Ubrzani rad štitnjače i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Pozdrav draga  just–s ,ja bi ti savjetovala da ipak sacekas sa trudnocom. Pod terapijom atirazola ili carbimazola se nikako ne preporucuje ostat trudna. Najbolje sacekaj .Terapiju ionako smijes samo godinu dana uzimat ,onda sljedi pokusaj kompletnog skidanja sa terapije,pa ako bude sve u redu onda mozes planirat trudnocu. Eto tako su ti meni savjetovali i doktor nuklearne medicine i ginekolog.

  • just_s

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Draga engy hvala ti na odgovoru..vidila sam tvoje prijasnje postove,kako si ti sada? Da,neznam sto da radim..strah me nekako ali volila bi pokusati jer ne mora ni znaciti da bi odmah uspjela ostati trudna..i endokrinolog i ginekolog su mi rekli da pola tablete dnevno nije prepreka jer se tsh normalizirao,odnosno 3.6 je i sad mi smanjio dozu na pola tablete i onda 1/4..ginekolog se cak cudi da zasto nisam radila na trudnoci i kad je tsh bio 0.2 kad sam krenula piti 1 dnevno..pod terapijom sam neka 2 mj..al nastojim spavat koliko treba i izbacujem gluten iz prehrane :)

  • Avatar nena27

    nena27

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, sad sam vidjela temu sa štitnjačom pa da iznesem svoje iskustvo, trudimo se već 2 godine ali ništa prošla sam cijelu obradu neplodnosti, hormoni ok osim prolaktina koji je bio povišen, stimulacije klomifenom 3 cilusa (folikuli, endometrij, ovulacija) sve ok, jajovodi prohodni, zadnja stavka je tsh iako su tvrdili da je ok nitko ga nije ni spominjao a on je bio 3,6 ili 4 sad sam bila kod enodokrinologa dala mi je tyraq 25mg pijem ga već 10 dana imam kontrolu nakon 8 tjedana terapije pa ćemo vidjeti nadam se da sam došla do glavnog problema kojeg sada rješavam jer kod muža je isto sve ok. Nadam se da ima pozitivnih iskustava (trudnoća nakon dugog pokušavanja)  nakon snižavanja TSH 

    [daisypath.com]

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Ja sam na kraju ipak morala izvadit stitnjacu. Dok sam bila na terapiji bilo mi je dobro ,stovise na kraju sam uzimala samo 1/4 tablete dnevno .Kad je prosla godina dana skinuli su me sa tableta i onda je stitnjaca trebala kao sama radit kako treba,ali nazalost kod mene je to islo samo 3-4 mjeseca i onda je opet poludila tako da nije bilo druge nego ili radioterapija sa jodom ili je izvadit .I ja sam se odlucila za vadjenje.Tako je kod te autoimune bolesti. Sad mi je super ,bolje nego sa stitnjacom.Uzimam lipo Lthyroxin svaki dan i bogu hvala sve ok.Ali nemoj da te moj primjer obeshrabri,mozda tebi terapija pomogne i neces trebat nista dalje radit. Ali sta se tice te terapije i trudnoce moj ti je savjet ,ono iskreni da sacekas.Ako si mlada,tim lakse.Sredi stitnjacu,pa onda na trudnocu. To je meni svaki pametni doktor savjetova i u pravu su .

  • Velandra8

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, vidim da je tema već dosta stara ali nikad nepopularna 😊 Naime mene zanima cure koje su počele sa terapijom euthyroxom nakon koliko vremena su uspjele zatrudniti ? Trenutno mi je TSH 6.5 i antitjela su povišena dok su t3 i t4 uredni. Dobila sam prije par dana euthyrox 50 mg i D- vital jednom tjedno !

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Pozdrav , hormoni stitnjace se mogu jako brzo dovest u normalu ako je terapija dobro pogodjena. Ja bi vam onako laicki savjetovala da kontolu napravite 4 tjedna nakon pocetka terapije. Tad ce se vidit rezultati  i eventualno  povisit ili smanjit dozu tableta. Tako su meni radili. Idealan TSH za trudnocu je oko 1,5. Jako brzo vam se to moze dovest u red. Bitno da ste ustanovili problem.  

  • Malicka

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, muz i ja vec par mjeseci radimo na bebici. Bolujem od hipotireoze vec 15 godina i pijem eutirox svako jutro. Posto mi stitnjaca brka hormone i uz to imam i policisticne jajnike bilo mi je tesko  skuzit kad mi je ovulacija posto simptoma nemam. I kupila sam lh trakice piskila svaki dan i 13.05. Su bile dvije crtice 😁😁 bacili smo se na posao odmah nakon zavrsetka prosle menge tako da smo pogodili sve plodne dane i prije i poslije ovulacije. Cula sam za marulju i pila sam ju cijelo vrijeme do ovulacije (2-3 salice dnevno) onda sam prestala….

  • Malicka

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Menga kasni 4 dana. Inace ne kasni uopce. Test negativan. Ginicka na go do kraja tjedna. Simptomi su poneka slabina, bol u jajnicima povremena i vise je bilo na dan kada sam trebala dobiti i dan poslije. Mene zanima ima li ko kakvih iskustva sa time? Neznam da li mi je marulja pobrkala mengu ili se jos samo nista nije pojavilo?  🤔🤔🤔

  • Malicka

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Gorica Vidović

    Pozdrav svima, vidim da je tema već dosta stara ali nikad nepopularna 😊 Naime mene zanima cure koje su počele sa terapijom euthyroxom nakon koliko vremena su uspjele zatrudniti ? Trenutno mi je TSH 6.5 i antitjela su povišena dok su t3 i t4 uredni. Dobila sam prije par dana euthyrox 50 mg i D- vital jednom tjedno !


    Pozdrav, takoder sam na euthyroxu 50 mg. Tsh tadnji bio 4.5. D kapi pijem isto tako. Trudimo se vec 7 mjeseci al sam tek sad u 05 mj skuzila da mi kasnije dolazi do ovulacije zbog hormona. Tako da sam mozda cak ovaj mjesec prvi puta pogodila plodne dane i ovulaciju 😏

  • draganagagi

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    moze li neko da mi kaze nalaze hormona dal je opasno za zacece ako je stitna malo povecana koliko sam ja citala na googl o ovim nalazima,unapred hvala 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.