer mi je lakše pa mogu i malo duže sjediti 
    Neznam šta kažu mame koje su već rodile……ako imate iskustva, javite noma novima 

  • zmaja981

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Rodila sam dvoje djece i oba puta se mazala Weledinim uljem i nisu me rezali. Ne znam dal je mazanje skroz zasluzno, ali sigurno nije odmoglo tako da preporucam svakome.

  • ChocoVanilla

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Drage buduće mame, reći ću vam o svojoj prvoj trudnoći pa možda nekome pomogne….
    Išla sam na vježbe za trudnice od 20.tjedna pa do poroda gdje su svakoj trudnici preporučili masiranje međice od 35.tjedna ako nema preranog otvaranja. Ja sam također mazala sa bademovim uljem, Weledino je skupo a nisam od nikog čula da je učinkovitije od bademovog ili kantarionovog. Masirala sam se prilikom tuširanja, par minuta i vjerujte ovo—rađala sam u Petrovoj gdje sam čula da se epiziotomija skoro pa uvijek radi i nikakva babica me nije ni masirala ni ohrabrivala. Imala sam muža pored sebe kao jedinu podršku. Beba mi je bila 4410g i 55cm a samo sam zarezana mrvicu, tj.3 šava dobila jer se beba zaglavila u porođajnom kanalu i morali su mi pritisnut trbuh i požurit da ne ostane bez zraka i izbjegnu carski. Kad sam pričala svima kolika mi je beba i da imam samo 3 šava, svi su bili u šoku, cure oko mene na babinjačama su redom pucale iznutra, imale i po 18 šavova a nekima nisu htjeli ni reći koliko ih imaju. Ne znam da li me je spasilo to masiranje al sam se oporavila za 15 dana kao da nisam ni rodila, muž veli da mu je sex još bolji  a definitivno ću to opet napravit prije 2.poroda pa vam toplo preporučam!!! sretno svima

  • ChocoVanilla

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Iza 35.tjedna je preporučeno “valjanje” guzom na lopti u raskoračenom stavu da se razgiba zdjelica i pripremi donji dio tijela na tiskanje…

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    jel se moze mazati i s onim bademovim iz ljekarne? nekako me strah to stavljati dolje  i ako bi mi netko mogao objasniti kako se to tocno masira? googlala sam al svugdje drugacije pise pa me zanima bas od neke bivse trudnice iskustvo

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.