Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    Annete007

    Pozdrav cure, evo moje iskustvo od prije 3 dana iz splitskog rodilišta, nadam se da ću neke smiriti i utješiti, pitajte što god treba još! Dakle, 2. mi je porod, dobila sam svoje trudove doma i čekala dok se ujednače na 5 minuta, došla u rodilište otvorena 6 cm. Klistirali me-nisu me pitali ali to preporučam svakome jer nije nikakav bauk, a i ja sam imala 2 dana prije prirodno čišćenje i opet je bilo posla :) U boksu me stavili na ctg, ponudili Pilates loptu, koju sam uzela ali mi je bilo lakše prohodati trudove pa sam pitala i pustili su da stojim. Drip dobila pred kraj, i u 3 truda beba je izašla. Svi prema meni bili su korektni, i stvarno sve je prošlo dobro!


    Jesu li te bolili vaginalni pregledi? Mene je toga najvise strah da ce biti pregrubi

    [lilypie.com]

  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    Annete007

    Evo i iskustvo sa odjela, s nijednom smjenom sestara nisam imala problema. Prva 24 sata bebica ne može dobiti nadohranu, nakon toga sestre su uredno stizale svakih 3h i nudile mlijeko. Iako svakako prvenstveno potiču dojenje.. Presvlačenje bebe je 3 puta dnevno, a pelena je bilo u pretincu i mogao si i sam presvući, ja nisam, nastojala sam ležati što više a i nisam mogla od šavova. Ponesite nešto za bolove, iako mi je sestra dala Lekadol kad sam pitala ali im to navodno mora odobriti doktor i napisati na kartonu. Hrana je ok, ni previše ni premalo, wc papira je uvijek bilo i wc se čistio 1 put dnevno kao i soba..


    Potpisujem vecinu. Wc se cistio svaki dan, papira je bilo iako sam nosila i svoj, hrana dobra. Mogu se traziti pelene ako se dodatno presvlaci beba. 
    Sestre su bile vecinom nezainteresirane da pokazu kako dojiti, tek nakon dan i pol mi je jedna pokazala a do tada je beba izgubila i vise od 10 posto tezine. Postoji natpis u slucaju umora da se javimo sestri da uzme dijete u sobu za dojencad. U praksi me nakon dan i po nespavanja kad sam pitala za tu mogucnost docekalo pitanje zasto nisam spavala, jeli zato sto sam bila zauzeta tipkanjem na mob (?!). Rekla je sestra da ce vidjeti s pedijatricom mogu li uzeti dijete (iako natpis kaze drugacije), kasnije je rekla da moze ali ne smije biti vise od 2 h i ako pocne plakati odma mi ga vracaju. Pa da ne place svako 20 min, nebi mi ni trebala pomoc da odspavam. Tako da je dijete ipak ostalo sa mnom, a ja srecom nisam zaspala za vrijeme dojenja. Svi ti natpisi po sobi o dojenju i odmoru su samo mrtvo slovo zalijepljeno za zidu sobe (ili ja stvarno nemam srece pa nabasam uvijek na krivu osobu 🤷‍♀️)

    [lilypie.com]

  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    Porod muz me doveo u noci, nismo ni bili sigurni jesu li trudovi. Ubrzo mi je poslao poruku da vidi jesam li dobro, a babica je krenula kolutati ocima jer je mob zavibrirao nekoliko puta za redom. Znala sam da mi se lose pise. Druga babica mi je nakon pregleda rekla ponesite svoje stvari. Tako da sam 6 cm otvorena i u trudovima pokusavala nositi veliku torbu i mini ruksak. Pomogla mi je sa stvarima tek kad sam napravila nekoliko koraka i rekla da ne mogu i pitala je moze li mi pomoci. Bas sam se osjecala jadno.
    Pitali su me mogu li setati, ja sam rekla da ne, ne znajuci da pitanje mozes li setati zapravo znaci mozes li primiti klistir.
    Otisla sam u wc, pocela se prirodno cistiti i prva babica, ona koja voli kolutati ocima mi je putem do boksa rekla da to sto sam bila u wc nista ne znaci ako necu klistir. Rekla sam da nisam rekla da necu, nego ne mogu setati od bolova. Ako smijem sjediti neka mi ga daju. Zatim sam dobila klistir.
    Usla sam u boks, vrijeme u trudovima je proletjelo. Doslo je vrijeme tiskanja. Nisam znala da za vrijeme tiskanja ne smijes pustiti dah pa se babica ljutila i ruzno oponasala kako ja tiskam. Bas me bolilo pa koliko sam se god trudila prodisavati  ipak bi mi se omakao krik. Ona bi tada postajala gruba.
    Beba se nije spustala. Vikali su i doktor i babica da ne tiskam dovoljno dobro. Mozda i nisam tiskala dovoljno dobro, ne znam ali tiskala sam najjace sto sam mogla toliko da bi hiperventilirala izmedu trudova jer od naprezanja u trudu vise nebi mogla doci do zraka. Uz tesku muku sam rodila iako smo skoro zavrsili na carskom.Kad se beba krenula spustati, onda sam im i ja bila super. Tada se vise nisam osjecala kao govno nego sam dobila i par bravo za tiskanje iako nisam nista drugacije radila. Tiskala sam jednakom jacinom  odnosno 200 posto od svojih mogucnosti. Nakon sto sam rodila pitala sam jesu li pustili da pupcana odpulsira. Babica mi je odma odbrusila da kako to mogu pitati jesam li vidila kakva je bila situacija. Rekla sam da je mogla odgovoriti samo s da ili ne. 

    [lilypie.com]

  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    (…)
    Zatim sam pitala hoce li me boliti sivanje, tu je dokt komentirala da nisam ni rodila a vec pitam za sivanje. Kao da sam totalna ludakinja i nemajka jer eto dobila sam dijete a tu pitam za neke bolove. Tu mi je stvarno bilo dosta i rekla sam da je tesko dno dna da insinuiraju da me nije briga za dijete jer pitam hoce li me nesto boliti. Nakon toga mi je rekla da mi trudnice svasta citamo i nije vise bila gruba. Na kontroli su mi rekli da me lijepo sasilo. Sve u svemu, tehnicki nisu nista napravili krivo, ali 0 bodova sto se tice pristupa, humanosti i topline prema nekom u bolovima. Nisam ni ocekivala da me netko drzi za ruku, ali mislim da je ispod svake razine da ti netko odbrusi na svaku i izruguje ti se u trudovima. Pogotovo sto nisam imala nikakve prohtjeve ni vezano za drip ni epiziotomiju. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Yvette , ako nije tajna znas li koja ti je bila doktorica i babica? Bas me zanima jer cujem toliko oprecnih komentara. Moja se beba njje spustala pa sam nakon 10 sati dripa i 10cm isla na carski, u radjaoni su mi svi bili ok osim jedne mladje doktorice koja mi je digla tlak jer se ismijavala kako ja neznam sta su trudovi i kako je mene bice bolio zeludac kad sam spominjalaa braxton hickse pri kraju trudnoce… 

    Kakvi su ti bili pregledi, meni je to bilo jezivo bolno i traumaticno i nikad necu zaborvait. I kopali me pod najjacim trudovima

    [lilypie.com]

  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    Kad sam dosla bila je jedna mlada plava doktorica, ona je bila ok. Nije bila nesto pricljiva, ali nije bila ni gruba prema meni. Dosla sam 6 cm otvorena i uzasno me bolilo. Pitala sam je oce li bit i bolnije. Znacilo mi je sto mi je iskreno rekla da hoce. 😄 I rekla mi je da cu rodit brzo, da imam jake trudove. Kasnije su stigla jos dva doktora jer su nam krenuli padati otkucaji. Donijeli su mi papire za carski ali su dali sve od sebe da rodim vaginalno. Bog zna koliko sam se trudila. I uspjeli smo. Jedan od ta dva doktora se ljutio da ne tiskam dobro. Kao i starija babica, plava,  oko 50 god ima. Dokt koja me sivala je komentirala sto pitam hoce li boliti, mlada je. Moguce specijalizant. Tko je tebe sivao? Na kontroli mi je receno da sam super sasivena. Bar nesto. Uzasavala sam se vaginalnih pregleda, ali nisam ih zapamtila kao bolne. Mozda zato jer sam bila dosta otvorena. Dosla sam vec sa 6 cm.. U trudovima za vrijeme izgona mi je jedan doktor imao ruku unutra, a drugi naskakivao na trbuh. To se ponovilo vise puta. Dok se beba nije spustila  Samo sam jednom zajaukala na ruku kad je kopao, ali nije mi bilo strasno. Cak ni naskakivanje na trbuh. Vise nelagodno nego bolno. Izgon i trudovi za vrijeme izgona su bili nesto najuzasnije. Nisam mogla kontrolirati zvukove koje sam proizvodila, bas sam osjecala kako mi je cijelo tijelo grci. Kad je mali izasao tad sam zavristala najjace. Imala sam osjecaj kao da me nesto prepilalo dole. Svi govore da epiziotomiju ne osjete, pa ne znam jesam li to osjetila ili je bila bol sto je beba izasla. Mozda su tebe bolili vaginalni pregledi jer si se sporije otvarala. 

    [lilypie.com]

  • Eta

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mini

    Splitsko rodilište užas, bar u mom slučaju…sva sreća da sam imala lak porod, brzinski se otvorila i mala beba…osoblje i doktori katastrofa…valjda im je bilo već bolje bi bila prkasno pa su me doslovno babice došle izrezat, izvadili bebu, a doktora nism ni vidila …bas se mislim iz svog iskustva dal Dalmatinke stvarno dopuštaju da se prema njima ponašaju ko prema stoki i misle da je to normalno…žalim sve žene koje su imale kompliciranju porod od mene jer im se u kozu ne bi stavila…ako ikad već budem rodila zadobiti ću Splitsko rodilište u širokom luku


    Draga Mini, ja sam, nazalost, gore prosla i vrlo dobro znam o cemu govorite. Puno bi mi znacilo ako mozete privatno da mi se javite.

  • Twinmom09

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zanima me zna li netko je li potrebno pri hospitalizaciji u splitskom rodilistu donijeti negativan test na covid 19?

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Eta

    Mini

    Splitsko rodilište užas, bar u mom slučaju…sva sreća da sam imala lak porod, brzinski se otvorila i mala beba…osoblje i doktori katastrofa…valjda im je bilo već bolje bi bila prkasno pa su me doslovno babice došle izrezat, izvadili bebu, a doktora nism ni vidila …bas se mislim iz svog iskustva dal Dalmatinke stvarno dopuštaju da se prema njima ponašaju ko prema stoki i misle da je to normalno…žalim sve žene koje su imale kompliciranju porod od mene jer im se u kozu ne bi stavila…ako ikad već budem rodila zadobiti ću Splitsko rodilište u širokom luku

    Draga Mini, ja sam, nazalost, gore prosla i vrlo dobro znam o cemu govorite. Puno bi mi znacilo ako mozete privatno da mi se javite.


    Draga sto je bilo? Oprsoti tek sad vidim poruku

    [lilypie.com]

  • stella150520

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zanima me nedavno iskustvo u splitskom rodilištu…za manje od dva mjeseca mi je termin pa me zanima trenutna situacija te je li pratnja dopuštena? 
    Ii još da li je moguć porod četveronoške (kobilica)? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.