Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Evana

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    malamarelica

    Bok, cure. Vadila u srijedu tsh. Izasao mi 3.88. Danas sam trudna 28+0. Vadila sam ga i u 6tt, bio je 1.49. Zanima me je li ovo puno, jer citam na stranici hrvatskog drustva za ginekologiju da smije biti do 3 u drugom i trecem tromjesjecju, a u nalazu mi nije zacrnilo kao da je izvan intervala


    to je zato što u nalazu ti vjerojatno stoje parametri za žene koje nisu trudne. Odi kod endokrinologa, on će odlučiti hoćeš li i koliku ćeš terapiju uzimat

    [lilypie.com]

  • Avatar malamarelica

    malamarelica

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Imam bas u srijedu kod ginekologa pregled pa cu vidjeti hoce li mi sam nesto prepisati ili me slati endokrinologu. Hvala ti

    https://lb1f.lilypie.com/EqiIp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar gilraen

    gilraen

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imala bih jedno pitanje. Planiram trudnocu pa sam prije “bacanja na posao” naravno obavila ginekoloski pregled i uradila tek onako hormone stitne. U porodici nema problema sa stitnom, niti sam ih ja imala- makar nisam znala.
    Uglavnom, nalaz je sljedeci- hormoni stitne u granicama normale, a TSH je 4.61 (ref. Int. do 3.60).
    Odmah sam otisla na uzv stitne i on je uredan.
    Eh sad, dok cekam termin kod endokrinologa, planiram promijeniti lab i uraditi jos jednom hormone stitne, tsh, antitijela, slobodne hormone… ooook- jasno vam je da sam uspanicena.

    Molim za savjet, narocito od mama ovdje, sta mi je ciniti? Jeste li vi imale problem da ostanete u drugom stanju? Ima li mjesta panici? ❤️

  • Avatar Maša🤰🏼

    Maša🤰🏼

    Broj poruka: 2138

    Prijavi adminu

    Gilraen odi kod endokrinologa obavezno to je prevelik TSH za planiranje trudnoce. Meni je nakon spontanog rekla da tsh mora biti ispod 2.5. Pa mi je odmah dala tablete. U bolnicu se mozes narucit ili ic privatno. Ali bolje ti je cim prije :) sretno 🥰

    👩🏼 27 g, 👦🏻 34 g

    12/2020 missed 6tt
    Baby Vito 🩵 37+3 ( 19.12.2021)
    12.07.2022. ➕
    Panorama low risk ✅ It’s a girl 🎀

    [tickerfactory.com]

  • Avatar gilraen

    gilraen

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    maša25

    Gilraenodi kod endokrinologa obavezno to je prevelik TSH za planiranje trudnoce. Meni je nakon spontanog rekla da tsh mora biti ispod 2.5. Pa mi je odmah dala tablete. U bolnicu se mozes narucit ili ic privatno. Ali bolje ti je cim prije :) sretno 🥰


    Naravno, privatno je doktorica ali svi zele kod nje tako da sam ipak osudjena na cekanje termina 🙄
    Inace, druga dr koja mi je radila uzv mi je rekla da ostavlja mogucnost greske u labu, i ona isto misli da ne bi bilo lose da ponovim nalaz u drugom labu. Ali sve cu to cim mi daju termin kod endokrinologa, zelim svjeze up to date nalaze tad. 

    Mene zanima ono s ljudske strane, šok mi je, cijeli život bez ikakvih zdravstvenih problema. Zato sam pitala da li ima mjesta za paniku, jer u mojoj glavi sto se filmova vrti kako cu ostati bez djece pa na dalje 😞

  • Tina2409

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam truda 14 tj. Krv mi je pokazala da imam ubrzani rad stitne . Danas sam vadila krv pa cu u ponedjeljak vidit. Nisam nikad imala problema s tim ovo mi je 3 trudnoca. Strah me je dali sta utjece na bebu. Recite sto god znate. Hvala 

  • Cvitka

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Tina2409

    Ja sam truda 14 tj. Krv mi je pokazala da imam ubrzani rad stitne . Danas sam vadila krv pa cu u ponedjeljak vidit. Nisam nikad imala problema s tim ovo mi je 3 trudnoca. Strah me je dali sta utjece na bebu. Recite sto god znate. Hvala


    Evo da te malo utjesim. Ja od 15 godine pijem tablete za stitnjacu.  I to terapiju od 100. Dosta veliku. Ugl, evo ima 10 dana da sam rodila drugog bebaca. I prva i druga trudnoća uredna. Zive i zdrave bebe. Samo treba redovito kontrolirati i to je to. 

    Cvitka

  • Ivi26

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok cure, malo sam sad citala vase vrijednosti, ja sam danas dobila nalaze stitnjace, trudna sam 12 tj. A TSH mi je 205mU/L, a u trudnoci normalan bi trebao biti 2,5…sutra idem endokrinologu tj.moram se hitno naruciti, pa cu vidjeti hoce li me primiti odmah.

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Da li je TSH od 2.66 previsok za 1. tromjesečje? Vadila sam krv prije 2 tjedna kad sam saznala za trudnoću. Doktor nije ništa komentirao, a onda je otišao na godišnji. Čitam da je za trudnice preporuka do 2, max 2.5. U prošloj trudnoći sam tek sa 20tj sasvim slučajno radila TSH i pošto je bio 4.47, dobila sam Euthyrox. Ostali hormoni su bili ok. Pila sam ga ukupno godinu dana (ostatak trudnoće i još 7 mj. nakon poroda). Ne pijem ništa već godinu dana i na kontrolama je bilo sve ok. Tako da stvarno mi se ne kljuka opet ako ne moram.. 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    Omerta

    Da li je TSH od 2.66 previsok za 1. tromjesečje? Vadila sam krv prije 2 tjedna kad sam saznala za trudnoću. Doktor nije ništa komentirao, a onda je otišao na godišnji. Čitam da je za trudnice preporuka do 2, max 2.5. U prošloj trudnoći sam tek sa 20tj sasvim slučajno radila TSH i pošto je bio 4.47, dobila sam Euthyrox. Ostali hormoni su bili ok. Pila sam ga ukupno godinu dana (ostatak trudnoće i još 7 mj. nakon poroda). Ne pijem ništa već godinu dana i na kontrolama je bilo sve ok. Tako da stvarno mi se ne kljuka opet ako ne moram..


    taj TSH je principijelno jos u granicama normale, ako su fT3 i fT4 isto u granicama normale i ti se dobro osjecas onda ti ja ne bih nista dalje davala (dr sa m sa ogromnim iskutsvom sto se stitnjace tice). ali bi u svakom slucaju za negdje 4-6 tjedana opet sve prekontrolirala, i nastavila u tom intervalu kontrolirat, pogotovo ako si morala substituirat u prosloj trudnoci.
    trudnocu je mozda malo teze  ostvariti kad je TSH  malo visi (za smo zacece bi TSH idealno bio ispod 0.1, za implantaciju bi vec trebao biti oko 0.5 sto je naravno nemoguce tako uskladiti ), ali ako je trudnoca nastupila i sve ostalo ok, onda mozes ostaviti tako kako je. ako TSH nastavi rasti, onda bih ti ipak dala terapiju iako bi TSH jos bio u granicama normale. BTW to nije nista neobicno u T jer  se tokom trudnoce produciraju i luce specijalni proteini koji se onda zalijepe za hormone stitne a oni su bio aktivni samo u slobodnoj formi (f u fT4/fT3 =free), tako da nastupa relativni manjak a s druge strane koristis hormone za dvoje  tako da nekad nasa stitna nije u mogucnosti proizvesti hormona koliko bi trebalo

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.