Ubrzani rad štitnjače i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Schinin

    Schinin

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    engy: kako si mi Ti?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Draga Schinin ,hvala na pitanju.Iskreno, ne znam ni sama vise kako sam.Dva puta zaredom mi Papa test nije dobar:Ja kad sredim jedno,pojavi se drugo i tako redom.Sad u treci mjesec mi je ponovo pregled,HPV test ce mi radit i jos neki imunocitoloski test. Papa test mi je klasificiran 3d. Eto umjesto na umjetnu oplodnju ja se sad ovim problemom bavim.Kako si ti? Nadam se da uzivas u trudnoci 

  • Avatar Elle827

    Elle827

    Broj poruka: 262

    Prijavi adminu

    Bok, 
    evo ja imam hipotireozu od svoje 2. godine života tako da sam zapravo cijelo vrijeme pod terapijom i nisam imala problema sa začećem. Imala sam češće kontrole tijekom trudnoće i povećavali su mi dozu kako je trudnoća odmicala. Porod je završio carskim rezom jer se curka nije dosta spustila,a i pali su joj otkucaji u jednom trenutku,ali je sve dobro prošlo na kraju. Ni ja ni ona nismo imale problema, ona je dobila ocjenu 10/10. Njoj su odmah u bolnici testirali rad štitnjače i sve je ispalo u redu. Sad sam ponovo trudna, u 5.mj.i očekujem da će mi na sljedećem pregledu još malo povećati dozu jer sam prošli put u 5mj. već  došla do Euthyrox 150,a trenutno sam naizmjenično 125 jedan dan, 150 drugi…
    Sretno svim curkama  s poremećajem rada štitnjače u ostvarivanju majčinstva i da svima sve prođe u najboljem redu. Evo, stvarno to stanje ne mora biti obavezno veliki problem i da se riješiti redovnom terapijom.

    [lilypie.com]'

    [tickers.cafemom.com]

  • Avatar Elle827

    Elle827

    Broj poruka: 262

    Prijavi adminu

    Elle827


    Bok, 
    evo ja imam hipotireozu od svoje 2. godine života tako da sam zapravo cijelo vrijeme pod terapijom i nisam imala problema sa začećem. Imala sam češće kontrole tijekom trudnoće i povećavali su mi dozu kako je trudnoća odmicala. Porod je završio carskim rezom jer se curka nije dosta spustila,a i pali su joj otkucaji u jednom trenutku,ali je sve dobro prošlo na kraju. Ni ja ni ona nismo imale problema, ona je dobila ocjenu 10/10. Njoj su odmah u bolnici testirali rad štitnjače i sve je ispalo u redu. Sad sam ponovo trudna, u 5.mj.i očekujem da će mi na sljedećem pregledu još malo povećati dozu jer sam prošli put u 5mj. već  došla do Euthyrox 150,a trenutno sam naizmjenično 125 jedan dan, 150 drugi…
    Sretno svim curkama  s poremećajem rada štitnjače u ostvarivanju majčinstva i da svima sve prođe u najboljem redu. Evo, stvarno to stanje ne mora biti obavezno veliki problem i da se riješiti redovnom terapijom.

    ja se ispričavam,.nisam primijetila da je tema Ubrzani rad štitnjače…mislila sam da odgovaram na članak o poremećaju rada štitnjače…nova sam ovdje pa molim da ne zamjerite…

    [lilypie.com]'

    [tickers.cafemom.com]

  • Avatar Ditelina

    Ditelina

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav,nova sam ovdje ali pratim portal i pročitam komentare i članke ponekad….
    Sad sam se odlučila pisati, malo da se pojadam,malo da se olaksam…
    Naime pred tri godine mi otkrivena hipotireoza,hasimoto…s početka od 25 mg,sada sam na 88. Recimo da su mi hormoni u granicama normale, tsh mi je otkriven na 27, i sad je pao na ispod 5. 
    Iako, anti tijela su mi ogromno iznag granice…alo to je tako valjda kad je kronična upala,odnosno hasimoto.
    Od ljeta pratim snižene trombocite, zadnje su mi bili na 60..a ne liječe ih dok ne padnu ispod 30 zbog lijekova kojima se liječe. Prije dvije godine sam radila test na progesteron i bio je uredan. Mjesecnice su mi u dan dva, redovne.ali nikako da ostanem trudna….nikako….nedavno sam liječila ureaplazmu…
    Ovulacije su mi bolnije od menstruacije. Ali nikako…pila imelu, vrkutu, femisan A, prenatal i dalje….ali nista……

  • MonZa

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! 
    Nova sam ovdje i tek sam počela čitati malo ostale komentare… 
    Otkriven mi je poremećaj štitnjače prije godinu dana sasvim slučajno.
    Od tada redovno pijem eutyrox25mg i kontroliram i nalazi su u redu, sve je pod kontrolom.
    Muž i ja smo se odlučili za bebu, možda je još prerano očekivati nešto s obzirom na “probleme” sa štitnjačom, ali sad sam se već polako počela brinuti… :( 
    no nadam se da ćemo uspjeti, da neću morati čekati 2 godine da ostanem trudna… ako ćemo uspjeti… eto nekome sam se morala pojadati… :)

    Family - where life begins and love never ends… <3

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    MonZa,

    Dobrodošla.
    Koliki ti je bio TSH prije uzimanja eutiroxa?
    Hormonima treba par tjedana da pocnu reagirati i da se reguliraju.
    I ja isto pijem eutirox.

    [lilypie.com]

  • MonZa

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Hvala na dobrodoslici. 😊
    Tsh mi je bio 6.66 prije uzimanja eutyroxa, a na zadnjem nalazu od 6. mj ove godine, znaci 9 mjeseci uzimanja eutyroxa tsh je sad 1.84. I antitijela naravno povisena al su mi rekli da je to normalno…

    Family - where life begins and love never ends… <3

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Bok cure! 

    Imala sam spontani prošli tjedan. Vadila sam krv da vidim kakvi su željezo (jer sam imala anemiju) i TSH. 
    Željezo je ok, TSH je 3.44. Je li to povišeno i može li to biti uzrok pobacaju?

    Hvala na odgovorima :)

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    MonZa,
    Tsh ti je bio dosta visok. Meni je bio na gornjoj granici, pa sam dobila eutirox.
    Sada ti je super, idealno je da bude ispod 2.5 prije T.
    Za antitijela ne zbam, jer su meni dobra, ali vjrrujem da ona toliko ne utjecu.

    Teta5,
    Tsh ti je malo visok. Treba biti ispod 2.5 prije T.
    Posjeti endokrinologa pa ce ti dati terapiju.
    Istraživanja su pokazala da je veca stopa pobacaja ako je tsh iznad 2.5 ali to ne mora značiti da ti se zato dogodio spontani.
    Meni ovaj drugi put je tshbio 0.9 pa je opet došlo do spontanog.
    :/

    Sretno svima :)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.