Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    MissM

    lola777

    Hvala ti na odgovorima! Ma eto, drugi mi je porod, al sad se jos vise bojim te boli. Prije 7 god mi nisu zeljeli dati ama bas nista protiv bolova.Znam da bi da ne boli previse, ali epiduralnu se ne usudim jer inace imam bolnu kicmu i isijas. Sta mi drugo preostaje? Kad treba reci da bi nesto protiv bolova? Na pregledu u rodilistu ili kad porod pocme?

    Meni su u toku poroda dali nesto protiv bolova bez da sam pitala,jedna doktorica je usla i vidila koliko me boli i pitala oces nesto za bolove a ja vicem daaaa ali eto meni je to bas minimalno pomoglo jer sam imala prejake trudove kakvu ne bi tribali bit,sigurna sam da ces ti imat normalne trudove i onda pitaj koga ude nesto za bolove,epiduralnu neces tako lako dobit ali nesto da ti minimalno umanji bol hoces,a i to ti tad puno znaci. Sretnoo


    Imas moje iskustvo na stranici 64… Isto se nisan dobro provela 😳😮

    [lilypie.com]

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, evo moje iskustvo od prije 3 dana iz splitskog rodilišta, nadam se da ću neke smiriti i utješiti, pitajte što god treba još! Dakle, 2. mi je porod, dobila sam svoje trudove doma i čekala dok se ujednače na 5 minuta, došla u rodilište otvorena 6 cm. Klistirali me-nisu me pitali ali to preporučam svakome jer nije nikakav bauk, a i ja sam imala 2 dana prije prirodno čišćenje i opet je bilo posla :) U boksu me stavili na ctg, ponudili Pilates loptu, koju sam uzela ali mi je bilo lakše prohodati trudove pa sam pitala i pustili su da stojim. Drip dobila pred kraj, i u 3 truda beba je izašla. Svi prema meni bili su korektni, i stvarno sve je prošlo dobro! 

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Preporučam svakom da tijekom poroda pita ako mu nešto nije jasno, npr. kad mi je stavljala iglu u venu pitala sam čemu to. Što se tiče uzimanja nečeg protiv bolova, mislim da se to ne preporuča osim u iznimnim situacijama jer to djeluje i na bebu, tj. uspava je a to nikako nije poželjno! Prije tiskanja rekla sam babici da mi točno kaže što i kako trebam raditi. Drugo, preporučujem svakom a pogotovo prvorotkinjama da odslušaju tečaj za trudnice, danas ih ima i online radi ove situacije. Ja u 1. trudnoći nisam, ali sad da i puno sam naučila o samom tijeku poroda, ali i drugim bitnim stvarima. Pratnju na porodu nisam imala jer nisam htjela.. A bebica je s vama odmah u sobi, netko je to pitao. 

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Evo i iskustvo sa odjela, s nijednom smjenom sestara nisam imala problema. Prva 24 sata bebica ne može dobiti nadohranu, nakon toga sestre su uredno stizale svakih 3h i nudile mlijeko. Iako svakako prvenstveno potiču dojenje.. Presvlačenje bebe je 3 puta dnevno, a pelena je bilo u pretincu i mogao si i sam presvući, ja nisam, nastojala sam ležati što više a i nisam mogla od šavova. Ponesite nešto za bolove, iako mi je sestra dala Lekadol kad sam pitala ali im to navodno mora odobriti doktor i napisati na kartonu. Hrana je ok, ni previše ni premalo, wc papira je uvijek bilo i wc se čistio 1 put dnevno kao i soba.. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Cestitam na bebici i na brzom porodu! Ja ocekujem porod svaki dan i puno je pitanja i strahova. Prvi put mi je pukao vodenjak pa sam znala da je to, to, a sad cemo viditi.Dojiti necu moci jer su grudi takve da su zlijezde sasusene pa nema mlika. Nije ga bilo ni prvi put.A i uzimam neke lijekove. Dali trebam nositi svoju bocicu za nadohranu? 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    lola777

    Cestitam na bebici i na brzom porodu! Ja ocekujem porod svaki dan i puno je pitanja i strahova. Prvi put mi je pukao vodenjak pa sam znala da je to, to, a sad cemo viditi.Dojiti necu moci jer su grudi takve da su zlijezde sasusene pa nema mlika. Nije ga bilo ni prvi put.A i uzimam neke lijekove. Dali trebam nositi svoju bocicu za nadohranu?


    Onda svakako ponesite svoju bočicu jer se nadohrana daje u čašici. Ako imate još nekih pitanja slobodno.. 

  • Cuni

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Annete007

    Evo i iskustvo sa odjela, s nijednom smjenom sestara nisam imala problema. Prva 24 sata bebica ne može dobiti nadohranu, nakon toga sestre su uredno stizale svakih 3h i nudile mlijeko. Iako svakako prvenstveno potiču dojenje.. Presvlačenje bebe je 3 puta dnevno, a pelena je bilo u pretincu i mogao si i sam presvući, ja nisam, nastojala sam ležati što više a i nisam mogla od šavova. Ponesite nešto za bolove, iako mi je sestra dala Lekadol kad sam pitala ali im to navodno mora odobriti doktor i napisati na kartonu. Hrana je ok, ni previše ni premalo, wc papira je uvijek bilo i wc se čistio 1 put dnevno kao i soba..


    Ovo zvuči kao san, šta se dogodilo??
    nikad nije bilo WC papira ni sapuna, hrana čisti horor, med.sestre se odnose kao Gestapo…

  • Cuni

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Annete007

    Preporučam svakom da tijekom poroda pita ako mu nešto nije jasno, npr. kad mi je stavljala iglu u venu pitala sam čemu to. Što se tiče uzimanja nečeg protiv bolova, mislim da se to ne preporuča osim u iznimnim situacijama jer to djeluje i na bebu, tj. uspava je a to nikako nije poželjno! Prije tiskanja rekla sam babici da mi točno kaže što i kako trebam raditi. Drugo, preporučujem svakom a pogotovo prvorotkinjama da odslušaju tečaj za trudnice, danas ih ima i online radi ove situacije. Ja u 1. trudnoći nisam, ali sad da i puno sam naučila o samom tijeku poroda, ali i drugim bitnim stvarima. Pratnju na porodu nisam imala jer nisam htjela.. A bebica je s vama odmah u sobi, netko je to pitao.


    Zar opet dopuštaju pratnju? 
    Jel može link tog online tečaja?
    Hvala🙂

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Cuni

    Annete007

    Preporučam svakom da tijekom poroda pita ako mu nešto nije jasno, npr. kad mi je stavljala iglu u venu pitala sam čemu to. Što se tiče uzimanja nečeg protiv bolova, mislim da se to ne preporuča osim u iznimnim situacijama jer to djeluje i na bebu, tj. uspava je a to nikako nije poželjno! Prije tiskanja rekla sam babici da mi točno kaže što i kako trebam raditi. Drugo, preporučujem svakom a pogotovo prvorotkinjama da odslušaju tečaj za trudnice, danas ih ima i online radi ove situacije. Ja u 1. trudnoći nisam, ali sad da i puno sam naučila o samom tijeku poroda, ali i drugim bitnim stvarima. Pratnju na porodu nisam imala jer nisam htjela.. A bebica je s vama odmah u sobi, netko je to pitao.

    Zar opet dopuštaju pratnju?
    Jel može link tog online tečaja?
    Hvala🙂

    Da, koliko znam pratnja na porodu je dopuštena za one koji su prošli njihov tečaj u rodilištu. Za online tečaj pogledajte na internet stranicama udruge Roda ili Klub trudnica Split! 

  • Annete007

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Cuni

    Annete007

    Evo i iskustvo sa odjela, s nijednom smjenom sestara nisam imala problema. Prva 24 sata bebica ne može dobiti nadohranu, nakon toga sestre su uredno stizale svakih 3h i nudile mlijeko. Iako svakako prvenstveno potiču dojenje.. Presvlačenje bebe je 3 puta dnevno, a pelena je bilo u pretincu i mogao si i sam presvući, ja nisam, nastojala sam ležati što više a i nisam mogla od šavova. Ponesite nešto za bolove, iako mi je sestra dala Lekadol kad sam pitala ali im to navodno mora odobriti doktor i napisati na kartonu. Hrana je ok, ni previše ni premalo, wc papira je uvijek bilo i wc se čistio 1 put dnevno kao i soba..

    Ovo zvuči kao san, šta se dogodilo??
    nikad nije bilo WC papira ni sapuna, hrana čisti horor, med.sestre se odnose kao Gestapo…


    Ne znam, ali mi smo imali tekućeg sapuna i wc papira, čistačica je ostavljala 1 rolu dnevno i bilo je dovoljno. Pelena kao i dezinficijensa za ruke je također bilo cijelo vrijeme. Hrana, to sad ovisi od osobe do osobe, ali doručak standard kruh plus neki namaz i čaj/kava, večera laganija tipa blitva, svježi sir jogurt, ručak musaka i kolač od jabuke…po meni sasvim pristojno i jestivo.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.