Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ledolina

    Ledolina

    Broj poruka: 273

    Prijavi adminu

    Pozdrav, meni je TSH 3, trudna sam 6 tj. a tek u srijedu idem kod svoje gin. na pregled. Svašta sam pročitala o tim vrijednostima TSH u trudnoći pa me malo i strah. Znači, vjerojatno će me slati kod endokrinologa po terapiju. Što vi mislite? 

    [lilypie.com]

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Ledolina

    Pozdrav, meni je TSH 3, trudna sam 6 tj. a tek u srijedu idem kod svoje gin. na pregled. Svašta sam pročitala o tim vrijednostima TSH u trudnoći pa me malo i strah. Znači, vjerojatno će me slati kod endokrinologa po terapiju. Što vi mislite?


    Tsh u trudnoci je idealan do 2.5 makar zavisi od osobe(god, visina, tezina itd). Sigurno ces dobit uputnicu za endokrinologa, pa ce ti on na prvom pregledu rec jel u redu vrijednost ili treba korigirat. Samo bez straha 🙂🙂

  • Avatar Ledolina

    Ledolina

    Broj poruka: 273

    Prijavi adminu

    Hvala ti, nadam se da to nije neki preveliki problem i da će bit sve ok.. Npr. pročitala sam i ovo:
    Koncentracije TSH tijekom prvog tromjesečja mogu biti blago povišene i stimulirati rad štitnjače, ali se ubrzo vraćaju na normalne vrijednosti ukoliko se radi o fiziološkoj trudnoći. Također, valja imati na umu da dolazi do prolaznog pada koncentracije TSH između 8.-14. tjedna gestacije koji je u korelaciji s koncentracijom hCG i pritom je normalni raspon TSH u zdravih trudnica niži od očekivanog u zdravih žena pa to treba uzeti u obzir pri tumačenju rezultata laboratorijskog testiranja.
    Dakle, promjene hormona štitnjače su normalna pojava za vrijeme trudnoće, no važna su redovita kontroliranja rada štitnjače, kako bi se na vrijeme dijagnosticirala patološka stanja ukoliko se ona razviju. 

    E sad, pitanje je do koje vrijednosti se smatra blagim povišenjem… A ništa, čekam pregled pa ću vidjet šta će mi gin. reći. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Leia91

    Pozdrav,
    Ja sam mislila da nema šanse da ostanem trudna ako TSH nije ispod 2,5. No međutim ostala sam trudna sa TSH 7!
    Sada sam 7+4 i sve je u redu. Pijem tablete i čekam kontrolu da vidimo treba li korigirati dozu.
    Mislim da nema straha i da će sve naše trudnoće proći u najboljem redu


    Pozdrav, zanima me koliki ti je sada TSH? U kojem tjednu si zadnji put mjerila?

    Moji nalazi su isli ovako pod terapijom od 37.5ug
    10.10.2019. TSH=1.2, FT4=13.7, TPO=1.7, TGA=2.3
    25.1. saznajemo da sam trudna i opet radim nalaze 4.2.2020. TSH=2.02, FT4=15.8 (nisam radila antitijela)
    20.2. saznajemo da sam pobacila (missed ab.) i 22.2. na svoju ruku idem privatno vaditi hormone i rezultati su: TSH=3.27, FT4=18.03, TPO=9.52, TGA<10.

    Idem privatno kod endokrinologa i on me uvjerava da štitnjača nije mogla biti uzrok spontanom.. isto mi je rekao i ginekolog u bolnici. No mene svejedno muce simptomi koji su mi se pojavili u cca 6. tj trudnoće, a to su bili izrazito znojenje, bolni pazusi tijekom noći i ujutro, zaboravljivost, hladne ruke i cini mi se da sam malo otekla u licu. Mozete reci i da sam caknuta, ali meni se cini da se moja stitnjaca mucila.. doktori me ne dozivljavaju i doza mi je i dalje ostavljena istom.. i receno mi je da dodem na kontrolu za 4 mj. iako cu  dotad već vjerojatno pokusati ponovno ostati trudna. I svakako cu otici po drugo misljenje, ali da je ovo frustrirajuce i zbunjujuće je.. No mislim da ni sami znanstvenici ne znaju sto bi preporucili jer negdje nailazim na članke da prije trudnoce TSH mora svakako biti ispod 2.5 dok drugdje pise da je to zastarjelo i da je sasvim u redu drzati ga i do 5.0..  pa sad ti budi pametan😔

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Ancica21

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Što se tiče Tsh uopće nije mjerilo da mora biti u nekakvim granicama. Žene su imale Tsh po 15 pa je sve dobro prošlo. Bitna je samo dobra kontrola i terapija.
    Evo ja sam prije 6 mj imali spontani. Prva trudnoća i svi su odmah skočili zbog Tsh jer je bio 5 a nitko nije obraćao pozornost da su mi slobodni hormoni bili jaaako povišeni i sve se poklopilo i plus još što nisam pila nikakve tablete a izvađeno mi je pola štitnjače. Prvi slobodni termin endokrinologa je bio za tjedan dana. Tako da sad me strah pokušavati u ovakvoj situaciji ne znam koliko je to sad njima hitan slučaj. 

  • Avatar Matea2111

    Matea2111

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Bokić! Trudna sam 16+5 tj i vadila sam hormone štitnjače koji u 3.85 rečeno mi je da moraju bit oko 2 i da ću morati dalje kontrolirati. Idući tjedan idem na kontrolu u bolnicu gdje sam ležala zbog svrbeža i osipa po trbuhu, prsima i leđima. Našli su mi malo pijeska u žuči i povišene leukicite i CRP. Sad me je strah kakav će ishod bit trudnoće, nemam ovako nikakvih drugim problema ali nisam puno trudna, a već toliko problema. Da li je još tko imao problema koji su se samo vezali jedan na drugi 😔

  • Avatar Dorotea88

    Dorotea88

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Bok curke! 
    Evo i mene na ovu temi (inace sam kod MPO cura). Danas bila kod endokrinologa jer su mi u klinici za neplodnost zadnji krvni nalazi bili koma (TSH 5.34, TPO 137) 
    Danas kod endokrinologa vadila krv i napravila uzv-dijagnoza hashimoto. Sutra trebam po te nalaze krvi prema kojima ce se odrediti i terapija. U klinici za neplodnost se nisu bas nesto sekirali u vezi mojih nalaza i dali mi plan stimulacije za sljedeci ciklus (u 6.mj). Jel ja uopce smijem u stimulaciju za ivf dok se te vrijednosti ne spuste?? Citam rizike i to sve,ali moram priznati da sam zbunjena jer ni u jednom trenutku nitko nije rekao da pauziramo sa postupkom ni nis,ko da je sve normalno. Koliko uopce ima logike ici na ivf dok su rezultati takvi? Ivf bi nam bio negdje cca sredinom 6.mj ali cisto sumnjam da ce kakva god terapija pripisana uspjeti dovesti to u red u tako kratkom periodu.
    Iza nas su 2 neuspjesne inseminacije. Kod oboje je sve u redu (idiopati smo). Od terapije mi je jedino pripisan vitamin D jer je bio kriminalno los (sada je vec iznad donje vrijednosti)  i endokrinolog mi je rekao obavezno krenuti s Femibionom 0 zbog joda. Ima li netko kakav savjet ili mozda vlastito iskustvo s ovakvom situacijom? 

    Ja 88', muz 89'
    Dijagnoza-idiopatska
    1.inseminacija 21/03/20- neuspjesno
    2.inseminacija 20/04/20- neuspjesno
    U pripremi za ivf

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Bok Dorotea, i ja imam hashimoto. Ne znam za ivf, no mogu ti preporučiti grupu na fejsu To nisam ja - to je moja štitnjača. Tamo možeš pitati kaj te zanima a ima i puno korisnih dokumenata za proučiti o životu sa hashimotom, kako si pomoći pravilnom prehranom, suplementima itd. Puno sreće 🍀🌞

  • Avatar Dorotea88

    Dorotea88

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Sanja*

    Bok Dorotea, i ja imam hashimoto. Ne znam za ivf, no mogu ti preporučiti grupu na fejsu To nisam ja - to je moja štitnjača. Tamo možeš pitati kaj te zanima a ima i puno korisnih dokumenata za proučiti o životu sa hashimotom, kako si pomoći pravilnom prehranom, suplementima itd. Puno sreće 🍀🌞


    Prikljucila sam se grupi cim sam prve nalaze dobila,ali nazalos tsh i tpo nisu jedina mjerila pa nisam bas puno info dobila jer tada jos nisam imala finalnu dijagnozu. Danas idem jos kod endokrinologa po nalaze od jucer i recept za terapiju pa cu opet na grupi pitati za savjet. Datoteke cu svakako procesljati i vidjeti kako korigirati ishranu. Hvala vam na savjetu! 🤗

    Ja 88', muz 89'
    Dijagnoza-idiopatska
    1.inseminacija 21/03/20- neuspjesno
    2.inseminacija 20/04/20- neuspjesno
    U pripremi za ivf

  • Avatar Dorotea88

    Dorotea88

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Iako cu vjerojatno morati anonimno jer ljudi ne znaju da smo u ivf vodama,a dosta poznanica mi je u grupi. 

    Ja 88', muz 89'
    Dijagnoza-idiopatska
    1.inseminacija 21/03/20- neuspjesno
    2.inseminacija 20/04/20- neuspjesno
    U pripremi za ivf

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.