Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    rukomet5

    Moze li mala pomoc? Do sada nisam imala probleme s stitnjacom, prva trudnoca bez problema. Sada u 13 tj vadila nalaze i tsh ispod granice 0,271, a donja granica od 0.35-4.9

    Strah me da dijetetu nesto ne bude jer sam svasta procitala na forumu! Ima li netko slicno iskustvo


    Meni je trenutno jos nize, na 0.195, odmah sam smanjila eutirox… Mozda ima netko ovdje da nam pomogne:)

  • rukomet5

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Timmy

    rukomet5

    Moze li mala pomoc? Do sada nisam imala probleme s stitnjacom, prva trudnoca bez problema. Sada u 13 tj vadila nalaze i tsh ispod granice 0,271, a donja granica od 0.35-4.9

    Strah me da dijetetu nesto ne bude jer sam svasta procitala na forumu! Ima li netko slicno iskustvo

    Meni je trenutno jos nize, na 0.195, odmah sam smanjila eutirox… Mozda ima netko ovdje da nam pomogne:)


    Problem sto ja ne pijem nikakve ljekove jer nisam do sada imala problema, sad cekam termin kod endokrinologa da pogledaju

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 308

    Prijavi adminu

    Hej cure. 😁
    Nakon iskustva sa spontanima, a mogucim i biokemijskim trudnocama prije, krenula na pretrage. Odma prvo i lose je TSH koji je veci od 6, a radjen je mjesec dana nakon spontanog, a i progesreron je malo povisen. Zanima je jel to moglo utjecati na lose ishode trudnoca ? 
    Sad cekamo druge nalaze, briseve i trombofiliju pa idemo dalje. Tek smo krenuli. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 308

    Prijavi adminu

    Lea06

    Hej cure. 😁
    Nakon iskustva sa spontanima, a mogucim i biokemijskim trudnocama prije, krenula na pretrage. Odma prvo i lose je TSH koji je veci od 6, a radjen je mjesec dana nakon spontanog, a i progesreron je malo povisen. Zanima je jel to moglo utjecati na lose ishode trudnoca ?
    Sad cekamo druge nalaze, briseve i trombofiliju pa idemo dalje. Tek smo krenuli.


    Ne, sta ja pise. 🤦‍♀️
    Testosteron. Sad sam citala nesto o progesteronu i ostalo mi u glavi. 😅 dakle, testosteron je povisen. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure.. 
    Da li se koja susrela sa ovakvim nalazima hormona štitnjače? https://ibb.co/zJ2dP4r [ibb.co] Jutros sam vadila krv, a u ponedjeljak imam pregled/konzultacije. Na početku trudnoće TSH je bio 2.66, prije 2 tjedna u 22.tjednu (nakon preboljene korone) 4.68. Od tad je popriličbo pao, ali sa njim i FT4 koji je malo ispod donje granice. Ne znam da li je to ok nalaz ili indikacija za terapiju? 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Bachata

    Bachata

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Ma evo došli su mi nalazi štitnjače i antitijela štitnjače jer inače pijem eutirox terapiju najmanju jer smo morali tsh spustit do ispod 2 kako bi zanijela. Sad kako sam ostala u drugom stanju trebala sam sve ponovit. I sve je u redu i tsh, i t3, i t4 i još neki anti-tg ali anti-TPO je 26,2 a intervale je do 16 šta znači da je povećan. Sad me zanima da li itko zna šta to znači? Inače pijem terapiju svaki dan 1 tabl eutiroxa od 25mg a vikende po 2 tabl od 25mg. Već sam se javila specijalistu ali evo ako ko ima sličan slučaj il nešto da vidim u čemu je kvaka dok mi se doktor ne javi jer sam uznemirena baš :(.

    Krv mi je uredna, mokraću sam jutros nosila i nadam se da će bit u redu.

    👩‍❤️‍👨33g.,mm 35g.😍
    1 Spontani 5. /2020. 😔
    Eutirox - 1tabl od 50mg dnevno
    Andol 100-1tabl dnevno( 3 mutirajuća gena) folacin 400- 1 tabl dnevno
    Beta ➕ 20.12.2021.g.🤩🙏😇
    Trudnoća termin- 08.08.2022.g.😇🙏👶

  • Avatar Lida 🍀

    Lida 🍀

    Broj poruka: 995

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Vidim da vas ima ovdje puno koje se razumijete u stitnjacu, pa da probam pitati ☺️
    Malo sam kopala po starim nalazima, ovo sam radila kad sam bila 8tt https://ibb.co/PgCxJ5w [ibb.co]
    Znam samo za TSH da u prvom tromjesečju ne bi trebao prelaziti 2.5
    Kod endokrinologa sam svakako isla zbog secera, i on nije nista rekao za stitnjacu i nisam pila nikakvu terapiju. Bazirao se na moj secer i na tome je ostalo. 
    Jesu li ovi nalazi ok ili im trebam napomenuti da nisam dosla samo zbog secera, nego da bih trebala i sniziti taj TSH?  Svakako cu prije sljedece trudnoce ponoviti pretrage. Strah me ponovnog spontanog i sad pusem i na hladno.

    🧔37👩‍🦰27
    - 7/21 - biokemijska?
    - 15.11.'21. - missed ab, kiretaža 💔
    - 15.3.'22. ➕ 🌈 1.4. ❤️
    💙 It's a BOY! 🥰💙
    - 17.11.2022. N ❤️

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Meni ta stitnjaca iskreno nije jasna, npr tsh moze biti od 4,2 ali ak hoces zatrudniti mora bit ispod 2,5.

    Pa sto sad ak je zena zdrava a tsh malo veci od 2,5. mora odmah na terapiju ili kaj?

     S druge strane vidim tu curke normalno zatrudnile i s tsh visim od 2,5

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 308

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, 
      Pitanje vezano za provjeru TSH. 
    Danas sam bila kod endokrinologa i poslala me ponoviti nalaz TSH sada u srijedu, mene buni, jer znam da se to radi od 2 do 5og dana ciklusa, a tada mi nece biti taj period ciklusa. 
    Dakle, nisam trudna, vec pretrage nakon spontanog, povisen TSH bio u 12om mj - 6.100 (koji sam vadila 3i dan ciklusa), pa da ponovimo radi terapije. 
    Ne znam, mozda nije isla za tim, zaboravila, guzva i sl., pa me zanima jel se iskljucivo tada vade ti hormoni ili nije bitno ? Hvala! 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Lea moguce da sam u krivu, no koliko god puta vadila tsh do sad, nikad mi nitko nije rekao da ima veze u kojim se danima ciklusa radi… 🤷‍♀️

    Tako da mislim da ti je to ok kad te poslala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.