Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Pa da, za terapiju su važni i (slobodni) hormoni a ne znam zakaj je to takav problem odmah provjeriti ak ljude već šalju da vade tsh! Kako je bilo na pregledu? 🙂

  • Avatar Dorotea88

    Dorotea88

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Dobila terapiju L-thyroxinom 50, jucer uzela prvu. Evo i svih rezultata do sada. 🙂

    Nalaz 17.12.2019.klinika:
    TSH 2.26 (ref 0.4-2.0)
    TPO 78 (ref <34)

    Nalaz 11.05.2020 klinika:
    TSH 5.34 (ref 0.4-2.0)
    TPO 137.6 (ref <34)

    Nalaz 19.05.2020 dr. opce prakse:
    TSH 5.93 (ref 0.27-4.20)
    TPO 147 (ref <34)

    Nalaz 25.05.2020 endokrinolog:
    TSH 7.2 (ref 0.4-2.5)
    fT3 2.09 (ref 1.7-5.5)
    fT4 8.8 (ref 7.0-18.1)
    TPO 141.8 (ref <8)

    Sljedeca kontrola 2.7.  😔

    Ja 88', muz 89'
    Dijagnoza-idiopatska
    1.inseminacija 21/03/20- neuspjesno
    2.inseminacija 20/04/20- neuspjesno
    U pripremi za ivf

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Da, tsh ti baš raste a i hormoni bi trebali biti iznad polovice referentnih vrijednosti. No sad si na dobrom putu da ti se to sve posloži. U grupi preporučaju uzimanje selena za smanjenje antitijela, izbacivanje glutena iz prehrane i još nekih namirnica, piše sve tamo. Ja sam uzimala selen (100 mikrograma) kojih 6 mjeseci i antitijela su mi pala na 1060. Prije toga su mi godinama bila nemjerljiva (>2000). Sad je li stvarno od toga, ko zna. Uglavnom, od srca ti želim da sve dođe na svoje, da pronađeš odgovore koje tražiš i da ti se ispuni želja za bebicom 🥰🍀

  • Avatar akrapovicka

    akrapovicka

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Ovako….friška trudnica sam (13 tjedana) I ginekolog me poslao na krvne pretrage. Sve uredno osim željeza ( pijem vec heferol, s tim sam se pomirila ) i njemu se ne svidjaju nalazi moje štitnjače..jer mu je taj 16.53 prema donjoj granici -.-
    (pročitala sam stvarno dosta po forumu ali nisam našla istu situaciju baš pa reko….bolje da pitam…)

    nalazi:
    TSH: 3.63 ( ref. do 4.2)
    FT4 : 16.53 (ref 12 do 22)
    Nemam nikakve probleme sa štitnjačom inače, nalaze sam vadila na 12 tjedana .Obiteljska anamneza mi je negativna na biolest štitnjače.UZ  štitnjače sa sistematskog pregleda pred par mjeseci uredan, sve super. imam 31 godinu.od pocetka trudnoce sam dobila jedva pola kila….opcenito sam dosta fit …zato mi je cudna reakcija mog ginekologa…Dakle,njemu se toliko ne svidjaju moje vrijednosti da se izderao nekidan na mene da moram piti eutirox od 25mg za pocetak i da tu nema rasprave…jer da cu upast u hipotireozu.

    Pošto sam tvrdoglava po prirodi zatražila sam 2 misljenja. jedno od endokrinologa, a drugo od svog socijalnog ginekologa. 
    Endikrinolog i soc ginekolog smatraju da trebam izvaditi nalaz protutijela štitnjače pa da ćemo po tome odlučiti.pogotovo zato jer sam anemična, a kako su mi oboje rekli…nekada se nedostatak zeljeza zna prikazati kao problem sa štitnjačom.
    U medjuvremenu sam iz straha popila prvu tabletu eutiroxa jer se ovaj doslovno..IZDERA na mene. i sad se pitam jesam li trebala ili sam trebala možda čekati.
    nekako mi je glupo zdravu osobu izlagati hormonima nepotrebno, a opet..ne znam što da mislim.nisam pametna.Ne bi se htjela dovesti u stanje da nakon trudnoće poremetim zdravlje štitnjače i moram doživotno ovisiti o eutiroxu…
    Ako netko od vas iskusnih ima koji savjet,…zlata mi je vrijedan bilokoji savjet sada <3 
    Hvala 

  • shush

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Uakrapovicka

    Pozdrav svima! Ovako….friška trudnica sam (13 tjedana) I ginekolog me poslao na krvne pretrage. Sve uredno osim željeza ( pijem vec heferol, s tim sam se pomirila ) i njemu se ne svidjaju nalazi moje štitnjače..jer mu je taj 16.53 prema donjoj granici -.-
    (pročitala sam stvarno dosta po forumu ali nisam našla istu situaciju baš pa reko….bolje da pitam…)

    nalazi:
    TSH: 3.63 ( ref. do 4.2)
    FT4 : 16.53 (ref 12 do 22)


    Pozdrav svima! Nova sam tu, ceprkam u potrazi za informacijama:) 
    akrapovicka, zanima me sta se u međuvremenu desilo, jel piješ euthyrox, kakvi su ti hormoni? Imam sličan nalaz..
    Ja ulazim u 6tj. TSh mi je 3.4 i endokrinologica mi kaže da je po novim smjernicama to ok, granično (mada je u kolektivnoj svijesti ginekologa i ostalih još stara granica do 2.5) i da odluka o terapiji ovisi o antitijelima i FT4. Ali, posto nemam taj nalaz da će mi iz predostrožnosti dati 25mg euthyroxa. Popodne sam otisla u privatni lab i izvadila to, FT4 mi je 15.9 a antiTPO 8.84. To je, kao, u referentnim vrijednostima ali ne znam jel normalno i za trudnice🤷‍♀️.
    Jel ima netko s vise saznanja o tome? 

  • Maja1308

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Leia91

    Pozdrav,
    Ja sam mislila da nema šanse da ostanem trudna ako TSH nije ispod 2,5. No međutim ostala sam trudna sa TSH 7!
    Sada sam 7+4 i sve je u redu. Pijem tablete i čekam kontrolu da vidimo treba li korigirati dozu.
    Mislim da nema straha i da će sve naše trudnoće proći u najboljem redu


    Uh kako je lijepo ovo cuti. Meni je tsh 4,7 tek mi je utvrdjena trudnoca. Da li je tebi spao sa 7 terapijom, jesi ga  uspjela dosvesti do 2,5 ili.. 

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Borovnica9

    Zna li tko ima li šanse da se štitnjača vrati u normalu nakon trudnoće? Prvi put mi se pojavilo u trudnoći

    I mene ovo zanima.. pisala sam na temu tokom trudnoce jer sam od 20tjedna bila na terapiji 50mcg zbog tsh 4.47. Dovela ispod 2.. porod i bebica super… 2 mj nakon poroda (kasnila zbog korone) kontrola i tsh pao ispod donje granice.. te mi je terapija smanjena na 50/25 naizmjenicno iako sam ja mislila da cu moci prekinuti.. hormoni uredni. Tsh se stabilizirao da bi 2 mj poslje  opet bio u padu pa smo opet smanjili i eto ja unazad 2 i po mj uzimam 25mcg. Dr kao neka nastavim tako jos 4mj do pola godina jer je nalaz uz tu terapiju uredan.. ali meni to nema uopce smisla. Kljukanje umjetnim hormonima, umjesto dat stitnjaci i nasim hormonima sansu da dodju na svoje nakon poroda. Sad cu opet sve prekontrolirati pa cu vidjeti jel bi mogla jos smanjiti ili skroz prekinuti.

    Be the change you wish to see in the world..


  • marijanica23

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Omerta

    Borovnica9

    Zna li tko ima li šanse da se štitnjača vrati u normalu nakon trudnoće? Prvi put mi se pojavilo u trudnoći
    I mene ovo zanima.. pisala sam na temu tokom trudnoce jer sam od 20tjedna bila na terapiji 50mcg zbog tsh 4.47. Dovela ispod 2.. porod i bebica super… 2 mj nakon poroda (kasnila zbog korone) kontrola i tsh pao ispod donje granice.. te mi je terapija smanjena na 50/25 naizmjenicno iako sam ja mislila da cu moci prekinuti.. hormoni uredni. Tsh se stabilizirao da bi 2 mj poslje opet bio u padu pa smo opet smanjili i eto ja unazad 2 i po mj uzimam 25mcg. Dr kao neka nastavim tako jos 4mj do pola godina jer je nalaz uz tu terapiju uredan.. ali meni to nema uopce smisla. Kljukanje umjetnim hormonima, umjesto dat stitnjaci i nasim hormonima sansu da dodju na svoje nakon poroda. Sad cu opet sve prekontrolirati pa cu vidjeti jel bi mogla jos smanjiti ili skroz prekinuti.


    Omerta, sta je sad s tobom? Ja sam 9tt, povisen tsh, 4,17. Ginekolog mi je preporucio terapiju, bojim se i počet da ih nebi morala pit cijeli zivot…Jesi ti prestala pit? Ima jos neko iskustva? Do sada je bilo sve u redu. 

  • Evana

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    marijanica23

    Omerta

    Borovnica9

    Zna li tko ima li šanse da se štitnjača vrati u normalu nakon trudnoće? Prvi put mi se pojavilo u trudnoći
    I mene ovo zanima.. pisala sam na temu tokom trudnoce jer sam od 20tjedna bila na terapiji 50mcg zbog tsh 4.47. Dovela ispod 2.. porod i bebica super… 2 mj nakon poroda (kasnila zbog korone) kontrola i tsh pao ispod donje granice.. te mi je terapija smanjena na 50/25 naizmjenicno iako sam ja mislila da cu moci prekinuti.. hormoni uredni. Tsh se stabilizirao da bi 2 mj poslje opet bio u padu pa smo opet smanjili i eto ja unazad 2 i po mj uzimam 25mcg. Dr kao neka nastavim tako jos 4mj do pola godina jer je nalaz uz tu terapiju uredan.. ali meni to nema uopce smisla. Kljukanje umjetnim hormonima, umjesto dat stitnjaci i nasim hormonima sansu da dodju na svoje nakon poroda. Sad cu opet sve prekontrolirati pa cu vidjeti jel bi mogla jos smanjiti ili skroz prekinuti.

    Omerta, sta je sad s tobom? Ja sam 9tt, povisen tsh, 4,17. Ginekolog mi je preporucio terapiju, bojim se i počet da ih nebi morala pit cijeli zivot…Jesi ti prestala pit? Ima jos neko iskustva? Do sada je bilo sve u redu.


    nemoj se zezat sa štitnjačom, 4,17 je previsoko za prvo tromjesečje i općenito trudnoću

    odi endokrinologu i neka ti propise terapiju

    [lilypie.com]

  • Avatar malamarelica

    malamarelica

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Bok, cure. Vadila u srijedu tsh. Izasao mi 3.88. Danas sam trudna 28+0. Vadila sam ga i u 6tt, bio je 1.49. Zanima me je li ovo puno, jer citam na stranici hrvatskog drustva za ginekologiju da smije biti do 3 u drugom i trecem tromjesjecju, a u nalazu mi nije zacrnilo kao da je izvan intervala

    https://lb1f.lilypie.com/EqiIp2.png [lb1f.lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.