Ubrzani rad štitnjače i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nona1

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    engy


    Hvala ti Nona1 ,i ja zelim tebi sve najbolje,da nam svima prodju sve muke i napokon ugledamo taj dugoocekivani plusic. Za FertilityCare nisam do sada cula,ali cu se raspitat.

    Ako Bog da, dočekat ćemo i mi svoje plusiće! 
    Ne znam gdje živiš, al' za početne info o Fertility Care sustavu možeš naći na njihovom webu http://www.fertilitycare.hr/ [fertilitycare.hr]
    U HR za sad imaju 9 podučavatelja..Znam da ima u Splitu dvoje (jer je meni najbliže  ) , imaju u Rijeci, Zagrebu…al' ne znam dalji raspored.
    Ja i muž smo se uključili u njihov program, tek smo na početku..Bili smo na uvodnom predavanju u subotu i idući susret imamo 19.12…Zasad mi se čine ok i ohrabrujuće..Dobila sam kalendar u koji svaki dan bilježim..Prati se sluz, da li je ima ili ne..i sve karakteristike. Sviđa mi se, jer nekako prate prirodu svake žene..i prilagođavaju se potrebama para. Također, prate potencijalne opasnosti, da bi se izbjegli spontani pobačaji. Surađuju sa NAPro doktorima…Zasad takvih nema u HR, pa su u suradnji sa doktorima iz inozemstva..A imaju u HR neke doktore, koji se trude razumjeti ovaj sustav i pomoći kod praćenja pacijenata..
    Sutra očekujem svoje nalaze za štitnjaču, napokon..I nadam se da ih ovaj put neće zagubiti!

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    A i ja se molim i nadam ,docekat cemo valjda te plusice.Samo sta se ja molim vec par godina,pa uvik nesto zakoci.Vrime bas i nije na mojoj strani,naime ja sam napunila 40 godina u desetom mjesecu,a od 36. pokusavamo.Dotad sam bila zdrava i nisam ni pomisljala da bi moglo bit problema,ali evo vec 4 godine prosla u nista.Inace sam Dalmatinka,ali vec par godina zivim u Njemackoj,muz mi je Njemac.Pogledat cu ja i ovdje za taj fertilitycare.Hvala ti puno na informaciji,.Ja se nadam da ce tebi stitnjaca bit u redu,mene je ona kostala dvi godine muke.Teko mala ,a tako vazna,zato ti savjetujem nadji dobrog doktora koji ce je znat ustimat ,jer ako ti ona nije kako teba,tesko je i zatrudnit a i odrzat trudnocu.

  • Nona1

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Dobro jutroooo!
    Dok god želimo i nadamo se..dobro je, najgore je postati ravnodušan..Vjerujem da će se naš trud isplatiti. Engy evo link za njemački fertility…A možeš se javiti i ovim iz Splita, Zagreba ako trebaš ikakve upute prije kontaktiranja udruge u Njemačkoj..
    http://www.fertilitycare.nl/contact/ [fertilitycare.nl]
    Ovo je fb stranica…Split
    https://www.facebook.com/FertilityCare-Split-1535719003317153/?fref=ts [facebook.com]
    Nisam ni ja s godinama baš u najboljoj poziciji..imam 33ipo. Tri godine pokušavamo..Štitnjaču sam otkrila prije 6 ipo god, pcos još ranije..s tim da mi je desni jajnik zdrav. Popodne ću pokupiti nalaze, poslije posla..ili možda i muž, prije mene. Tsh, fT3 ifT4 su mi stalno u granici…al' znam to, da ne znači da je to uvijek i ok..Svaki organizam ima svoju ravnotežu, koja mu odgovara. Doživjela sam velik stres, i dugo je trajalo to stresno razdoblje..preko god..ubrzo sa otkrivanjem da štitnjača ne štima. Od dr koji mogu birati..mislim da sam dobila među boljima..ona je endokrinolog dijabetolog. Al' još su dosta zatvoreni za mnoge stvari..radije idu nekim starim utabanim stazama.
    I još jedan razlog, zašto mi se sviđa fertility, barem za sad..jer prate općenito zdravlje para..Puno toga se može detektirati iz ovih kalendara..ako se naučiš pratiti, pravilno bilježiti..
    Paaa. neka nam svima bude sretno  i neka ste mi sve dobro i zdravo :)

  • Nona1

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Stigao napokon i moj nalaz za štitnjaču!! :) Po ovome mislim da je dobar
    tsh 0,976
    fT4 14,6 (10 - 28)
    fT3 7,02 (4 - 8,9)
    Ne razumim baš najbolje ove odnose fT3 i fT4…Al' po dosadašnjem mislim da je ovo ok. Sadašnja terapija mi je 87,5 mcg…a prije toga bila 75 duži period..Sad mi ostaje jačati imunitet..podići feritin…utvrditi da li imam inzulinsku ili ne…I ja se nadam..vjerujem..doći će i plusić 

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Hvala ti na informacijama,vidit cu i to,treba sve pokusat. I meni se ovaj tvoj nalaz cini u redu,onako laicki. Nasa Schinin ce to znat puno bolje objasnit.

  • Nona1

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Vrijedi pokušati, naravno! Ovaj program mi se sviđa zbog općenitog ženinog zdravlja.. I da vas pitam, za selen..Da li se radili nalaze, provjeru kakvo vam je stanje u organizmu sa selenom, prije nego ste ga počele piti? Kolika vam je dnevna doza..i koji proizvođač?

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Sorry,malo kasnim sa odgovorom.Puno mi je posla sad oko Bozica,pa ne stignem nista.Ako moze,ja bi radije na ti,ne na vi. Evo ovako,sta se tice Selena.Uzimam dnevno jednu tabletu ,Cefasel 100. To su jedne od boljih ovdje u Njemackoj,a prepisao mi ih je doktor Nuklearne medicine.On mi svakih 6 tjedana radi kompletnu krvnu sliku,ne samo hormone stitnjace nego i vitamine,minerale,ma sve.Svakih 6 tjedana se inace ne mora ici,ali kako je imam ovu celijakiju ,kod mene ide malo teze sa uspostavom toga svega.Ali ide na bolje od kad se hranim potpuno bez glutena.Kolike su mi inace bile vrijednosti selena u organizmu,to ne znam,znam samo da je neki manjak bio.Ovdje u Njemackoj ne dobijasa nalaze na ruke,jedino ako bas trazis.Sve salju obiteljskom doktoru,pa on cuva.Ali nakon 2 tjedna mi je prestala ispadat kosa i koza mi se isto popravila.

  • Avatar Schinin

    Schinin

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    dobar vam dan drage moje! kao prvo zelim vam najsretniju nvou godinu sa puno zdravlja i uspjeha i naravno da sto brze ugledate svoj plusic!!!!

    izvinjavam se na duzem ne javljanju, prije blagdna frka na poslu, a onda su dosli moji roditelji i sestra tak da nas je puna kuca i evo ja danas prvi dan na poslu, pa da vam se javim :)

    Nona: nalazi su ti super  bas kakvi trebaju biti! pitala si za odnose fT3/fT4:  ta dva su stvari hormoni stitnjace, TSH je hormon koji je produciran u hipofizi a treba da stimulira stitnjacu da radi, sto znaci kad su  fT3/fT4 u normali i TSH bi trebao biti. ako  fT3/fT4 opadaju, znaci manjak istih (=hipotireoza) onda je TSH povisen, ako ih ima previse TSH bude snizen (=hipertireoza). mislim da sam to vec jednom pisala: zene se nekako bolje osjecaju kad imaju TSH u nizem djelu tih normalnih referenci. za T je optimalno oko 1, tako da si ti sad stvarno super 

    engy: ti si iz Njemacke? gdje budes? ja sam odrasla u A a mm je njemac, tak da svratimo tu i tamo i u Njemacku 

    za selen: nikakvi testovi se u principu i ne rade, test je skup a nema neku super korist, jer jednostavno mozete poceti uzimati selen-tablete, tjelo si uzme sto mu treba a ostatak bude izbacen preko mokrace… ja sam uzimala sele tablete iz DMa i bile su sasvim dovoljne. Engy, u De sam tu i tamo pacijenticama prepisivala Selenase-Kur-Ampullen, koncentrirani selen, da se zalihe napune, ali za to ti treba recept…. A Nona, da budem iskrena, nemam pojma, da li takvo sto ima i u HR

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Drage moje ,sretna vam nova godina.Svima zelim puno zdravlja i da vam se ostvare najvece zelje!!!

    Schinin, ja sam ti iz Augsburga. Zivim tu vec deset godina,muz mi je njemac pa sam se zato i doselila ovamo. Inace sam Dalmatinka, ali volim Augsburg ,tu sam doma u svakom pogledu,

  • Avatar Schinin

    Schinin

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    moj je iz Karlsruhe, ali sada zivimo u USA….mozda se jednog dana i vratimo u Njemacku 
    Dalmatinka? odakle? mi obozavo Dalmaciju  mm je cisto zaljubljen 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.