Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MissT

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Citam malo i vidim da vas je velika vecina u hipo, postoji li koja zenica je je planiranje i trudnocu provela u hiperu? :) 

    MissT

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, zanima me da li je netko imao iskustvo slično mojem. Dakle ovako, dijagnosticran mi je hashimoto, te sam prije prve trudnoce uzimala Euthyrox da spustim tsh (nije bio drasticni visok, 3,4). Tijekom cijele trudnoce odrzavala sam tsh ispod 2,5 najmanjom dozom. Posto trudnoca nije imala sretan zavrsetak, sada smo skupili snage da probamo opet. Prestala sam piti terapiju, a tsh mi je pao na 0,03. Zanima me ako netko zna da li to moze imati neki utjecaj na buducu trudnocu?

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Evo da malo dignem temu, upravo sam dobila nalaze KKS i TSH (pretraga radjena nevezano trudnocu). TSH mi je 4.47 (ref. 0.35-4.94) s tim da naravno u trudnoci je max dopusteno do 2 i gin mi je poslala Euthyrox od 50mg dnevno (50 tableta) i kontrola za nekih 6 tjedana. Malo me to zabrinulo jer imamo osim jedne uspjesne trudnoce i dva ranija spontana od prosle godine (7 i 9tj).. prije pola godine mi je TSH bio uredu, a sad u trudnoci me nisu slali na pretragu tako da sam sasvim slucajno saznala zbog neceg drugog sto me dr.opce prakse poslala. Od sutra ujutro pocinjem piti terapiju i iskreno se nadam da ce biti sve uredu, da nije ucinjenja nikakva steta do sad.. Receno mi je da je najbolje tabletu popiti ujutro pola sata prije jela zbog apsorbcije. Da li ste imale kakve nuspojave od lijeka?? 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Da li je koja imala nuspojave od Euthyroxa? Nedostatak zraka, pojacano lupanje srca, tresavica, hladne ruke? Jucer popodne me uhvatilo to nesto i ne znam da li da to pripisujem nuspojavama od terapije (uzimam vec 10ak dana 50mcg) ili necem desetom.  Znaci otkucaji se popeli na 127, bas sam se preplasila, a onda me i neka drhtavica ulovila.. proslo je kroz nekih pola sata-sat i kad sam se utoplila i sjela pored kamina. Zvala sam svoju gin pred kraj smjene da je pitam za savjet, ali nisam je uspjela dobiti. Sad me strah popiti tabletu da mi se to opet ne ponovi, pogotovo danas kad nista ne radi. Da li da preskocim dozu, prepolovim je na pola ili ipak popijem uredno i nadam se najboljem?

    Be the change you wish to see in the world..


  • Katy123

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Omerta

    Da li je koja imala nuspojave od Euthyroxa? Nedostatak zraka, pojacano lupanje srca, tresavica, hladne ruke? Jucer popodne me uhvatilo to nesto i ne znam da li da to pripisujem nuspojavama od terapije (uzimam vec 10ak dana 50mcg) ili necem desetom. Znaci otkucaji se popeli na 127, bas sam se preplasila, a onda me i neka drhtavica ulovila.. proslo je kroz nekih pola sata-sat i kad sam se utoplila i sjela pored kamina. Zvala sam svoju gin pred kraj smjene da je pitam za savjet, ali nisam je uspjela dobiti. Sad me strah popiti tabletu da mi se to opet ne ponovi, pogotovo danas kad nista ne radi. Da li da preskocim dozu, prepolovim je na pola ili ipak popijem uredno i nadam se najboljem?


    Meni se par puta desila takva situacija iako je sve uredu i ne pijem nista, moja ginekologica kaze da je to normalno zbog tlaka i pripreme organizma na nesto novo tako da mislim da nemas razloga za brigu ali svakako se posavjetuj sa svojim ginekologom kad je uspijes dobit. Sretno 🤰❣️

  • sarasara

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima..nova sam pa vas molim za odgovor..trudna sam 12 tj..vadila sam kompletnu krvnu sliku i nalaz je ok osim sto mi je TSH povisen(3.7)..isla sam danas kod ginekologa i rekao je da je beba ok ali da mi je to povisno i dao uputnicu da ponovno vadim krv pa ce mo vidjet za dalje.sad me zanima da li to do sad utjecalo na razvoj bebe?hvala na odgovoru

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Sarasara, ima li novosti? Vjerojatno nije utjecalo, sad si prosla ona prva tri “kriticna” mjeseca, ali dobro da si otkrila pa da dobijes terapiju ako bude potrebno. 

    Ja vadila danas hormone u Vinogradskoj.. Evo nalaza: https://photos.app.goo.gl/m3QG1kvhaXrb6Brc8 [photos.app.goo.gl] kak vam se cini to? Sljedeci tj.cu pokazati Granicu na kontroli, a sutra idem kod gin, vjerojatno ce mi prepisati jos jednu kutiju od 50mcg. Taman jos imam jednu tableticu. TSH je sad nizi, bio je 4.47 prvi put, ali i dalje iznad 2, a to se kolko znam lijeci. Mozda eventualno smanji na 25mcg? 🤔

    Be the change you wish to see in the world..


  • Borovnica9

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Omerta

    Sarasara, ima li novosti? Vjerojatno nije utjecalo, sad si prosla ona prva tri “kriticna” mjeseca, ali dobro da si otkrila pa da dobijes terapiju ako bude potrebno.

    Ja vadila danas hormone u Vinogradskoj.. Evo nalaza: https://photos.app.goo.gl/m3QG1kvhaXrb6Brc8 [photos.app.goo.gl] kak vam se cini to? Sljedeci tj.cu pokazati Granicu na kontroli, a sutra idem kod gin, vjerojatno ce mi prepisati jos jednu kutiju od 50mcg. Taman jos imam jednu tableticu. TSH je sad nizi, bio je 4.47 prvi put, ali i dalje iznad 2, a to se kolko znam lijeci. Mozda eventualno smanji na 25mcg? 🤔


    Mislim da će ti ostat jednaka doza ako tj je uredan tsh sada. 
    Meni od početka trudnoće dižu dozu, počela sa 25mg a sad sam na 62,5 mg i tek sad mi je tsh ispod 2,5 pa mi ostaje ista terapija.
    Zna li tko ima li šanse da se štitnjača vrati u normalu nakon trudnoće? Prvi put mi se pojavilo u trudnoći 

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Cure, ima li koja kontakt broj ili e-mail dr. Granica sa Vinogradske?

    Be the change you wish to see in the world..


  • znatizeljna1

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav dame, imala sam problema sa stitnjacom vec duze vrijeme, vadila sam nalaze u 8.mjesec i tsh mi je bio 1.54 a prije par godina 8, planiram trudnocu pa me zanima dali je to sada u redu? Vidila sam da je on u granicama normale ali eto tila sam vase misljenje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.