Što vas živcira otkada ste postale mama

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Kachi-meni je najgore kada mi maloga netko dira! Jedna baba, a ruke su joj bile tako prljave, nokti crni maloga uhvatila za rukice, no ja se nisam snašla jer sam vadila novčanik da kupim kruh u pekari. Poludjela sam i sada kada je vidim, kažem joj da ga ne dira. Mary36-i meni su babe tako dolazile i govorile da kako njihove snahe (kćeri), ne doje, da jedne pak predugo doje-ne možeš udovoljiti svima, niti se meni da truditi oko toga. Malome ništa ne nedostaje, bitno da je živ i zdrav! A meni svekrva jučer rekla kako je znala plakati kada je bebač bio mali, jer joj ga mama, moj muž i ja nismo dlai da ga nosi, a to ej zato što njoj može prsnuti aorta zbog tereta većeg od dva kilograma. I još je mom mužu govorila pred svima da ne nosi maloga, da će ga ozlijediti, da sve prepusti meni. To sam joj jučer i rekla i rekla sam da sam i ja mnogo puta plakala zbog nje, ali da više nemam suosjećanja prema zlim ljudima. A još me šokirala kada je rekla kako je sinu kada su došli iz rodilišta otkinula pupak-ona je povukla i moj muž umalo umro-a hvali se da je fantastična mama i da je jedina koja nikada nije pogriješila…  Ja se sada samo smijem na njene nebuloze i vjerujte mi je da mi je toliko žao što sam ikada njezine riječi uzimala k srcu, ono vrijeme kada sam plakala zbog nje, mogla sam biti nasmijana i zanemariti to i više uživati u svome sinu. Vrijeme se ne može vratiti-zato, ne doživljavajte ih. 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1448

    Prijavi adminu

    Igorova bebica lako je reći, ali se nije tako lako ne uzrujati zbog toga. Ja sam baš lošije volje zbog svega toga, utječe na sve nas i to se vidi. Ma nadam se da ću i ja s vremenom oguglati i pomiriti se s tim da je takva. Pokušavala sam s njom razgovarati i obajsnti joj neke stvari, ali to je bilo kao da otprilike sa zidom pričam…

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Mary- potpuno te razumijem, ali vjeruj mi, jednog dana ćeš samo mahnuti na njene provokacije i više ti uopće neće smetati što će ona reći. I ja sam mislila da je to nemoguće, ali kažem ti, više se uopće ne uzrujavam, sada sam sva u bebačevom rođendanu, pa nam dolazi Sv Nikola, Božić…  Rastužim se kada pročitam kako vas svekrve malteretiraju i drugi ljudi, jer sam i sama svašta prošla… ali izdržala sam zbog maloga i više se ne uzrujavam oko toga što će tko reći! Samo hrabro! 

  • Avatar Jagodicabobica

    Jagodicabobica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Hm…odakle krenuti? Ima toga i previše…hladno im je,toplo im je,boli ih ,dosadno im je ,diranje beba po rukicama ,naginjanje nad kolica jer su ocito slijepi pa ne vide na metar daljine itd itd (blizanci)ali najgore od svega je ispitivanje jel ih dojim (a svi ti koji su to pitali jako dobro znaju da sam operirala tumor dojke i da mi je učinjena mastektomija )…Sad kada se svega sjetim žao mi je što sam toliko obraćala pažnju na ljude koje nemaju svoj život. Malo sam izoštrila jezik pa me više ne dave dosadnim i glupim pitanjima.To je očito jedini način da ih se riješim. 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1448

    Prijavi adminu

    Jagodicabobica


    Hm…odakle krenuti? Ima toga i previše…hladno im je,toplo im je,boli ih ,dosadno im je ,diranje beba po rukicama ,naginjanje nad kolica jer su ocito slijepi pa ne vide na metar daljine itd itd (blizanci)ali najgore od svega je ispitivanje jel ih dojim (a svi ti koji su to pitali jako dobro znaju da sam operirala tumor dojke i da mi je učinjena mastektomija )…Sad kada se svega sjetim žao mi je što sam toliko obraćala pažnju na ljude koje nemaju svoj život. Malo sam izoštrila jezik pa me više ne dave dosadnim i glupim pitanjima.To je očito jedini način da ih se riješim. 

    A joj…ovo je stvarno ružno da te to pitaju, ima svakakvih ljudi. Mene je iako dojim baš nerviralo to pitanje, jer su me to ljudi znali pitati prvo kad bi me vidjeli/čuli nakon poroda. Stalno sam si mislila da kako bi se osjećala da ne dojim iz nekog razloga i što bi im rekla …kao da se moramo opravdavati svakoj šuši.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • I_vanna

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mene najvise zivcira moja svekriva.Otkako sam rodila ponasa se kao da sam to dijete rodila njoj.Ljuti se jer ne dopustam da mi dolazi svaki dan,jer nedam da dolazi navecer kad je vrijeme kupanja,jer avoju mamu zovem za savjete a ne nju…pa se ljuti jer joj nedam da mi malenu nose cijelo vrijeme i prebacuju kao loptu iz ruke u ruku i koriste je kao rekvizit za slikanje.Pa se ljute jer ima nedam da objavljuju slike na drustvenim mrezama.Uglavnom sto god da odredim njima ne odgovara.Zato sam sa svima na distanci.Svekriva se u jednom navratu mojoj bebi obratila kao:Sad ce ti mama dati dudu (referirajuci na sebe).Ta zena me psihicki ubijala,dok joj nisam nakon svade s muzem (koju je ona potakla ogovarajuci mene) odrijesito joj rekla neke stvari,zasad se malo smirila,ali samo malo 😞

  • tomi12345

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Definitivno me najvie zivcira petljanje u svaki aspekt oko djeteta. Djetetu krenuli zubici nicati, place, sto je normalno, svekrva svako malo gladno dijete gladno. Kada mu dadnem da jede (nekad u vrijeme kad treba nekad i ranije da skinem nju s vrata) eeee pa vidis da je gladan bio, rekla sam ti ja (inace pojede puno manju kolicinu nego inace pa opet trazi ranije i da jede pa manje spava, ma jedno povlaci drugo i takou krug). Odmah poslije toga oblacenje i izvodjenje djeteta van. Divan dan, oko 20°C, obukla dijete, stavila ga u kolica ma gdje ces s njim vani, sunce je. Poslije podjem ga izvoditi malo kasnije kad nije sunce ma gdje ga izvodis puse vani (vjetar toliko “duva” da se jedva lisce na grani pomjeri) i onda budi ti pametan pa izracunaj kad dijete smijes izvoditi; na suncu mu je vruce (u jesenskim danima, ne na ljetnim vrucinama) kad nema sunca, hladno je i puse, a mi sami vani setamo u kratkom rukavu. I kako sad nekom na lijep nacin objasniti da znas najbolje za svoje dijete, a pokusala sam vec 1000 puta

  • ayla1987

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Iako niko nije dugo pisao na ovu temu,ja moram ovo izbaciti iz sebe.Znaci ludim,sto zbog raznih savjeta sta obuci djetetu,hladno joj je,pa do savjeta oko kupanja i td….Najgore od svega sto se moja svekrva ponasa kao da je ona njegova mama sto meni uzasno smeta.Svaki dan dode,s vrata mi je uzima.Daj da te “majka” uzme.Vidi kako se meni smije,vidi kako mene gleda.Znaci moje mentalno stanje je ugrozeno zbog te zene.I da zivi iznad mene i kad je bebi neku noc plakala,zove i pita sto to tako place,ali pod izgovorom da se cudi kako se tako cuje….

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.