Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    LinoLada

    Pozdrav, u 21 tt sam i imam problem sa stitnjacom vec 9 godina. Pijem Euthyrox od 25. I drzim je u granicama sto se hormona tice, uzv je isto bio okej bez cistica…Trudna sam ostala bez problema iako mi TSH nije bio ispod 2, nego oko 3 i od kad sam ostala trudna on se vise nije spustao. Na zadnjem pregledu mi je vrijednost TSH bila 4,75, a gornja granicna vrijed je 5 (svi ostali hormoni uredni) na sto je dr rekla da je to okej, ostavila me i dalje na 25 mcg i rekla da mi dozu Euthyroxa nece povecavati jer nije potrebno. Po meni je ovaj TSH ipak malo prevelik… Dali netko ima slicno iskustvo? Dal da idem privatno kod endokrinologa?


    Kažu da u trudnoći tsh treba biti ispod 2.5 Tako su meni rekli… U zadnjoj trudnoći (koja nije dobro završila) imala sam 3 i nešto i ipak mi je povisila…  PO meni bi bilo bolje ići privatno negdje po drugo mišljenje. 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    barbs

    LinoLada

    Pozdrav, u 21 tt sam i imam problem sa stitnjacom vec 9 godina. Pijem Euthyrox od 25. I drzim je u granicama sto se hormona tice, uzv je isto bio okej bez cistica…Trudna sam ostala bez problema iako mi TSH nije bio ispod 2, nego oko 3 i od kad sam ostala trudna on se vise nije spustao. Na zadnjem pregledu mi je vrijednost TSH bila 4,75, a gornja granicna vrijed je 5 (svi ostali hormoni uredni) na sto je dr rekla da je to okej, ostavila me i dalje na 25 mcg i rekla da mi dozu Euthyroxa nece povecavati jer nije potrebno. Po meni je ovaj TSH ipak malo prevelik… Dali netko ima slicno iskustvo? Dal da idem privatno kod endokrinologa?

    Kažu da u trudnoći tsh treba biti ispod 2.5 Tako su meni rekli… U zadnjoj trudnoći (koja nije dobro završila) imala sam 3 i nešto i ipak mi je povisila… PO meni bi bilo bolje ići privatno negdje po drugo mišljenje.


    Hvala na savjetu. U srijedu sam zakazala termin privatno. Ipak mi se cini da je ovo malo previsoko…

  • Avatar Marijaa30

    Marijaa30

    Broj poruka: 1054

    Prijavi adminu

    Imam pitanje. U 33tt mi je TSH bio povisen 5.19 i pila sam 25mcg eutiroksa. U 39tt se normaliziralo na 3.47 i jos sam onda 4 tjedna pila terapiju. Nisam odma isla poslije na kontrolu, obavila sam je tek jucer i sad mi je TSH 0.09, a 0.27 je minimum. Zna li netko, je li moguce da je to zbog terapije poslije poroda i da ce se to normalizirati natrag?

    [lilypie.com]
    26.8. Ivan 💙💙

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Marijaa30

    Imam pitanje. U 33tt mi je TSH bio povisen 5.19 i pila sam 25mcg eutiroksa. U 39tt se normaliziralo na 3.47 i jos sam onda 4 tjedna pila terapiju. Nisam odma isla poslije na kontrolu, obavila sam je tek jucer i sad mi je TSH 0.09, a 0.27 je minimum. Zna li netko, je li moguce da je to zbog terapije poslije poroda i da ce se to normalizirati natrag?


    Poslije poroda se vraća polako u normalu, zato je meni doktor endokrinolog napisao odmah upute na koliko da smanjim dozu poslije poroda. Ja bi svakako s nalazima išla odmah kod doktora nek ti mijenja terapiju

    [lilypie.com]

  • crna0210

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam pitanje… Da li je koja mama u trudnoci pila concor cor i euthyrox? Inace pijem concor zbog povisenih otkucaja i aritmija i sad mi je ginekolog dao euthyrox od 25 mikrograma, nalaz tsh 2,81…. Malo sam zabrinuta kako ce se to odraziti na trudnocu i dijete, mozda panicarim bezveze,neznam…pa eto, molim iskustva.

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    crna0210

    Pozdrav, imam pitanje… Da li je koja mama u trudnoci pila concor cor i euthyrox? Inace pijem concor zbog povisenih otkucaja i aritmija i sad mi je ginekolog dao euthyrox od 25 mikrograma, nalaz tsh 2,81…. Malo sam zabrinuta kako ce se to odraziti na trudnocu i dijete, mozda panicarim bezveze,neznam…pa eto, molim iskustva.


    Pijem euthyrox od vec jedno 4.g tako i sada u trudnoci,nije stetan nadomjestava hormon koji nam fali…vazno je jedino redovito kontrolirati hormone i ici endokrinologu …

    [lilypie.com]

  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    crna0210

    Pozdrav, imam pitanje… Da li je koja mama u trudnoci pila concor cor i euthyrox? Inace pijem concor zbog povisenih otkucaja i aritmija i sad mi je ginekolog dao euthyrox od 25 mikrograma, nalaz tsh 2,81…. Malo sam zabrinuta kako ce se to odraziti na trudnocu i dijete, mozda panicarim bezveze,neznam…pa eto, molim iskustva.


    Ja pijem euthyrox nekih godinu dana već i taman sam si našla dozu koja mi je sredila tsh da bude oko 2 i sad u trudnoći mi je opet buknulo i sad mi je tsh 5,75. Odmah mi je doktorica povećala terapiju i ponoviti nalaze za 4 tjedna. Mislim da je samo bitno držati to pod kontrolom. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Ja sam u 17. tjednu i tsh mi je 7.9
    Pijem euthyrox od 50…
    Svakih 3 tjedna trebam vadit krv radi kontrole.. 
    Je li itko imao tako visok tsh, a da je kasnije sve bilo u redu? 

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

  • Avatar mala_ive

    mala_ive

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Bok svima - da podijelim svoje iskustvo - možda nekome pomogne.

    Operirala sam štitnjaču prije 5-6 godina i otad sam na terapiji Euthyroxom (100-150 dnevno, ovisno o kilaži). Sve obavljeno na Vinogradskoj koju toplo preporučujem za liječenje štitnjače - tamo sam se operirala i dan danas me trudnu prate, stručno i strpljivo, nemam nijednu primjedbu na nuklearnu tamo a dosta dugo sam kod njih. Nakon operacije su me kontrolirali svakih 3 tjedna i doveli mi hormone u normalu u rekordnom roku (mjesec dana).
    Doktor mi je rekao da se ne brinem za trudnoću, da je hormon Euthyrox u potpunosti adekvatan i za mene i za bebu, cjeloživotno. Ono što je bitno je, ako je moguće, na vrijeme navijestiti planiranje trudnoće zbog razine TSH koja je izuzetno bitna za zdravo začeće i održanje bebe u prvih 3 mjeseca. Zadnja istraživanja spontanih pokazuju da ih je većina u prvom tromjesečju izazvana previsokim TSH koji nije uočen/nije liječen. Na vrijeme sam se javila, bila sigurna da je hormon oko 1 (to je preporučljiva razina za začeće), zatrudnila u roku mjesec dana od časa kad smo krenuli i evo me u 23.tjednu. Terapija mi je rasla, sad sam na 175/200 naizmjenično od 16.tjedna, TSH oko 1-1.5 i doktor kaže da je to odlično. Beba sad već proizvodi svoj hormon i ima sasvim razvijenu štitnjaču i u sljedećim tjednima, osim ako ne budem nešto previše dobivala na kilaži, ta gramaža Euthyroxa bi trebala stagnirati ili opadati. Ako se ful udebljam onda raste, logično. Zasad sam na +5/6 i dosta pazim što jedem jer sam cijeli život sklona debljanju.

    Ovo sam sve napisala da ohrabrim sve curke koje imaju problema i izbezumljene su zbog lijeka, hormona i slično. Mislim da je u cijeloj priči bitno ne zanemarivati razinu TSH (ovo što čitam da je TSH 5, 6 i više mi se čini da traži pažnju jer je moj liječnik na TSH 3 povećavao dozu).

    Sretno svim budućim majčicama

    Nemam nikakve probleme i

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mala_ive

    mala_ive

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    bez nemam nikakve probleme i

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.