Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Moja najveca greska je sta nisam imala pratnju u radaoni jer ako neko ide s vama makar vam moze dodat vode i utjesit vas,dok sam ja ovako molila tri razlicite zene koje su usle da mi donesu vodu a tek je cetvrta donila kad sam molila za malo vode jer sam vec bila doslovno dehidrirala. U jednom momentu,ulazi doktor kojeg nikad necu zaboravit,gleda u ctg i kaze: pa vi imate prejake trudove ,zasto nista niste nikome rekli? Ja u soku,sta ja znam jesu li prejaki trudovi ili ne,prvi mi porod i ne znam kolika bol triba bit.. Na to se skupilo njih sedam u boksu,vidim neki je problem jer je odjednom njih sedam oko mene a prije bi usla jedna osoba svako 15 do 20 min,svi zabrinuti a taj doktor govori maknite je hitno je s dripa i vratite na njene prirodne trudove.. Svi gledaju u ctg,skidaju me s dripa za koji sam tek tad saznala da sam ga primala i da su zato bolovi bili neizdrzivi a nije mi nista pomoga,jer se nisam otvorila ni centa vise nego kad su me tek zaprimili. Kako niko od osoblja ko me stavia na drip nije prije vidia da mojoj bebi padaju otkucaji srca i da me moraju hitno maknit  jer moze bit pogubno? Pitam jeli sve u redu s bebom oni sute,ponovim pitanje oni i dalje sute i ja vec na to u suzama a meni doktor kaze vi ste se puno izmorili pa je i beba isto,pali su joj otkucaji srca i sad cekamo da se vrate ..

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    vrate me na prirodne trudove,meni u meduvrimenu stavili masku s kisikom,ali meni ista kalvarija ko i prije,prejaki trudovi koje vise ne mogu podnit,slaba i izmucena od povracanja i vec se krecem gubit kad ono kazu mi spremi se ides na hitan carski.. Da mi to nisu rekli ja bi ih u roku 5 min pocela molit za carski jer sam imala osjecaj da cu umrit ako se agonija nastavi. Da napomenem, imala sam vezu ,moja ujna radi u bolnici i to jutro je dosla u rodiliste i da ona nije rekla njima u rodilistu nesto,pitsm se bili uopce isla na carski ovako brzo jer sam cula price di bi zene pustali da se muce po 10 h pa ih tek onda slali.. I tako malo prije 11 spremaju me za hitan carski,dobila sam spinalnu anesteziju sta znaci da ste budni cilo vrime tokom operacije ali ne osjecate bol u donjem dijelu tila,ali ja sam plakala na taj rez jer sam ga osjetila,mozda vise od straha za bebu i za mene,misleci stalno jos samo malo pa je gotovo,jos samo malo pa je gotovo. Pohvale ansteziologinji koja je tad radila,nazalost ne znam joj ime ,zena crne kose s franzetama,izuzetno pazljiva i brizna,kroz svu onu maglu se sicam da me mazila po kosi i tjesila lipim ricima i govorila brzo ces poljubit svoju bebu. Na rici “sad cemo ti pristisnit stomak i izvadit bebu” osjetila sam najveci strah u zivotu ali isto tako taj momenat kad sam ga vidila i poljubila (daju vam da poljubite bebu kad je izvade) je bia najlipsi ..

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    onda su me sivali,ne moram rec da se osjecas ko vrica sljunka kad ti sivaju ali eto i to je proslo. Prva 24 h nakon operacije sok soba,samo lezis taj dan. Prvo ustajanje ajme,ne brinite se ako zena kraj vas ustane lakse a vi mislite da cete se onesvistit i da vise nikad necete moc hodat,bit ce bolje ali par dana mora proc. Tek nakon par dana mogla sam ustat iz kreveta amo rec normalno,otic do kupatila i uzet bebu bez da skriknem od boli. E sad,sestre na odjelu 0 bodova ,bar meni. Rade dvi po smjeni i razumim da imaju posla i previse ali toliko bezobrazne ,neke ne donose nadohranu a ja koja nisam mogla izdojit dovoljno da nahranim malog sam ovisila o nadoknadi i ako njih nema po 6 sati pa kako da ja umirim bebu od 2 ili 3 dana koja place jer je gladna? To mi je bas bila muka gledat ga kako se pati jer je gladan. Zvonim na ono zvonce za pozvat ih,niko se ne odaziva satima.. na to ulazi sestra,Nada se zove,visoka zena skroz kratke plave kose,i ja je pitam kako to da nije bilo nadoknade u 6 nego je skroz priskocena sta znaci da nisu donili hranu punih 6 sati a ona meni kaze :nismo mi duso satovi ,nece ti dite umrit od gladi".. Meni oci pune suza,pa kako je meni gledat malu bebu za koji znam da je gladna i da konstantno place a ja joj ne mogu dovoljno izdojit da je nahranim??

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Svakakve mogu bit ali mliko za bebu tribaju donosit . Pohvala za dvi sestre u duetu koje rade ,jedna starija zena kratke crne kose a s njom radi jedna bas mlada, po govoru vidim da je iz zagreba, slatka cura narancaste kose, e jedino njih dvi dobre i susretljive ,ostale ne. U sobi s menon je bila cimerica koja je prema meni bila i vise nego odlicna,puno mi je pomogla,ali ona je bila njihova kolegica s drugog odjela tako da se vidila ocita razlika u ponasanju prema njoj i prema meni,ali eto srica pa mi je ona puno pomogla. Narucito spomenuta sestra Nada koja je s njom tako lipo i pristojno,sve joj radila i donosila a mene nije mogla podnit (ne znam zasto), a bila sam tiha,jedino sta sam jedan dan zvonila par puta i trazila nadoknadu kad mi je rekla da mi dite nece umrit od gladi. Poanta vam je da nekoga povedete s vama na porod,i radi vas a i radi toga sta ce se drugacije odnosit prema vama ako je neko s vama,da imate pravo odbit drip ako ga ne zelite i da imate pravo znat da ste na njemu,da se borite za sebe,ne kazem bit bezobrazne ni pod razno ali ne dat da vas zapostave .

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    U bolnicu ne nosite puno stvari,ja sam nosila ogromnu torbetinu i koristila samo par stvari. Ponesite:osobnu higijenu,tri rucnika,dosta ulozaka vir,mrezaste gacice,mozete i svoju pidzamu ili spavacicu ako ne zelite njihovu. I da,ponesite par pelena za bebu jer tamo fali ako je zelite prisvlacit i par bodija zato sta ako ce vam beba bit u njihovom mozete ocekivat promjenu svako tri dana pa beba stoji u sporkom i izbljuckanom bodiju,tako da vam je bolje da je vi u vase obucete..sve ostalo vam moze neko donit na vrata ako vam sta fali a stvari koje cete obuc za izlazak vi i beba isto zadnji dan. Ovo nisam pisala da ikoga pripadnem,nego da kazem kako je u splitskom rodilistu,da su u stanju stavit nekoga na drip i ostavit ga da trpi bolove i ne provjeravat dovoljno cesto toliko da dovedu i zenu i bebu u opasnost.. i zasto neke zene tipa babice rade ovaj posal ako su svaki dan tako nadrkane .. pa radis s bebama a ne s papirima ..Ako imate bilo kakva pitanja samo pitajte i rado cu vam odgovorit,budite hrabre i ne dajte na sebe,povedite nekoga s vama i sretno svakoj buducoj mami🥰🥰

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    MissM

    U bolnicu ne nosite puno stvari,ja sam nosila ogromnu torbetinu i koristila samo par stvari. Ponesite:osobnu higijenu,tri rucnika,dosta ulozaka vir,mrezaste gacice,mozete i svoju pidzamu ili spavacicu ako ne zelite njihovu. I da,ponesite par pelena za bebu jer tamo fali ako je zelite prisvlacit i par bodija zato sta ako ce vam beba bit u njihovom mozete ocekivat promjenu svako tri dana pa beba stoji u sporkom i izbljuckanom bodiju,tako da vam je bolje da je vi u vase obucete..sve ostalo vam moze neko donit na vrata ako vam sta fali a stvari koje cete obuc za izlazak vi i beba isto zadnji dan. Ovo nisam pisala da ikoga pripadnem,nego da kazem kako je u splitskom rodilistu,da su u stanju stavit nekoga na drip i ostavit ga da trpi bolove i ne provjeravat dovoljno cesto toliko da dovedu i zenu i bebu u opasnost.. i zasto neke zene tipa babice rade ovaj posal ako su svaki dan tako nadrkane .. pa radis s bebama a ne s papirima ..Ako imate bilo kakva pitanja samo pitajte i rado cu vam odgovorit,budite hrabre i ne dajte na sebe,povedite nekoga s vama i sretno svakoj buducoj mami🥰🥰


    Zaboravila sam napomenit i grudnjak za dojenje i jastucice za dojenje

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Zao mi je zbog tvog loseg iskustva😔.
    Zanima me jeli beba bude od prvog dana s tobom u sobi ili prvu noc oni vode brigu o bebi ?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    lola777

    Pozdrav,
    Zao mi je zbog tvog loseg iskustva😔.
    Zanima me jeli beba bude od prvog dana s tobom u sobi ili prvu noc oni vode brigu o bebi ?


    Ako rodis na carski,momentalno nakon operacije ides u sok sobu i tu lezis prva 24 h nakon. Beba ne bude s tebom jer oni prva 24 h moraju provjeravat tvoje stanje,mjere ti tlak,temperaturu itd a i fizicki nije moguce da ustanes tako ds oni brinu o bebi prvi dan. 24 h nakon ako je sve u redu (tvoj tlak,fibra itd) salju te na odjel i dovode bebu tebi. E sad,posto je meni blago receno bilo neizdrzivo bolno ustajat nisam se ni taj dan mogla dizat uzimat bebu,vec bi mu sestre dale nadokandu i presvukle ga a kako je bia jako mali stalno je spava taj dan prakticki,mlika jos tad nisam imala. Nakon 48 h od operacije vec sam morala oko malog jer njima je nezgodno njemu davat jest umisto mame i a zelis uzet svoju bebu u ruke i to mi je bilo bas tesko,ali srica ta cimerica koja je bila u mojoj sobi mi je pomogla i davala bebu taj dan i spustala u krevetic,jer njegovih tada 3-4 kg tada ti se cini ko 30 u rukama. Vec 72 h nakon ,odnosno 3 dana posli je lakse, boli i dalje ali otisla sam u kupatilo i otusirala se,popiskila,malo sredila,uzimala bebu lakse i davala mu jest ..ako te jos nesto zanima samo pitaj 🤗

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Hvala ti na odgovorima! Ma eto, drugi mi je porod, al sad se jos vise bojim te boli. Prije 7 god mi nisu zeljeli dati ama bas nista protiv bolova.Znam da bi da ne boli previse, ali epiduralnu se ne usudim jer inace imam bolnu kicmu i isijas. Sta mi drugo preostaje? Kad treba reci da bi nesto protiv bolova? Na pregledu u rodilistu ili kad porod pocme? 

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • MissM

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    lola777

    Hvala ti na odgovorima! Ma eto, drugi mi je porod, al sad se jos vise bojim te boli. Prije 7 god mi nisu zeljeli dati ama bas nista protiv bolova.Znam da bi da ne boli previse, ali epiduralnu se ne usudim jer inace imam bolnu kicmu i isijas. Sta mi drugo preostaje? Kad treba reci da bi nesto protiv bolova? Na pregledu u rodilistu ili kad porod pocme?


    Meni su u toku poroda dali nesto protiv bolova bez da sam pitala,jedna doktorica je usla i vidila koliko me boli i pitala oces nesto za bolove a ja vicem daaaa ali eto meni je to bas minimalno pomoglo jer sam imala prejake trudove kakvu ne bi tribali bit,sigurna sam da ces ti imat normalne trudove i onda pitaj koga ude nesto za bolove,epiduralnu neces tako lako dobit ali nesto da ti minimalno umanji bol hoces,a i to ti tad puno znaci. Sretnoo 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.