Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bebac24

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Da sad je taman kakav je idealan za trudnocu. 
    Dali ste jos na terapiji? Kad dode do trudnoce vaditi cete ponovo pa cete vidjeti stanje 🙂 sretno

    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • znatizeljna1

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Bebac24

    Da sad je taman kakav je idealan za trudnocu.
    Dali ste jos na terapiji? Kad dode do trudnoce vaditi cete ponovo pa cete vidjeti stanje 🙂 sretno


    Daa jos uvijek sam, sutra cu opet u kontrolu i onda krecemo 🙊🙉

  • znatizeljna1

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav jutros mi je dosa nalaz TSH koji je bio 0.97 jeli to u redu s obzirom na planiranje trudnoce

  • Avatar Bezzo1991

    Bezzo1991

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Znatiželjna, je, odlično, sve do 2.5 je super i u trudnoći ga treba držat tako.

    [lilypie.com]

  • tačkica89

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,da li se nekome desilo da mu je TSH 14,antitjela ok.Imam 20 godina Hasimota (smoto😊)i koristim eutirox 100 mikrograma.Prva mi je trudnoca i bojim se,obzirom da sam juce radila privatno nalaze endokrinolog mi je rekao da ponovim nalaz a nije mi rekao da povecam dozu eutiroxa.Sutra idem da ponovim nadam se da cu korigovati tsh prije nego se desi nesto lose.

  • Bembolo10

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz mame, evo ja sam novopecena trudnica u 5. tjednu…
    Inače, dijagnosticiran mi je hashimoto prosle godine na ljeto i od tad TSH pada te mi je na zadnjem pregledu sredinom siječnja iznosio 3,7 i terapija mi je 25 mg 1 dan, a 37,5 drugi dan Euthyrox.
    Par dana poslije kontrole kod endokrinologa sam ostala trudna i jako smo sretni!
    U četvrtak sam bila kod ginekologa i on nije optimističan da ću iznijeti trudnoću do kraja zbog visokog TSH koji nije u onih 1,5-2 koji su valjda idealni za trudnoću (Pa kako sam onda ostala trudna?) S plodom je sve ok je rekao, sve je u normali.
    Sljedeći tjedan imam zakazano vađenje krvi. Ima li ovdje netko tko nije imao spontani pobačaj, a TSH mu je bio iznad 2?
    Hvala puno :)

  • katarinah

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz,također imam problema sa štitnjacom tek sad u trudnoci,dobila sam tablete Euthyrox25m ali nakon prve me cjeli dan bolio trbuh pa me strah nastavit pit neznam dali ima kakve opasnosti za bebu,12tj trudnoce

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Tsh do 2,5 je super nalaz, imam hashimoto vec par god. Sad u trudnoci sve isto, samo su kontrole cesce, 1 mj vadenje tsh pa ako je potrebno mjenjanje doze. Samo bez straha, puno nas to ima. Ako se vodi sve pod kontrolom, nebi trebalo izazivat nikakve probleme

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Ja sam mislila da nema šanse da ostanem trudna ako TSH nije ispod 2,5. No međutim ostala sam trudna sa TSH 7!
    Sada sam 7+4 i sve je u redu. Pijem tablete i čekam kontrolu da vidimo treba li korigirati dozu.
    Mislim da nema straha i da će sve naše trudnoće proći u najboljem redu 

    [lilypie.com]

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    katarinah

    Pozz,također imam problema sa štitnjacom tek sad u trudnoci,dobila sam tableteEuthyrox25m ali nakon prve me cjeli dan bolio trbuh pa me strah nastavit pit neznam dali ima kakve opasnosti za bebu,12tj trudnoce


    Ako ti tablete ne odgovoraju javi se endokrinologu. Možda ti može dati druge, ali svakako ih moraš piti.
    Možda će te trbuh boljeti samo par dana dok se ne navikneš na tablete. Ja svakako ne bih prekidala terapiju na svoju ruku.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.