Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lordy

    Lordy

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Hvala za info i cestitam na brzom porodu😄

    URL = https: //lilypie.com]

  • Avatar A_Ne

    A_Ne

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Čestitke na porodu i hvala na informacijama.
    Ne izgleda bajno stanje ,ionako ima manjak osoblja, očito je sad još manje. Jeste iz St vi? Jer ako su vas vratili od negdi dalje,tipa Makarska ili još dalje onda mi to baš i nije ok. 

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Hvala na svim informacijama, svaki savjet je dobrodošao! 

  • Avatar sinjorinagusarica

    sinjorinagusarica

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    i ja se zahvaljujem na info. ja sam isto pocetak 5og, i malo je reci da me hvata trema kako ce to sve skupa izgledati. prosli put sam 20 sati radjala, planirala ovaj put i pratnju i sve, da mi bude lakse a ono ispalo sve ovako….

    [lilypie.com]

  • mare1234

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Registrirala sam se sami da napišem info za porod ako će vam pomoći malo 

    Rodila sam sredinom 4. mjeseca. Prenijela 10 dana pa sam išla na inducirani. Moj prvi porod. Bio je malo kompliciraniji, gel, drip, na kraju vakuum
    Na pola sam tražila epiduralnu jer su mi trudovi postali neizdrživi a bila sam tek 4cm otvorena i dobila sam je za nekih sat vremena. Nakon toga porod bezbolan, šivanje poslije isto. 

    Osoblje je u radaoni bilo super ljubazno. Ne znam koliko često sestre dolaze u box, al ja bi ih zovnila kad vidim da idu preko hodnika ako sam imala nešto za pitat. Ja sam htjela znat sve što mi rade i što se dogadja pa sam stalno ispitivala nešto. Sami ne govore puno, ali ako pitas sve  objasne. 
    Radja se s maskom na ustima. Savjet je da ponesete od tkanine, lakse je disat nego u kirurskoj. Rekli su mi ds je mogu skinit kad njih nema al kad su oni unutra da je obavezno stavim. 

    Na odjelu bi radile samo po 2 sestre u smjeni i to još vjerojatno malo stvaralo kaos. Dohranu dodju pitati ako želiš svaka 3 sata (ponoc, 3 itd). Nekad ne bi došle pa bi ja zovnila na dugme ako bi htjela i dodju odmah. Ja sam prvo mislila da ne želim davat dohranu, ali beba bi htjela dojiti svako pola sata a meni se oči sklapaju, bilo me strah da mi ne ispadne. Pa bih par puta dnevno dala dohranu da malo odmorimo oboje (otkako smo kuci samo dojimo bez problema).

    Pelene bebi mjenjaju 3 puta na dan. Nema vlaznih maramica ako zelite sami lresvlacit ali ima gaza koje se smoce pa obrišete guzu. Pelene i gaze su u komodi na kojoj ga presvucete a odmah do je i lavandin s vodom. Ja sam nosila svoje pelene i blazinice. Presvukla sam ga samo 2 puta sama kad sam vidila da se jako ukakio.

    Pidzamu novu pitate sestre da vam daju. Jednom dnevno tokom dana dodju prominit i posteljinu. 

    Jedino me šokiralo, ne znam jel tako inace, wc su očistili jednim u 3 dana koliko sam bila tamo… A prvi dan je tu bila i cimerica u sobi i wc je bio dosty neuredan.

    Ponesite case plasticne ili bocu za piti jer se za obroke dobije samo hrana. Ljekove isto ponesite (lekadol za bolove!). Ja sam pitala gastal, nisu ga imali, rekli su da mi to netko treb donijeti.

    Sve vam obitelj moze donijeti preko dana i dati dole na ulaz da vam donesu. Jedino su jedan dan mojima rekli da ne smiju donijrti hranu (donili su mi jogurt i slane štapićr) al ne znam zssto su to rekli jer inace su drugim rodiljama normalno hranu donosili… Pa ocito malo ovisi i tko se nadje dole na ulazu. 

    Sretno svima :-)

  • Avatar Lordy

    Lordy

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Hvala na detaljnom opisu😄.Bravo za epiduralnu, meni prije 8 g. nisu tili dati, sad se nadam da cu biti bolje srice.

    URL = https: //lilypie.com]

  • mare1234

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    @Lordy: meni su se isto mislili jer je u jednom krstkom trenu ctg bija los. Ali su mi trudovi bas nenormalno bolni postali a kraj ni blizu, ja mislim da je to bila neka reakcija na gel… Citala sam da se to zna dogodit…
    Bila sam na tecaju u klub trudnica u 2. misec i rekla je ja mislim babica, da zadnjih godinu cedto daju epiduralnu ako pitas jer je bolje stanje s anesteziolozima. Al da bi bilo dobro rec odma na prijemu ako zelis, da oni znaju pripremit valjda. Al da moramo bit svjesni ako je neka prometna i kaos da nece anesteziolog doc… Tako da sretno :-)

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Cure, imate li informaciju dali ce dopustiti pratnju na porodu u Splitskom rodilistu?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Twinmom09

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav, je li itko od vas u zadnje vrijeme vadio hormone stitnjace? Znam da su jedno vrijeme vadili krv na hitnoj a ne dole u njihovom laboratoriju pa ne znam je li jos takva situacija. Zvala sam na nekoliko brojeva s interneta al se nitko ne javlja 😕

    [lilypie.com]

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Evo zelim vec duze napisat svoje iskustvo iz splitskog rodilista tako da cu ga napisat ovde pa koga zanima neka procita,a i ostavit mozda neki korisni savjet sta se tice samog poroda,boravka u bolnici i sl. Rodila sam prije malo vise od dva miseca,pocetkom treceg dok jos ova korona nije bila ovako rasirena okolo i nije bilo nikakvih mjera osim sta su posjete u rodilistu bile zabranjene,a pratnja na porodu je bila dopustena. Ugl porod uzas,prinila sam trudnocu tocno 7 dana i tu noc su me doma uvatili trudovi i vec tad su bili dosta jaki i u kratkim razmacima tako da sam nakon uru krenila u bolnicu. Da napomenem,prvo mi je dite i nisam znala sta me tocno ceka ali pripremila sam se na veliku bol jer bez toga ni jedan porod ne prolazi,medutim.. Oko 3 u noci su mi trudovi krenili,oko 5 sam dosla u rodiliste,zaprimili me na onaj tamo prvi dio di se rjesava papirologija i spojili na ctg jedno pola sata. Vec sam tad imala uzasne trudove ali drzala sam se i kad je dosla doktorica vidila je da sam otvorena pet prstiju i rekla odlicno,jos toliko. Ovo je za prvorotkinju odlicno i mislila sam otvorit cu se lako jos toliko ali nisam,prvo dali su mi drip bez da su mi uopce rekli,znala sam sta je drip ali mislila sam da cu bar bit obavjestena kad ga dobijem medutim nisam. Klistir nisam dobila jer sam im rekla da sam imala stolicu vecer prije tako da su me spicili u boks i tamo mi dali drip za koji ja nisam znala da sam ga dobila. Trudovi su mi bili uzasno jaki i cesti,cirka svako 2 ili 3 min i tako su trajali par sati dok ja vise nisam mogla. Pocela sam povracat,povracala i po sebi jer ne mos u onom bunilu pogodit onu mini zdjelicu koju sam trazila jer mi je bila muka,pocela sam se i gubit i nisam vise mogla ni disat a trudovi sve jaci i jaci,imala sam dojam da ce beba ispast iz mene kad ono ja i dalje pet prstiju otvorena. Bilo je neizdrzivo,svako 20 min bi neko poviria u boks da vidi kakva je situacija,naravno prikljucena sam na ctg cilo vrime i pogledaju stanje na njemu i odu.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.