Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • anaid

    Broj poruka: 727

    Prijavi adminu

    Cure koje ste prosle kiretazu? Jel jako boli ? Koliko vremenski to traje?
    Nadam se da cu izbjeci, al danas skorom ni nema iscjetka, ako nebude do utorka nista morat cu na ciscenje a uza svu psihicku bol,jeza me hvata jos ma pomisao ciscenja.
    Ps. Meni su isto menge bile koma nakon prvog spontanog

    JA - 31, MM 34
    Radimo na bebi od 6/2019
    Prvi spontani: 7 TT bez kiretaže - 21.07.19.
    Drugi spontani: 9 TT, kiretaža - 09.07.20.

  • Bebanomoje

    Broj poruka: 770

    Prijavi adminu

    Amelie, pa zar si ti opet imala spontani?  nisam to shvatila do sada, gledam ti potpis i sta pises i nije mi jasno. Uzasno mi je zao. Jesu doktori ovaj put pametniji? Koji je uzrok bio sada? Oprosti ako previse pitam, ali popratim ovu temu povremeno i sad mi je sok jer nisam to skuzila 
    Mene je uzasno strah da ce se ponoviti. Ovo nam je drugi ciklus kako pokusavamo, svega me je strah iskreno. I jos kad vidim koliko se to zna ponavljati, bude mi jos gore. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Bebanomoje

    Amelie, pa zar si ti opet imala spontani?nisam to shvatila do sada, gledam ti potpis i sta pises i nije mi jasno. Uzasno mi je zao. Jesu doktori ovaj put pametniji? Koji je uzrok bio sada? Oprosti ako previse pitam, ali popratim ovu temu povremeno i sad mi je sok jer nisam to skuzila
    Mene je uzasno strah da ce se ponoviti. Ovo nam je drugi ciklus kako pokusavamo, svega me je strah iskreno. I jos kad vidim koliko se to zna ponavljati, bude mi jos gore.


    Jep, ja sam opet imala isti peh.. ma kod nas je priča ipak malo kompleksnija. U biti sam odmah nakon prvog spontanog uspjela napraviti kariogram i našli smo kod muza balansiranu translokaciju koja je najvjerojatnije razlog sto se to ponavlja. Na drugu trudnocu smo isli svjesni rizika jer iako postoji sansa da dobijemo zdravu bebu, imamo i vece sanse za spontane. Trebalo mi je neko vrijeme da prihvatim tu spoznaju.. mislim da mi tek sad sjeda nakon skoro 3 mjeseca koliko znamo. Iskreno zbog tog saznanja sam u drugu trudnocu usla puno opreznije i nisam se zanosila kao s prvom. Sad sljedece sto moramo je napraviti i meni sve moguce pretrage pa da vidimo da nemam i ja nesto dodatno sto mozemo lijeciti. Nije problem sto pitas, nisam bila puno aktivna pa nisi ni mogla skuziti. Mislim da je strah i neizvjesnost uvijek tu, ali nekako kad znas s cime se boris je mrvicu lakse. Najgore je to neznanje.. no na kraju u jako velikom broju parova se ne ponovi taj drugi put i stanu na jednom spontanom.. drzim ti fige da je i tebi tako, ali razumijem skroz tvoju uznemirenost. I ja sam prolazila kroz faze srece pa straha pa ocaja.. na kraju je opet priroda odlucila svoje i ne mozemo mi tu nista. I opet kazem draze mi je da se ovako desi nego beba s teskim poremecajima. A u buducnosti cemo vidjeti sto cemo.. mozda cemo morati intervenirati i malo zaobici prirodu koliko to moderna medicina dopusta, ali to nam je zadnja solucija. Mislim da cemo jos jednom pokusati na jesen pa sto bude..

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    anaid

    Cure koje ste prosle kiretazu? Jel jako boli ? Koliko vremenski to traje?
    Nadam se da cu izbjeci, al danas skorom ni nema iscjetka, ako nebude do utorka nista morat cu na ciscenje a uza svu psihicku bol,jeza me hvata jos ma pomisao ciscenja.
    Ps. Meni su isto menge bile koma nakon prvog spontanog


    Hej, mogu ti samo reci sto sam cula od cura koje su to iz prve ruke prosle jer ja nisam. Znaci sam zahvat traje cca 30-45 min.. mozda cak i krace. Trebala bi dobiti opću anesteziju (moras ispuniti anestezioloski uputnik, navesti sve moguce lijekove, alergije i pov.bolesti), moras biti natašte i poslije zahvata ne smijes nista jesti jos 2h, ali obicno ides doma nakon sto tih 2h produ. Poslije krvaris isto tako do 10ak dana.. ne bi trebalo biti preobilno, a mislim da te ne bi trebalo boljeti nista vise nego kao kad je menga. I ustvari to ti je najbrži moguci nacin da to rijesis i vj i bezbolniji od tablete ili spontanog ciscenja no ja nisam bas pobornik operacija ako ih mogu izbjeci i zeljela sam ici maksimalno postedno po maternicu buduci da nisam radala, a naravno da planiram!:) Svaka metoda nosi neki svoj rizik i doktori bi ti trebali sve to objasniti. Ono sto je minus kod tablete je sto zna ici sporo.. ponekad ih moras dobiti vise u par navrata, nekad grcevi budu dosta jaki i bolni, ali mozes popiti nesto protiv bolova.. eto meni uopce nije trebala tableta i kod mene je oba puta skoro sve izaslo. Nazalost nekim curama ostane pa na kraju moraju svejedno na kiretazu. Sori na opsirnosti.. nadam se da sam te informirala i probaj se smiriti.. puno gore to djeluje nego zaista je. Vidjet ces da bude sve ok na kraju! 🤗

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Bowlica

    Bowlica

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    anaid žao mi je iskreno…evo ja sam prošla 2 spontana. 1. Je bio prije 2 god kad sam išla na kiretažu. Trajala je kratko, ne znam koliko ali max.30min. Mogla sam birati lokalnu ili opcu anesteziju, izabrala sam opcu jer ne bih mogla gledati i slusati doktore sto mi rade. Smjestili su me u sobu nakkn kiretaze sam lezala u bolnici jos 2 sata. Nije me bolilo samo sam bila slomljena od tuge. Krvarila sam kao menga 10tak dana cca vec sam i zaboravila. Ovaj put prije 2 tj sam isla na medikamentoznu obradu, dakle s tabletom. Prvom sam dobila jednu i poslali me doma. Za 2 dana mi rekli da dodjem. Taj dan se nista nije dogadjalo popodne, iduci dan sam predvecer malo pocela krvariti bez nekih bolova, ujutro taj dan prije polaska u bolnicu mi je jako puno toga izaslo malo mi se zavrtilo. U bolnici napravili uzv dali mi jos 2 tablete i u toku dana jos 3, ostala sam do navecer pa isla doma. Bolove sam imala taj dan u bolnici ne jako kao menga i nije trajalo dugo jer sam uzela za bolove brufen od straha da se ne pojaca naglo. 14 dana mi je proslo od 1.tablete bila sam ovaj i prosli tj na kontroli u bolnici cisti se to. Unazad 5 dana smeđarim do tada bilo kao menga. Sve je to sad vec pri kraju iduci tj.jos jedna kontrola. Jos sam na bolovanju, nadam se jos neko vrijeme. Nisam sposobna za ici raditi….drz se i odmaraj. Sto se tice odabira…da, s tabletom malo duze traje i moraju cesto pratiti s uzv. Uz kiretazu postoji mogucnost ostecenja nekih zato ovaj put nisam pristala, isto tako plod nisu mogli na analizu kad je tableta. Uz tabletu je prirodnije ciscenje i to mi je bio glavni razlog, qko se odlucis, uzmi u obzir da mozes imati mucnine, vrtoglavicu i jaki umor. Ja sam tako malo bila 2 dana omamljena dok nije najveci dio izasao.

    Ja 38, M 39
    2 djece, 2018. I 2020. missed ab. u 8 i 9TT, 2019 biokem.
    Ciklusi 35 dana cca, blagi PCOS, mali septum maternice odstranjen 2021.g.
    Čekamo bebu 12/2021 fraxiparine

  • Milenaa28

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Drage moje žene, jako teško mi je uopće čitati sve ovo, i žao mi je svaku koja je morala proći to bolno iskustvo. Evo pišem prvi puta, imam potrebu podijelit i izbacit iz sebe sve van, nažalost i ja sam imala spontani pobačaj prije 2 mj, prva trudnoća,željena, ušla sam u 11 tj trudnoće, kada sam došla na pregled saopćeno mi je da je bebi prestalo kucati srce u 9 tj 😢 očišćena sam medikamentozno, jako bolno iskustvo, i sto pitanja u glavi zašto baš ja…koliko got imam podršku i od supruga i svih svojih, hormoni rade svoje…jedan dan sam dobro, drugi dan plačem, suze teku same od sebe…jako je bolan i težak period, al moramo ostat jake, i nastavit dalje se borit, teško mi je uopće pisat 😢 

  • anaid

    Broj poruka: 727

    Prijavi adminu

    Ja sam pitala za te tablete koje poticu spontani a on meni pocinje nesto drugo. I od jucer vec nemam ni iscjedak, sve se bojim da nebum izbjegla kiretazu 😥😥
    Tesko je to cure, tesko je jednom to proc, a bome vise puta, ja sam slomljena. Neznam dal cu uopce imat snage razmisljat o trecem pokusaju jer sad bi nakon kaj se sve slegne prvo valjda trebala na 100 pretraga da se ustanovi gdje je problem.

    JA - 31, MM 34
    Radimo na bebi od 6/2019
    Prvi spontani: 7 TT bez kiretaže - 21.07.19.
    Drugi spontani: 9 TT, kiretaža - 09.07.20.

  • Avatar working_mom

    working_mom

    Broj poruka: 111

    Prijavi adminu

    Meni je beta u srijedu bila 111 (padala je) , jucer 146(rasla je) . Narucena sam u ponedjeljak opet na vadjenje krvi, na kiretazu da vide da li je u maternici bila posteljica. Ako nije, dobiti cu injekciju jer oni ne znaju gdje je plod. 

  • anaid

    Broj poruka: 727

    Prijavi adminu

    working_mom

    Meni je beta u srijedu bila 111 (padala je) , jucer 146(rasla je) . Narucena sam u ponedjeljak opet na vadjenje krvi, na kiretazu da vide da li je u maternici bila posteljica. Ako nije, dobiti cu injekciju jer oni ne znaju gdje je plod.


    Mi smo bile u grupi lh trakice,sjecam te se.
    To ti je prva trudnoca? Po beti je jos rana,ili? 

    JA - 31, MM 34
    Radimo na bebi od 6/2019
    Prvi spontani: 7 TT bez kiretaže - 21.07.19.
    Drugi spontani: 9 TT, kiretaža - 09.07.20.

  • Avatar working_mom

    working_mom

    Broj poruka: 111

    Prijavi adminu

    Nije. Takva je vec 3tj od kad sam prokrvarila. Varira umjesto da pada i cekali su dosta da tijelo apsorbira, ali nemam te srece. Imam jednu curicu 4g, odmah ostala trudna s njom, a sada se mucimo skoro godinu dana. 

    Lh trakice da 😁 prije corone. Onda je pocela ova ludnica i nisam lh trakice uopce koristila. Muz dobio losiji spermiogram nalaz i poceli i on i ja piti vitamine i nismo ocekivali bas odmah da ce se primiti , pogotovo ne da napravi ovakvo sranje. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.