Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2860

    Prijavi adminu

    Lija

    Mareeeee3112

    Je u ovoj *

    Čula sam se s doktoricom, željezo mi je ok, ali me šalje na ponovno vađenje krvi i kontrolu svih hormona štitnjače. Nakon toga će vidjeti što će i kakvu terapiju. Prekosutra vadim krv pa se nadam da će se to dovesti u normalu čim prije….baš sam se jako uplašila…nadam se da neće biti nikakvih problema i da će sve proći dobro na kraju…


    Ma naravno nista strasno ja imam anemiju i pijem eutirox sve se to regulira sretno

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Lija

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Evo da se javim, vadila krv jučer i stigao nalaz, svi hormoni štitnjače uredni, moguće da sam taj prvi put bila pod stresom jer sam tad imala i prvi pregled i tu večer sam jedva nešto malo odspavala…ugl, sve ok, hvala svima na lijepim riječima i na pomoći ❤️❤️
    Sretno s trudnoćama i da nam budu bebice vesele i zdrave 🥰🥰 

  • Avatar Željka1209

    Željka1209

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Danas dobila nalaz TSh 18,27. Pijem 50 eutyrox od ljeta. Sutra imam prvi pregled i uzv kod gin, i sad umirem od straha. Da li ce se stic regulirat stitnjaca sa povecanom dozom ili je vec steta nastala…😳

    ZM 30.12.23
    ➕️ 29.01.24🥰🥳
    Prvi pregled 09.02.24 🤞
    Drugi pregled 05.03.24 ✅️ ❤️ kuca
    Treći pregled TA visokorizicna 27.03.
    Termin 05.10. 🥰

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Željka1209

    Danas dobila nalaz TSh 18,27. Pijem 50 eutyrox od ljeta. Sutra imam prvi pregled i uzv kod gin, i sad umirem od straha. Da li ce se stic regulirat stitnjaca sa povecanom dozom ili je vec steta nastala…😳


    Ja sam bila u panici zbog povissnog TSH odmah na pocetku trudnoce jer sam citala da moze izazvati spontani i svasta nesto lose. Pa ssm trcala privatno u endokrinologa po regulaciju terapije i rekao mi je da nije to tolika drama - tj da nista nece biti u kratko vrijeme - samo da uzimam terapiju i da ce se to smanjiti. Da su zene radjale najnormalnije i prije kad nisu znale za visok tsh

  • Avatar Željka1209

    Željka1209

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Željka1209

    Danas dobila nalaz TSh 18,27. Pijem 50 eutyrox od ljeta. Sutra imam prvi pregled i uzv kod gin, i sad umirem od straha. Da li ce se stic regulirat stitnjaca sa povecanom dozom ili je vec steta nastala…😳

    Ja sam bila u panici zbog povissnog TSH odmah na pocetku trudnoce jer sam citala da moze izazvati spontani i svasta nesto lose. Pa ssm trcala privatno u endokrinologa po regulaciju terapije i rekao mi je da nije to tolika drama - tj da nista nece biti u kratko vrijeme - samo da uzimam terapiju i da ce se to smanjiti. Da su zene radjale najnormalnije i prije kad nisu znale za visok tsh


    Hvala na odgovoru. I ja sam u panici trcala opcoj praksi, poduplala mi dozu, 15.2 imam dogocreno kod priv. endokrinologa da vidim sta ce ona reci. Jucer mi je i gin rekla da nije to takva katastrofa ali da treba odmah reagirati. Nadam se da ce sve biti u redu.

    ZM 30.12.23
    ➕️ 29.01.24🥰🥳
    Prvi pregled 09.02.24 🤞
    Drugi pregled 05.03.24 ✅️ ❤️ kuca
    Treći pregled TA visokorizicna 27.03.
    Termin 05.10. 🥰

  • Jaska7

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame. Imam hipertireozu u remiaiji, grejvs i hasimoto. Zanima me da li je neka mama izvadila štitnjaču zbog hipertireoze i grejvsa?

  • Laraimama92

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Željka1209

    Danas dobila nalaz TSh 18,27. Pijem 50 eutyrox od ljeta. Sutra imam prvi pregled i uzv kod gin, i sad umirem od straha. Da li ce se stic regulirat stitnjaca sa povecanom dozom ili je vec steta nastala…😳


    Sa 1.curicom sam u 9oj nedelji trudnoce otkrila da je tsh oko 10..dobila terapiju nakon par dana, nikakvih problema nije bilo, curica rodjena zdrava, prava, sad ima 3 godine, napredna, pametna, ma sve super.

  • Avatar Željka1209

    Željka1209

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Laraimama92

    Željka1209

    Danas dobila nalaz TSh 18,27. Pijem 50 eutyrox od ljeta. Sutra imam prvi pregled i uzv kod gin, i sad umirem od straha. Da li ce se stic regulirat stitnjaca sa povecanom dozom ili je vec steta nastala…😳

    Sa 1.curicom sam u 9oj nedelji trudnoce otkrila da je tsh oko 10..dobila terapiju nakon par dana, nikakvih problema nije bilo, curica rodjena zdrava, prava, sad ima 3 godine, napredna, pametna, ma sve super.


    Meni su digli terapiju na 100, nakon mjesec dana nalaz super. Dalje nastavljam piti tu dozu i pratimo. Nažalost od doktora do doktora je drugačije tumačenje, moja gin me ubila u pojam da ona nikada u svojoj praksi nije vidjela uspješnu trudnoću iznad tsh 2.5, a endicka mi je rekla da su i žene sa tsh 90 iznijela zdravu trudnoću…pa sad ti znaj..samo mi se dodatni stres stvorio. 

    ZM 30.12.23
    ➕️ 29.01.24🥰🥳
    Prvi pregled 09.02.24 🤞
    Drugi pregled 05.03.24 ✅️ ❤️ kuca
    Treći pregled TA visokorizicna 27.03.
    Termin 05.10. 🥰

  • Laraimama92

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Željka1209

    Laraimama92

    Željka1209

    Danas dobila nalaz TSh 18,27. Pijem 50 eutyrox od ljeta. Sutra imam prvi pregled i uzv kod gin, i sad umirem od straha. Da li ce se stic regulirat stitnjaca sa povecanom dozom ili je vec steta nastala…😳

    Sa 1.curicom sam u 9oj nedelji trudnoce otkrila da je tsh oko 10..dobila terapiju nakon par dana, nikakvih problema nije bilo, curica rodjena zdrava, prava, sad ima 3 godine, napredna, pametna, ma sve super.

    Meni su digli terapiju na 100, nakon mjesec dana nalaz super. Dalje nastavljam piti tu dozu i pratimo. Nažalost od doktora do doktora je drugačije tumačenje, moja gin me ubila u pojam da ona nikada u svojoj praksi nije vidjela uspješnu trudnoću iznad tsh 2.5, a endicka mi je rekla da su i žene sa tsh 90 iznijela zdravu trudnoću…pa sad ti znaj..samo mi se dodatni stres stvorio.


    O Boze, kako ce to reci, naravno da su zene iznijele trudnocu kad je tsh preko 2.5. Ja sad u drugoj trudnoci pijem 100 isto vec 2 mjeseca, prije toga sam 75mg 5 dana cini mi se, a dva dana 100..na pocetku sam pila samo 75mg sve dane..ali stalno podize..rekla je da ce mi podici na 5 dana 100, a dva dana il samo jedan dan 150mg u 8om i 9om mjesecu. Sad sam 30 nedelja. Iako malo mi to previse doza jer mi je tsh trenutno 1.7🙄

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.